یک ویژگی جدید و جذاب در جی‌میل: امکان ارسال ایمیل‌های قدیمی به صورت ضمیمه در ایمیلی دیگر

0

در گذشته، احتمالا اگر می‌خواستید چند ایمیل قبلی رد و بدل شده را برای طرف مقابل بفرستید؛ باید تک تک ایمیل‌ها را باز کرده و دوباره فوروارد کنید.

گوگل برای این مشکل راه‌حلی یافته و در قالب ویژگی جدیدی به جی‌میل افزوده است (به تدریج این ویژگی برای همه فعال خواهد شد.). شما دیگر نیازی به ارسال مجدد ایمیل‌های قبلی ندارید؛ بلکه می‌توانید آن‌ها را به صورت یک ضمیمه (attachment) ایمیل ارسال کنید.

کافی است ایمیل‌های قبلی را با نشانگر ماوس انتخاب کرده و به درون پنجره ایمیل جدید بکشید و رها کنید. روش دیگر ضمیمه کردن ایمیل‌ها، راست کلیک روی آن‌ها و انتخاب گزینه «Forward as an attachment» است.

وقتی می‌خواهید ایمیلی را ارسال کنید که باید چندین ایمیل مرتبط دیگر هم داشته باشد؛ این ویژگی جدید و جذاب جی‌میل حسابی مشکل‌گشا خواهد بود و دیگر نیازی به ارسال مجدد و تک تک ایمیل‌ها نیست.

یک مزیت بزرگ این ویژگی، خلوت‌تر شدن اینباکس جی‌میل و جلوگیری از افزایش حجم بی‌مورد است. در تصویر گیف زیر می‌توانید همه چیزی که اتفاق افتاده است را مشاهده کنید:

شاید قسمت بد خبر، انتشار این ویژگی به صورت تدریجی برای کاربران سراسر جهان باشد. این ویژگی بالافاصله برای همه کاربران این سرویس ایمیل فعال نشده و به تدریج برای کشورهای مختلف در دسترس قرار می‌گیرد.

برای اینکه بفهمید آیا برای شما این ویژگی فعال شده است یا خیر، روی منوی سه نقطه بالای بخش اینباکس جی‌میل و درست زیر باکس جست‌وجو کلیک کنید. اگر گزینه «Forward as attachment» را مشاهده می‌کنید؛ بسیار خوش‌شانس هستید و از امروز می‌توانید ایمیل‌هایی با ایمیلی دیگر بفرستید.

البته، تصور ما این است که نباید انتشار این ویژگی زیاد طول بکشد و سریعا همه کاربران جی‌میل از آن برخوردار خواهند شد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.