تست روانشناسی: ترکیب رنگی که انتخاب می‌کنید؛ نشان‌دهنده شخصیت شما است

0

یکی از مجموعه رنگ‌ها را انتخاب کنید تا بیشتر با شخصیت خودتان آشنا شوید.

این فقط یک تست سرگرم‌کننده نیست. وقتی یک مجموعه از رنگ‌ها را انتخاب می‌کنید؛ این رنگ‌ها شخصیت شما را توصیف خواهند کرد که حتما با تعجب شما همراه می‌شود.

به گفته برخی از روانشناسان، ضمیر ناخودآگاه ما تاثیر قدرتمندی روی شخصیت ما دارد. برای مثال، وقتی حاضر نمی‌شوید یک نوع رنگ را بپذیرید یا تمایل پیدا می‌کنید سراغ رنگ دیگری بروید؛ ضمیر ناخودآگاه شما حکمرانی می‌کند که نشانه‌هایی از شخصیت شما را دارد.

در این تست روانشناسی، چند ترکیب رنگ آماده شده است که هریک بیان‌کننده یک شخصیت است. افراد با انتخاب یک ترکیب رنگ، می‌توانند به ویژگی‌های شخصیتی خود پی ببرند و دقیق‌تر به شناخت خود برسند. در ادامه می‌بینیم چگونه فقط انتخاب یک ترکیب رنگ می‌تواند برخی خصلت‌های ذاتی شما را فاش کند.

آبی روشن و بنفش

رنگ بنفش نشانه نیاز به کمال‌گرایی و ارتباط عاطفی امن در همه امور زندگی است. تمایل به خاص بودن و کامل بودن. دوست دارید به دیگران کمک کنید؛ همین‌طور حساس و دلسوز هستید.

اما رنگ آبی روشن نشانه خرد و خلاقیت است. یعنی به ظاهر و منحصربه‌فرد بودن اهمیت می‌دهید. می‌خواهید همیشه یک چیز خارق‌العاده خق کنید که تحسین دیگران را در پی دارد. رنگ آبی روشن نشانه آرامش روحی و خلاقیت هم هست.

زرد و سفید

سفید یعنی در زندگی به سادگی اهمیت می‌دهید و دوست دارید مستقل و متکی به خود باشید. شما آینده‌نگر، دوربین و خوش‌بین هستید. شما می‌توانید خودتان را کنترل کنید و کمتر توسط دیگران تحریک شوید.

رنگ زرد نشانه افراد شاد و سرگرم‌کننده است. ضمن اینکه خلاق هستید؛ خود و دیگران برایتان اهمیت دارد و همین‌طور مهم است که دیگران درباره شما چطور فکر می‌کنند. به همین دلیل، تحریک‌پذیر هستید و دوست دارید از یک فعالیت به فعالیت دیگر سریعا سوئیج کنید. نیاز به ابراز احساسات عمیق دارید.

فیروزه‌ای و صورتی

اگر رنگ فیروزه‌ای را انتخاب می‌کنید؛ یعنی اهل دوست و دوستیابی هستید و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید. دلسوز، با محبت، صمیمی هستید و همیشه با قلبتان صحبت می‌کنید. معمولا متکی به شهود معنوی هستید و به برخی اعتقادات معنوی در امور زندگی اطمینان می‌کنید. خودکفا و مستقل، دارای عزت نفس بوده و تصمیم‌گیر خوبی هستید.

رنگ صورتی به معنای دوست داشتن، مهربان بودن، حساس بودن و نیاز به دیگران داشتن است. به طور غریزی دوست دارید از دیگران حمایت و مراقبت کنید. فردی رمانتیک و احساسی هستید. رفتاری غیرخشونت‌آمیز دارید و کمی کمرو خواهید بود.

قرمز و آبی

قرمز به معنای برونگرایی، خوش‌بینی، اعتماد به نفس و قدرت است. دوست دارید همیشه در مرکز توجه دیگران باشید؛ انرژی مثبت به همه بدهید و جاه‌طلب هستید. دیگران را به چالش و رقابت می‌طلبید. به زندگی شوق زیادی دارید و نمی‌ترسید رویاهای خود را به زبان بیاورید یا دنبال‌شان کنید. کمی عصبانی هستید و البته سریع عصبانی می‌شوید.

آبی نشانه صلح و دوستی و حقیقت‌یابی است. فردی قابل اعتماد و دارای اعتماد به نفس عمیقی هستید. به راحتی تحریک نمی‌شوید و پیش از صحبت کردن، فکر می‌کنید. شخصی مسئولیت‌پذیر هستید و دنبال زندگی هماهنگ و دارای آرامش می‌روید. سعی می‌کنید دیگران را هم آرام کنید.

این تست چقدر دقیق است؟

به سختی می‌توان گفت تحلیل شخصیت افراد براساس انتخاب یک رنگ، علمی و دقیق است. همیشه استثناهایی وجود دارد و افرادی از یک قاعده کلی پیروی نمی‌کنند.

همین‌طور، برخی افراد در مقطعی از زندگی به رنگی خاص علاقه داشته و در مقطع دیگری سراغ رنگ‌های متضادی می‌روند. در حالی که طبق یک روند و رویکرد کلی، انتخاب رنگ می‌تواند نشانه‌هایی از شخصیت افراد را فاش کند؛ زندگی واقعی بسیار پیچیده‌تر و رنگارنگ‌تر است.

شما به ما بگویید این تست روانشناسی تا چه حد دقیق است و آیا واقعا شخصیت شما را نشان می‌دهد یا خیر؟

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.