ویژگی جدید جی‌میل می‌تواند جست‌وجوی یک ایمیل قدیمی را ساده‌تر و سریع‌تر کند

0

یافتن یک ایمیل قدیمی در ایمیل‌ها بسیار سخت و زمان‌بر است که گاهی می‌تواند کشنده هم باشند. تصور کنید ایمیلی مربوط به ۱۰ سال پیش را نیاز دارید ولی اطلاعات دقیقی از آن ایمیل ندارید و فقط بازه تاریخی آن یادتان است یا نام شخص گیرنده ایمیل و نظایر این‌ها.

اگر تجربه جست‌وجو در جی‌میل را داشته باشید؛ قطعا می‌دانید که برای یک ایمیل شاید مجبور شوید ساعتی بگردید و دست خالی آن را رها کنید.

در سرویس جی‌میل، اپراتورهای جست‌وجو می‌توانند فرآیند یافتن ایمیل قدیمی را آسان‌تر کنند ولی احتمالا غالب کاربران از آن‌ها هیچ اطلاعی ندارند؛ چون گوگل خودش زیاد به آن‌ها در جی‌مل اهمیت نداده است. منظور از اپراتورهای جست‌وجو، استفاده از عبارت‌هایی مانند «:from» و «:to» و «:subject» یا «OR» و «{ }» است.

اکنون، گوگل با افزودن یک ویژگی جدید به جی‌میل سعی کردن جست‌وجو در ایمیل‌ها را ساده‌تر کند و کاربران بتوانند سریع‌تر و دقیق‌تر به ایمیلی که می‌خواهند؛ برسند.

برای استفاده از این ویژگی، یک عبارت کلیدی را در فیلد نوار جست‌وجوی بالای پنجره جی‌میل تایپ کنید. هنگامی که فهرستی از نتایج ظاهر می‌شوند؛ در بالای آن‌ها می‌توانید فیلترهای اضافی برای جست‌وجوی خود بیابید.

مثلا، با استفاده از فیلترها می‌توانید جست‌وجوها را به یک شخص خاص محدود کنید؛ بازه تاریخی از روی تقویم مشخص کنید و گت‌وگوها را حذف کنید. همین‌طور، امکان جست‌وجو فقط در ایمیل‌های دارای پیوست را پیدا می‌کنید.

فیلترها بهتر از اپراتورها هستند

این فیلترهای جست‌وجوی مشابه اپراتورهای جست‌وجویی هستند که سال‌ها است در جی‌میل قرار دارند ولی به نظر می‌رسد گوگل با استفاده از هوش مصنوعی به روش‌هایی دست پیدا کرده است که استفاده از آن‌ها آسان‌تر و کاربردی‌تر شود.

فیلترهای جدید جی‌میل برای کاربران رابط‌های بصری‌تر و آسان‌تری دارند. اپراتورهای جست‌وجو هنوز هم وجود دارند و طیف‌های گسترده‌ای از کاربردها را شامل می‌شود. در جی‌میل بیش از ۳۰ اپراتور جست‌وجو قرار دارد ولی استفاده از آن‌ها آسان نیست.

بنا بر گزارش سایت تک‌کرانچ، فعلا این ویژگی جدید برای کاربران G Suite راه‌اندازی شده است ولی پس از آن، به تدریج برای تمام کاربران سرویس جی‌میل در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.