موزه تاریخ طبیعی در شمال ولز که به ندرت بازدید عمومی دارد ولی مملو از انواع اسکلت‌ها، جمجمه‌ها و نمونه‌های موجودات اولیه است

0

موزه Brambell متعلق به دانشگاه بنگور در ولز شمالی است ولی بیرون از محوطه این دانشگاه دایر شده است.

در حالی‌که شاید جزو موزه‌های کمتر شناخته شده و معروف دنیا باشد ولی دانشمندان و محققان زیادی از موزه‌های بزرگ دنیا و همین‌طور دانشگاه‌های سراسر جهان بازدیدکننده آن هستند.

موزه برامبل به معنای واقعی کلمه یک موزه تاریخ طبیعی است و چیزهای دیدنی و جذاب زیادی از اعماق تاریخ دارد. افرادی که به تاریخ، زندگی انسان‌های اولیه و موجودات ماقبل تاریخ، مسافرت‌ در زمان و ماجراجویی‌هایی تاریخی علاقه‌مند هستند؛ حتما باید از این موزه بازدید کنند.

صدها شگفتی و نمونه طبیعی در این موزه یافت می‌شود که در هیچ موزه دیگری نیستند. اسکلت‌های ترسناکی از موجودات اولیه، دایناسورها و حیوانات ترسناکی که قطعا اگر امروز زنده بودند؛ انسان نمی‌توانست بر طبیعت چیره شود.

بسیاری از این نمونه‌ها مرجع اندازه‌گیری‌ها و مطالعات عملی تاریخ‌شناسان و جانورشناسان بودند. برخی نمونه‌ها مانند شاخ‌های گوزن ایرلندی قدمتی ۷۵۰۰ ساله دارند. اسکلت‌های خشک شده یک گوسفند دو سر، شیطان تاسمانی (Tasmanian devil)، کرگدن و اسب آبی نیز در این موزه پیدا می‌کنید.

تاکسیدرمی پرندگان در معرض انقراض نسل، پرنده‌های نایاب منطقه نیوزلند مانند کاکاپو و لاک‌پشت گالاپاگوس نیز در این موزه تاریخ طبیعی نگهداری می‌شود.

برخی از این اسکلت‌ها و جمجمه‌ها در مایعات نگهداری می‌شوند.

یک مکان ناشناخته برای سفر به زمان

موزه Brambell بیشتر اوقات برای عموم بازدید ندارد و فقط دانشجویان دانشگاه Brambell و همین‌طور دانشگاه بنگور از آن بازدید می‌کنند. در واقع، یک آزمایشگاه و منبع آموزشی برای دانشجویان است.

اما گاهی اوقات سالی یکی دو بار درب‌های آن به روی عموم مردم باز می‌شود و مردم این فرصت را پیدا می‌کنند با اسکلت‌ها و جمجمه‌ها عکس بگیرند.

این موزه از ۱۰۰ سال پیش تاسیش شده و برای سال‌های طولانی در خفا فعالیت کرده و مردم از وجود آن خبر نداشتند.

کارمندان این موزه در کنار بازدیدکننده‌ها هستند و اطلاعات بیشتری از هر مجموعه و نمونه در اختیارشان قرار می‌دهند. مدیر این موزه می‌گوید: «سعی می‌کنیم با داستان‌های شگفت‌انگیزی از این موجودات و تاریخچه آن‌ها برای مردم الهام‌بخش باشیم.»

همان‌طور که گفته شد درب‌های این موزه در بیشتر تاریخ‌های سال بسته است و بازدید عمومی ندارد. به همین دلیل، در میان موزه‌های تاریخ طبیعی کمتر شناخته شده است و اطلاعات بسیار کمی از آن در اینترنت یافت می‌شود.

برای بازدید از این موزه باید تمام روزهای سال منتظر باشید تا چه روزهایی برای بازدید عمومی اعلام می‌شود.

منبع


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

یک پزشک پلاس

زندگی من: آنا آخماتووا

ترجمهٔ احمدپوریدر 1889 سال تولد من، چارلی چاپلین به دنیا آمد، «سونات کرتروز» تولستوی منتشر شد، برج ایفل ساخته شد و هیتلر و ظاهرا الیوت هم دیده به جهان گشودند. در تابستان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.