این تست روانشناسی ویژگی‌های پنهان شخصیت شما را برملا می‌کند

0

در قرن بیستم، یک روان‌پزشک مجارستانی به نام «لئوپولد سوندی» تست روان‌شناسی طراحی کرد تا به ضمیر ناخودآگاه افراد پی برده و بتواند افکار، انگیزه‌ها و خواسته‌های پنهان و سرکوب شده آن‌ها را کشف کند.

این روان‌پزشک اعتقاد داشت مردم جذب افرادی می‌شوند که شبیه خودشان هستند. به این معنی که وقتی خصلت‌های یک فرد ما را آزار می‌دهد؛ همان خصلت‌هایی هستند که در درون ما سرکوب شدند و نه در ظاهر بلکه در باطن با او مشابه هستند.

در تست Szondi تصاویری از یک سری افراد مبتلا به اختلالات روانی مختلف به فرد نشان داده شده و از او خواسته می‌شود تا دو فردی که او را جذب کردند (جذاب‌ترین افراد از نظر او) و دو فردی که در او تنفر ایجاد کردند را انتخاب کند.

این انتخاب‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و اطلاعات به پزشک روان‌شناس می‌دهند تا جنبه‌هایی از شخصیت فرد که پنهان هستند و باعث رضایت یا عدم رضایت او شدند را بشناسد.

اصل این آزمون شامل ۶ عکس از ۸ گروه اختلالات روانی و در مجموع ۴۸ عکس است.

بعدا، این تست روان‌شناسی توسط روان‌شناسان دیگر رد شد چون استدلال کردند از روی ظاهر چهره و بدن نمی‌توان به سلامت روانی افراد رسید. امروزه، دیگر از این تست روان‌شناسی استفاده نمی‌شود ولی هنوز در ذهن برخی از مردم باقی مانده است و بدان اشاره می‌کنند.

حتی در سال‌های گذشته برخی از سایت‌ها هم این تست روان‌شناسی را به طور کامل تشریح کرده و کاربران خود را تشویق به انجام آن می‌کردند.

اخیرا یک کاربر فیسبوک به نام Junji Noe نسخه خلاصه و کوتاه شده‌ای از این تست را منتشر کرده که به سرعت در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی محبوب و پر بازدیدکننده شد. هزاران نفر از روی کنجکاوی و پی بردن به ویژگی‌های شخصیتی پنهان خود سراغ این تست رفتند تا به درون لایه‌های پنهانی ذهن خود برسند.

شاید شما هم دوست داشته باشید این تست روان‌شناسی جالب را انجام دهید ولی توجه کنید اگرچه نتایج این تست می‌تواند شامل نتایج غافل‌گیرکننده‌ای باشد که حتی با واقعیت‌های شخصیتی شما هم تطابق دارند ولی فراموش نکنید که این تست هیچ‌گونه پایه علمی ندارد و نمی‌تواند مورد استناد قرار بگیرد.

این تست به این صورت است که باید یک عکس از میان ۸ عکس زیر را انتخاب کنید:

هر عکس نشان‌دهنده یک اختلال روانی و دو مفهوم مهم در دنیای روان‌شناسی به نام‌های «سرکوب» و «انکار» است. معنانی این دو مفهوم تا حدود زیادی مشخص هستند.

در سرکوب ما افکار و تمایلاتی که برایمان ناخوشایند بودند را به ضمیر ناخودآگاه فرستادیم. سرکوب یک مکانیزم دفاعی مهم روان‌شناختی است.

در انکار یک روند ذهنی طی می‌کنیم تا عمیق‌ترین غرایزی که داریم را منکر شده و برعکس به سراغ رفتارهایی برویم که با درون ما متضاد هستند ولی به آن‌ها تظاهر می‌کنیم.

حالا، براساس عکسی که انتخاب کردید؛ می‌توانید تفسیرهای زیر را درباره شخصیت خود داشته باشید:

عکس شماره ۱: سادیست (آزار دیگران)

احتمالا در اوایل زندگی تحت سلطه افرادی اقتدارگرا مانند والدین یا معلمان خود بودید. بنابراین شما احساس تسلط بر دیگران را در خود سرکوب می‌کنید. شخصیتی منفعلانه و نسبتا دوستانه دارید و می‌خواهیم مدام دیگران را خوشحال کنید اما در درون خود عاشق دیدن آزار و رنج دیگران هستید.

سرکوب: تمایل بر سلطه دیگران

انکار: شخصیت صلح‌آمیز و بی‌ضرر و کمک‌کننده به دیگران

تعادل: وقتی نمی‌خواهید کاری را انجام دهید؛ مدام موانعی ایجاد می‌کنید که برای دیگران خسته‌کننده می‌شود. مانند دیر رفتن سر کار!

