چگونه مراکز گفتار درمانی و کاردرمانی معتبر را بیابیم؟

0

رپورتاژ

افرادی که اختلال زبانی و گفتاری دارند معمولا در جست و جوی بهترین مرکز گفتار درمانی جهت تسریع روند درمان خود هستند. کلینیک های گفتار درمانی و کار درمانی زیادی در سراسر کشور وجود دارند که خدمات متنوعی به افراد ارائه می دهند. با ما همراه باشید تا شما را با فرآیند گفتار درمانی و کار درمانی آشنا کنیم  و معرفی آن ها در سایت پی جو آ شنا نماییم.

کلینیک گفتار درمانی در اهواز ، کلینیک گفتار درمانی در اصفهان و… سایر شهر های ایران در سایت پی جو پروفایل دارند. شما میتوانید با بررسی رزومه و سوابق آن ها ، کلینیک گفتار درمانی و کار درمانی مدنظرتان را بیابید.

گفتار درمانی

گفتار درمانی چیست؟

گفتاردرمانی فرآیند بررسی ودرمان مشکلات افراد در برقرای ارتباط و همچنین ارزیابی اختلالات گفتاری است.  گفتار درمانی توسط کادری مجرب در کلینیک های گفتار درمانی معرفی شده در سایت پی جو انجام می شود. در  این کلینیک های گفتار درمانی از تکنیک های خاص جهت بهبود و ایجاد پیشرفت در برقراری ارتباط استفاده می شود. تکنیک های هر فرد شاید منحصربفرد باشند و تنها در جهت پیشرفت گفتاری آن فرد تنها صورت بگیرند و نتیجه بخش باشند. گفتار درمانی روشی نوین در درمان اختلالات گفتاری کودکان و بزرگسالان است که در اثر سکته های مغزی، حمله های عصبی، و تصادفات دچار اختلال گفتاری شده اند.

چند نوع اختلال گفتاری و زبانی وجود دارد؟

متخصصان در حوزه درمان گفتار و زبان معتقدند که چندین نوع اختلال داریم که ما در اینجا به اختصار به آنها اشاره می کنیم. ناگفته نماند که همه ی این اختلالات به مرور زمان قابل درمان هستند.

اختلالات مفصلی

در اختلال مفصلی، فرد مشکل زیادی در شکل دادن صداهای خاص دارد. فردی که مبتلا به اختلالات مفصلی است، ممکن است بخاطر تغییر صدا، کلمات را تغییر دهد یا دچار تحریف کند. ناگفته نماند که ممکن است به صداهای کلمه اضافه کند.


گفتار درمانی

اختلالات روانشناسی

یک اختلال که توسط مشاوره روانشناسی در شیراز بررسی می شود می تواند بر جریان سرعت و ریتم کلمات تاثیر می گذارد. فرد مبتلا به اختلالات روانشناسی در بیرون آمدن صداها مشکل دارد و ممکن است در  گفتار اشتباه داشته باشد .

اختلال کارکرد زبانی

لازمه ی برقراری ارتباط، درک مفاهیم زبانی است که فقدان آن در این نوع اختلال حس می شود. افرادی که از این اختلال رنج می برند معمولا در درک مفاهیم صداها و کلمات در مغز ناتوان هستند. زبان پریشی و تاخیر در گفتار و زبان زیر مجموعه ای این اختلال هستند.

گفتاردرمانی برای چه کسانی مناسب است؟

کادر گفتار درمانی در شیراز که در سایت پی جو به اختصار معرفی شده اند بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند. کادر این کلینیک ها در وهله ی اول  نوع اختلال فرد را مشخص می کند، سپس فعالیت و درمان فرد در گروه، کلاس، یا فردی را به والدین اطلاع می دهند. تمرین های و راه های درمانی بر اساس نوع اختلال، سن و نیازهای فرد مشخص می شوند و متفاوت هستند.

گفتار درمانی

فعالیت های گفتار درمانی شامل مکالمه بین کادر و فرد بیمار، بازی، کار با کتاب و اشیا برای بهبود در برقراری ارتباط است. اگر کادر درمان با کودک درگیر باشند سعی می کنند که صداها و هجاها ی درست را برای او الگو کنند و به کودک یاد بدهند که چگونه صداهای خاص تولید کند. از سوی دیگر، کادر گفتار درمانی سعی می کنند که به والدین راهکارهایی را آموزش بدهند که در منزل بیشتر با فرزندشان کار کنند.

گفتار درمانی برای بزرگسالان بسیار متفاوت از کار با کودکان است. در درمان بزرگسالان تعیین نیازهای فرد در اولویت است و کادر درمان سعی می کنند که به فرد در برقراری ارتباطات کمک شایانی کنند. از دیگر فعالیت هایی که فرد بزرگسال باید انجام دهد می توان به حل مسائل و سازماندهی اشاره کرد که به تقویت حافظه کمک می کند. از سوی دیگر، فعالیت هایی که به تنفس شما کمک می کند در بهبود اختلال زبانی مهم است. ورزش هایی وجود دارد که به تقویت وتحرک عضلات فک و دهان کمک می کند و از آنها نباید غافل شد.

کاردرمانی چیست؟

کاردرمانی در شیراز یک حرفه مراقبت بهداشتی است که خدمات گسترده ای را دراختیارافراد مختلف ، ازنوزادان تا بزرگسالان قرارمیدهد. کاردرمانی برای افرادی مناسب است که در انجام کارهای روزمره ی خود مشکل دارند و ناتوان هستند. این ناتوانی ممکن است ریشه در آسیب های جسمی، روحی، سکته  های مغزی و عصبی، جراحی های خاص، پیری و یا نقص ژنتیکی داشته باشد.

کار درمانی به افراد کمک می کند تا توانایی خود را در انجام امور به حداکثر برسانند و به افراد حس مستقل بودن در انجام امور دهد. کادر کار درمانی معمولا با دیگر متخصصان فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، و مددکاران کار می کنند. اگر در شهر اصفهان زندگی می کنید و دچار چنین مشکلاتی هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم به سایت پی جو مراجعه کنید و از خدمات کلینیک های گفتار درمانی و کار درمانی بهره مند شوید. هدف سایت پی جو تسریع روند کارهای شخصی شما و معرفی معتبرترین مراکز در تمامی حوزه ها می باشد.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.