عکس‌های «ماکرو»ی این جوان هندی از حشرات با گوشی‌های وان‌پلاس و ردمی همه را متحیر کرده است

0

در سال‌ها اخیر، دوربین‌های اسمارت‌فون‌ها پیشرفت‌های بزرگ و چشم‌گیری داشتند؛ به‌طوری‌که زیاد می‌شنویم که بهترین دوربین دنیا در دستان ما است.

حالا، یک عکاس جوان هندی با دوربین گوشی خود عکس‌های بسیار زیبا و ماکرویی از حشرات ثبت کرده که تمام وب را تحت تاثیر قرار داده است و این سخن بالا را در عمل به اثبات می‌رساند.

این عکاس «ساسی کومار» نام دارد و فقط ۲۰ سال سن دارد. دانشجوی دانشگاه و ساکن شهر ولور هند است. خودش را یک عکاس آماتور می‌داند و در اوقات فراغت به مزارع اطراف شهرش رفته و دنبال سوژه‌ها و دنیای عجیب پنهان از چشم مردم می‌گردد.

این عکاس دو اسمارت‌فون دارد. گوشی نخست، وان‌پلاس ۶t که دارای دو دوربین پشتی ۱۶ و ۲۰ مگاپیکسلی است و گوشی دوم ردمی نوت ۳ با دوربین پشتی ۱۶ مگاپیکسل. همان‌طور که می‌بینید؛ از گوشی‌های پرچم‌دار و رده بالای برندهایی مانند سامسونگ و آیفون هم در اختیار ندارد.

ترفند او در گرفتن عکس‌های ماکرو، استفاده از انواع لنزهای سازگار با دوربین گوشی‌هایش است. این لنزها کمک می‌کنند عکس‌هایی با بزرگ‌نمایی بسیار نزدیک‌تری از حشرات بگیرد یا اصطلاحا عکس‌های کلوزآپ عالی ثبت کند.

«کومار» به خبرنگاران می‌گوید: «وقتی یک سوژه ناب پیدا می‌کنم؛ لنزم را به دوربین گوشی وصل کرده و سعی می‌کنم گوشی را آهسته به سمت آن ببرم. صبر در عکاسی ماکرو بسیار مهم است چون بردن سریع گوشی سمت سوژه باعث فرار آن‌ها می‌شود.

حشرات، گل‌های ریز، پروانه‌ها و مگس‌ها سوژه‌های اصلی این عکاس هستند. واقعا عکس گرفتن از این سوژه‌ها آسان نیست چون برخلاف انسان یا حیوانات بزرگ، همیشه در یک مکان خاص استراحت نمی‌کنند یا زمان ثابت ماندن آن‌ها بسیار کم است. وزش بادی، سروصدای بلندی و تکان خوردن چیزی می‌تواند سریعا سوژه را فراری دهد.

عکس‌هایی که انگار با دوربین DSLR ثبت شدند

در ادامه برخی از عکس‌های فوق‌العاده این عکاس هندی را با هم مشاهده می‌کنیم. فراموش نکنید که تمام این عکس‌ها با اسمارت‌فون گرفته شده‌اند:

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.