عکس شماره ۲: صرع (غشی)

در کودکی به شما یاد دادند برخی رفتارها مانند عصبانیت خوب نیستند. بنابراین، شما اجازه نمی‌دهید چنین رفتارهایی در ظاهر از شما سر بزند و همیشه نسبت به حرکات شدید منفی یا مثبت واکنش نشان می‌دهید.

شما یک ماسک عاطفی بر چهره دارید و نمی‌خواهید دیگران عواطف شدید شما از جمله احساسات منفی خود درباره یک موضوع یا فرد را دریابند. سعی می‌کنید مهربان و ملایم باشید و دوستانه رفتار کنید. دوست دارید دیگران شما را قابل اعتماد و صلح‌طلب بشناسند ولی همیشه از درون تحت فشار هستید و برخی اوقات دیگر نمی‌توانید تحمل کنید و یک دفعه منفجر می‌شوید و شدیدا عصبانی می‌شوید که دیگران اصلا ازتان انتظار ندارند.

سرکوب: احساس عصبانیت، تحریک‌پذیری و پرخاشگری

انکار: تبدیل شدن به فردی مهربان و دوست و مسئولیت‌پذیر

تعادل: طغیان‌ها و خشم‌های ناگهانی نادر در اثر تحریک شدن

عکس شماره ۳: جنون

احتمالا فردی باهوش و دارای ذهن بیش فعالی هستید. در تجارت خوب است ولی در زندگی عادی مجبور به تحمل، مهار و قانون‌مداری می‌شوید. از نیازهای عاطفی خود و دیگران بی‌اطلاع هستید و اغلب اوقات احساس گم شدن یا قطع ارتباط با دیگران می‌کنید.

سرکوب: بیش فعالی ذهنی و تخیل زیاد

انکار: پذیرش رفتارهای کلیشه‌ای و قانون‌مدارانه

تعادل: اغلب به صورت دفاعی عمل کرده و دوست دارید از مجموعه قوانین وضع شده پیروی کنید.

عکس شماره ۴: اسکیزوفرنی

اگر این زن را انتخاب کردید؛ احتمالا بدون داشتن عذابی دیگران را سرکوب می‌کنید. برای ارتباط با دیگران تلاش کرده ولی همین کار برایتان یک چالش است. روابط شما فاقد عمق و احساسات عمیق و صادقانه است. برای جبران سعی می‌کنید خود را اجتماعی نشان بدهید و وقت خود را با دوستان و خانواده بگذرانید تا از این طریق انزوا و تنهایی خود را پنهان کنید.

سرکوب: نداشتن احساس نسبت به دیگران

انکار: یک فرد بسیار اجتماعی و دارای دوستان زیاد

تعادل: درباره انزوا یا عدم محبت به دیگران اصلا با دوستان خود صحبت نمی‌کنید.

عکس شماره ۵: هیستریک (هیجانی)

در کودکی به شما گفته شده یا به اجبار مجبور شدید از خودنمایی و خودشیفتگی برای دیگران چشم‌پوشی کنید. عمیقا دوست دارید در کانون توجه و جذب دیگران باشید ولی این‌طور رفتار نکرده و فردی متواضع و صمیمی نشان می‌دهید. به ندرت در کانون توجه دیگران قرار می‌گیرید ولی در خلوت خود بسیار با نشاط هستید و به جزئیات ظاهری خود توجه زیادی دارید.

سرکوب: میل به توجه و تحسین شدن

انکار: از کانون توجه دیگران فرار می‌کنید و سعی دارید خودتان را معتدل نشان دهید.

تعادل: مشاغل و سرگرمی‌های نادر را انتخاب می‌کنید؛ خوش‌لباس و شیک‌پوش هستید و پنهانی جلب توجه می‌کنید.

عکس شماره ۶: افسرده

در ظاهر فردی خوشحال و سرحال هستید ولی در اعماق درون شما و در خولت خودتان احساس تنهایی و بی‌ارزشی می‌کنید و حتی نفس کشیدن را گناه می‌دانید. با تمرکز ذهن خود روی کار و زندگی و افراد دیگر سعی دارید این افکار پنهانی خود را فراموش کنید ولی همیشه اعتماد به نفس پایینی دارید.

سرکوب: احساس بی‌ارزشی و عدم کفایت

انکار: شخصیتی شاد و پویا که روی کار و دوستان خود تمرکز دارد.

تعادل: نقش روانشناس را بازی کرده و دنبال ارائه راهکارهایی برای مشکلات دیگران است.

