با این افزونه نتفلیکس همزمان فیلم تمام صفحه ببینید و با دیگران چت کنید

0

قرنطینه خانگی به خاطر ویروس کرونا باعث شده کاربران به دنبال ابزارها و خلاقیت‌های جدید باشند.

شاید هیچ‌وقت به اندازه این روزها در خانه نبودیم و وقت اضافی نداشتیم. این وضعیت محدود به چند کشور و شهر خاص یا کارمندان یک شرکت نیست. همه جهان توصیه به در خانه ماندن می‌کنند و غالب شرکت‌ها کارمندان خود را به دورکاری فرستادند.

در ایران، شروع نوروز و تعطیلات طولانی مدت عید هم مزید بر علت شده تا مردم وقت بیشتری در خانه باشند و همین موضوع باعث شود مرتبا بهره‌وری خود را افزایش دهند و یاد بگیریند چگونه در خانه هم کار کنند و هم سرگرم شوند؛ هم فیلم تماشا کنند و هم به کارهای ریز و درشت خود برسند و مثلا با دیگران چت کنند.

در نتیجه، ابزارها و نرم‌افزارهایی که شاید یک ماه پیش، هیچ نامی از آن‌ها در میان کاربران مطرح نبوده؛ امروزه به سرعت در حال دانلود و محبوبیت هستند. نرم‌افزارهایی که کمک می‌کنند کاربران در خانه خلاقیت و کارایی بیشتری داشته باشند.

چند روز پیش، نرم‌افزار ویدیو کنفرانس Zoom را معرفی کردیم که اجازه می‌داد در خانه یک جلسه ویدیویی چندنفره راه‌اندازی کرده یا با دیگران ارتباط تصویری داشته باشید. امروز می‌خواهیم سراغ یک افزونه برویم که امکان تماشای فیلم و چت همزمان در نتفلیکس را فراهم می‌کند.

افزونه کروم Netflix Party به شما اجازه می‌دهد همزمان فیلم تماشا کنید و با دیگران گپ بزنید؛ چیزی شبیه به Twitch تا روی صفحه کامپیوتر فیلم پخش شود و در یک نوار کناری سمت راست باکس چت فعال باشد.

فیلم ببینید و با دیگران چت کنید

کار با این افزونه بسیار ساده است. افزونه Netflix Party را روی مرورگر کروم نصب کنید؛ نتفلیکس را باز کنید و شروع کنید به تماشای هر چیزی که دوست دارید. سپس، روی آیکون قرمز رنگ NP در سمت چپ نوار ابزار کروم کلیک کنید و لینک داده شده را با هر فردی که می‌خواهید با آن چت کنید؛ به اشتراک بگذارید.

طرفی که قرار است با شما چت کند هم باید افزونه Netflix Party را نصب کرده باشد. در غیر این صورت باید مستقیما وارد نتفلیکس شده و بدون اینکه فیلم تماشا کند با شما در ارتباط باشد.

ممکن است چند ثانیه‌ای طول بکشد تا جریان پیام‌ها بافر شده و در پنل چت نمایش داده شوند ولی پس از آن دیگر پیام‌ها به طور بی‌درنگ و یکپارچه مشاهده می‌شوند.

متاسفانه، هنوز این افزونه از قابلیت سوئیچ میان فیلم‌ها و سریال‌ها پشتیبانی نمی‌کند. یعنی نمی‌تواند جریان چت‌های خود را حفظ کنید ولی تماشای یک فیلم یا سریال دیگری را آغاز کنید. تیم توسعه‌دهنده این افزونه در کار روی این قابلیت‌ها و ویژگی‌های دیگری مانند ایموجی‌ها، گپ صوتی و غیره هستند. همین‌طور در تلاش هستند این افزونه برای سرویس‌های دیگر تلویزیونی هم عرضه شود.

به نظر می‌رسد تعداد افرادی که می‌توانند در Netflix Party با هم چت کنند محدودیت دارد به جز اینکه با حساب کاربری نتفلیکس خود وارد شده باشند.

به هر حال، اگر دوست دارید فیلم ببینید و همزمان با دیگران در ارتباط باشید و چت کنید تا از زمان استفاده بهتری کرده باشید یا درباره فیلم‌ها و سریال‌های جدید کشف شده در نتفلیکس با هم تبادل نظر کنید؛ افزونه Netflix Party جالب به نظر می‌رسد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.