این افزونه کروم اجازه می‌دهد یک زبان جدید را با تماشای فیلم‌های نتفلیکس یاد بگیرید

0

همیشه می‌گویند زبان جدید را باید در محیط و به طور عملی فرا گرفت.

اما این حرف لزوما به معنی سفر به اروپا و امریکا و اقامت‌های چند ماهه در این کشورها با هزینه‌های بسیار زیاد برای آموزش زبان نیست.

فناوری بسیاری از کارها را ساده کرده و امکانات دوردست را در خانه برایتان فراهم می‌کند. این روزها، برای یادگیری زبان جدید کافی است یک افزونه کروم نصب کنید و به تماشای فیلم‌های سرویس نتفلیکس بنشینید.

افزونه «Language Learning with Netflix» به شما اجازه می‌دهد یک فیلم را با دو زیرنویس تماشا کنید تا بتوانید با مقایسه جملات و کلمات زبان‌ها و همین‌طور عادت دادن ذهن به شنیدن و گفتارهای زبان جدید و پی بردن به معنای آن‌ها، مهارت‌های خود را تقویت کنید.

نتفلیکس مجموعه عظیمی از فیلم‌ها با زبان‌های اصلی و زیرنویس دارد. قدرت اصلی این افزونه در استفاده از همین آرشیو بزرگ فیلم‌ها است.

شما در نتفلیکس می‌توانید فیلم‌هایی به زبان اصلی یا زیرنویس دانمارکی، هلندی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، نروژی، پرتغالی، اسپانیایی، سوئدی و ترکی پیدا کنید. یعنی دست شما برای یادگیری یک زبان جدید کاملا باز و آزاد است.

توسعه‌دهنده‌گان این افزونه، در ابتدا یک نرم‌افزار آموزش زبان را تولید کردند و با تجربیات کسب شده از آن سراغ افزونه LLN رفتند.

یادگیری زبان همراه با لذت تماشای فیلم

جالب است دیوید ویکینسون، یکی از این توسعه‌دهنده‌ها، با مثال زدن زبان فارسی، می‌گوید ابزارهای زیادی برای آموزش و یادگیری برخی زبان‌ها مانند زبان فارسی وجود ندارد ولی این افزونه باعث می‌شود مردم از آموزش یک زبان جدید لذت ببرند.

افزونه LLN برای افرادی که دوره‌های مبتدی آموزش زبان را گذرانده و با برخی کلمات و اصول اولیه آن زبان آشنایی دارند؛ بسیار مفید خواهد بود.

سعی شده است این افزونه از کلمات رایج‌تر استفاده کند و البته سطح سختی کلمات قابل تنظیم است تا هر کاربر براساس سطح درک و آشنایی خود با زبان جدید، زیرنویس‌ها را بخواند.

همین‌طور، کلیک کردن روی یک کلمه باعث تکرار و خوانده شدن آن می‌شود. می‌توانید سرعت بیان دیالوگ‌های فیلم را کاهش دهید تا بهتر معنای کلمات و جملات را متوجه شوید.

از دیگر قابلیت‌های این افزونه می‌توان به توقف خودکار پخش فیلم برای هر زیرنویس اشاره کرد تا کاربر بتواند خط به خط، زبان جدید را آموزش ببیند.

حتی این افزونه مجموعه‌ای از فیلم‌ها را برای یادگیری بیشتر پیشنهاد می‌کند.

افزونه LLN به طور رایگان عرضه شده ولی توسعه‌دهنده‌گان آن در حال برنامه‌ریزی برای افزودن ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند زیرنویس‌های اضافی برای دیالوگ‌ها هستند که با پرداخت هزینه قابل استفاده خواهند بود.

یکی از محدودیت‌های این ابزار، گوگل کروم است. شما نمی‌توانید از این افزونه و ابزار روی تبلت یا مثلا اپل تی‌وی استفاده کنید.

امیدواریم که این افزونه به‌زودی برای تمام مرورگرهای وب منتشر شود تا پتانسیل یادگیری زبان جدید از طریق این روش افزایش پیدا کند.

افزونه LLN را می‌توانید از طریق این لینک روی مرورگر کروم نصب و استفاده کنید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.