عکس شماره ۷: دیوانه

شما به احتمال زیاد منطقی، از نظر فکری بالغ و متعادل هستید. با هرج و مرج یا نمایش بیش از حد احساسات مخالف هستید و اگر فردی با صدای بلند صحبت کند؛ اذیت می‌شوید. اگر کسی بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشد و بر خود ببالد؛ شما ازش متنفر هستید چون در درون خود مشغول سرکوب گرایش‌های بیش فعالی خود هستید. گرایش‌هایی که باعث می‌شوند کنترل خود را از دست بدهید. احتمالا در کودکی معلمان و والدین شما سعی کردند همیشه فردی آرام و متین باشید.

سرکوب: سطح انرژی و تحریک‌پذیری بالا

انکار: منطقی، معقول، فرار از افراط و تفریط

تعادل: از ورود به مکان‌های وسوسه‌انگیز مانند قمارخانه و کازینو جلوگیری می‌کند.

عکس شماره ۸: اختلال تجزیه هویت

احتمالا در کودکی توسط والدین، معلمین و شایر اعضای خانواده مورد آزار و اذیت قرار گرفتید یا به شما تجاوز شده و از نظر روحی روانی آسیب‌دیده هستید. این تروما باعث شده است تا به طور ناخودآگاه خود را به عنوان یک شریک جنسی زیر سوال ببرید. دوست ندارید نقش جنس مخالف را داشته باشید و دچار دوگانگی هویتی و سرکوب شده هستید.

سرکوب: شریک جنسی خوبی نبودن

انکار: تاکید بر نقش و هویت جنسی، تمایل زیاد به نقش‌های مردانه و زنانه

تعادل: انطباق با کلیشه‌ها و چیزهایی که دیگران از یک شریک جنسی و زن یا مرد بودن انتظار دارند

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر در این لحظات تاریخی حساس، شخصیت‌های مهم عکس سلفی می‌گرفتند

عکس سلفی به مفهوم کنونی آن مدت یک دهه است که مرسوم شده و به مفهوم گرفتن عکس آینه‌ای یا تکنیک‌های گرفتن عکس با شاتر زمان‌دار قدمت آن به زمان عکاسی برمی‌گردد.اما تصور کنید که در این لحظات مهم تاریخی، شخصیت‌ها دست به دوربین می‌شدند و به…

۱۱ رخدادی که تاریخ دنیا را تغییر دادند به روایت میدجرنی

گرچه از اکثر این وقایع تاریخی عکسها و فیلم‌های زیادی وجود دارد، اما می‌خواهیم با میدجرنی آنها را بازسازی کنیم. شاید تمرینی شود برای بازافرینی رخدادهایی که از آنها عکسی گرفته نشده یا عکاسی در زمان آنها اصلا اختراع نشده بود.شروع جنگ جهانی…

این عکس‌های تاریخی را یا ندیده‌اید یا احتمالش کم است که دیده باشید!

پسرک «بانجو» نوا» با سگش -  تقریباً در اوایل دهه 1900جورج لوکاس قبل از تکامل جلوه‌های کامپیوتری، 1984فضای داخلی خطوط قطار اورینت اکسپرس،  سال 18831947. دختری در حال بازی با ماشین اسباب‌بازی، شهر نیویورک، عکس از فرد…

تراژدی ایگناتس زملوایس: پزشکی که پیشگام شستن دست ها بود

نزدیک به ۱۵۰ سال از اقدامات پیشگامانه لوئی پاستور و رابرت کخ می‌گذرد که به پایه‌گذاری نظریه میکروب بیماری کمک کرده است. با این حال، متقاعد کردن ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی برای جدی گرفتن شستن دست‌ها هنوز یک چالش است. مراکز کنترل و…

زره نمادین فلزی پیچیده‌ برای گربه‌ها و موش‌ها – کار یک هنرمند باذوق!

دشمنی بین گربه‌ها و موش‌ها به قدمت تاریخ است. اگر قرار بود آنها مثل آدمیان در برابر هم صف‌آرایی کنند چه چیزهایی برای این نبرد می‌ساختند؟کار یک هنرمند کانادایی تقریباً در همین سمت و سو است. جف دی بوئر با الهام از فرهنگ‌های باستانی و…

عکس‌هایی از ترسناک‌ترین ساختمان‌های دنیا – آلبوم عکس

چرا برخی از ساختمان‌ها و خانه‌ها خیلی ترسناک به نظر می‌رسند. اینها دسته از سکونت‌گاه‌ها طیف گسترده‌ای دارند:- آنهایی که سایه روشن شب ترسناک‌شان می‌کند و هنگام روز یک ساختمان تقریبا عادی هستند.- آنهایی که مدت‌ها متروک مانده‌اند و…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.