NLP چیست؟

0

رپورتاژ

شاید خیلی وقت ها شده که در صحبت های افراد موفق عبارت NLP به گوشتان خورده و نمی دانستید این جمله چه معنی می دهد و از کجا آمده و چطور این فرد با استفاده از آن به چنین موفقیتی دست پیدا کرده است. ما در این مقاله می خواهیم معنی و مفهوم NLP چیست  را برای شما بیان کنیم و پیشنهاد شرکت در دوره های ان ال پی را بدهیم.

خانم مهدوی نسب متخصص بریف تراپی و مربی بین المللی NLP و شخصیت شناسی می باشند که برای شما عزیزان دوره های محدود ان ال پی و اناگرام را قرار داده اند. این دوره ها در زندگی و در رسیدن به اهداف بزرگ، کمک زیادی به شما می کند و راه رسیدن به آنها را هموار می سازد. این دوره ها به شما یاد می دهد که چگونه با دیگران رفتار کنید که آنها مجذوب سخنان شما شوند و کاری را که می خواهید انجام دهند.

دوره NLP نیز به شما کمک می کند که در شرایط شکست و نا امیدی باز هم امید و انگیزه داشته باشید تا به اهدافتان دست پیدا کنید.

NLP چیست؟

ان ال پی یا برنامه ریزی عصبی کلامی، علمی است که در وجود انسان تغییر و تحولاتی به وجود می آورد که باعث رشد فردی و اجتماعی هر فرد می شود و به او کمک می کند که به اهدافش برسد. این دانش در دهه ۱۹۷۰ میلادی توسط دانشجویانی با نام ریچارد بندلر و جان گریندر بنیان گذاری شده است.

تا اینجا NLP چیست؟ را تعریف کردیم، حال توضیح مختصری را در این باب بیان می کنیم. ان ال پی عملکرد میان ذهن و زبان و چگونگی تاثیر آن بر روی جسم و رفتار را بررسی می کند.

کاربرد ها و فواید NLP چیست؟

 • برنامه ریزی دوباره ذهن
 • تمرکز بیشتر بر روی استعداد ها و توانایی ها
 • کنترل گفتگو های ذهنی
 • تغییر دیدگاه و به وجود آمدن نگرشی تازه
 • کنترل بیشتر بر بروز احساسات
 • ترک عادت های بد و زشت
 • به وجود آوردن ارزش ها و باور های جدید
 • غلبه بر خاطرات منفی که در گذشته اتفاق افتاده است
 • مسئولیت پذیری و انجام فعالیت های خاص
 • تحکیم روابط عاطفی و عشق بین همسر
 • درمان ترس ها
 • افزایش عملکرد های ذهنی و جسمی

تاثیرات ان ال پی بر ناخودآگاه

در مقاله NLP چیست؟ گفتیم، یکی از اصلی ترین کاربرد های آن، تاثیر بر روی ناخودآگاه افراد است. هنگامی که ما در یک محیط قرار می گیریم، حواس ۵ گانه ما اطلاعاتی را از آن محیط دریافت می کنند که در ضمیر ناخودآگاه ما مسیر های عصبی را تشکیل می دهد. این اطلاعات از نورونی به نورون دیگر منتقل می شود. تکرار این تبادل اطلاعات از نورون ها باعث به وجود آمدن مسیر عصبی بزرگی می شود. این مسیر عصبی بزرگ، رفتار ما را شکل می دهد. حال تصور کنید یک رفتار و عادت را می خواهید در خودتان تغییر دهید، برای این کار شما باید مسیر عصبی جدیدی را در مغز خود ایجاد کنید.

تشکیل این مسیر عصبی جدید با استفاده از تکنیک های ان ال پی کار شما را برای تغییر رفتار هایتان راحت می کند. هر کدام از رفتار های ما دارای یک نیت منفی و مثبت می باشد. شما می توانید عادت ها و بیماری هایی مثل پرخوری، اعتیاد، استرس و… را با استفاده از تکنیک های ان ال پی و کنترل ضمیر ناخودآگاه درمان کنید.

کاربرد های دیگر NLP

یکی از کاربرد های مهم ان ال پی، تکنیک های سخنوری است. فرض کنید می خواهید با شرکت معتبری وارد مذاکره شده و آنها را متقاعد کنید که با شما کار کنند. در این لحظه تکنیک های NLP به کمک شما می آیند. با این تکنیک های شگفت انگیز شما می توانید به گونه ای صحبت کنید که آن شرکت را کاملا متقاعد کرده و با شما قرار داد ببندند.

به شما پیشنهاد می کنیم این فرصت طلایی را از دست ندهید و در دوره NLP چیست شرکت نمایید و از مزایای این دوره در زندگی و کارتان بهره‌مند شوید. شما حتی می توانید اطرافیانتان را در هر حالتی که هستند (ناراحت، شاد و عصبانی) با این تکنیک ها کنترل کنید. حتی این علم به شما کمک می کند رفتار هایتان را اصلاح و با رفتار های مناسب جایگزین کنید.

در مقاله ان ال پی چیست بیان کردیم که NLP می تواند بر ضمیر ناخودآگاه شما تاثیر بگذارد و نگرش های شما را تغییر دهد. این روش باعث می شود که شما بهتر بتوانید زندگی کنید و از زندگی لذت کافی را ببرید. این تکنیک می تواند بین شما و طرف مقابلتان، تفاهمی ایجاد کند که بتوانید به هدفتان برسید و طعم شیرین موفقیت را حس نمایید. برنامه ریزی عصبی کلامی یا همان NLP تاثیر زیادی بر افزایش اعتماد به نفس نیز دارد.

قوانین NLP

ما در مقاله NLP چیست ، تمام توضیحات پیرامون این مسئله را بیان کردیم حال با قوانین این علم آشنا می شویم.

 • شکستی وجود ندارد.
 • همه ما می توانیم تغییر کنیم و منابع و توانایی های لازم را دارا هستیم.
 • اگر دوست من می تواند در این کار موفق شود قطعا من هم می توانم.

برای توضیحات بیشتر این ۳ قانون باید بگوییم، منظور ما از جمله شکستی وجود ندارد این است که اگر در راه رسیدن به موفقیت با مشکلاتی رو به رو شدید، ناامید نشوید و برای رسیدن به آن هدف روش ها و راه های دیگر را نیز امتحان کنید و ایمان داشته باشید که بالاخره می توانید به موفقیت برسید و هیچی جلودار شما نیست.

در رابطه با قانون دوم باید بگوییم، برخی از افراد تصور می کنند که فقط کسانی که ثروتمند هستند فرد موفقی می باشند و این موفقیت در بین آنها ارثی است؛ اما اینطور نیست بلکه همه این توانایی را دارند که موفق شوند و این موفقیت نیازی به نیروی خاص و آسمانی ندارد، فقط و فقط باید خودتان را باور داشته و تکنیک های ان ال پی را اجرا کنید.

این را در گوشه ای از ذهن به خاطر بسپارید که اگر بقیه می توانند کاری را انجام دهند، شما هم می توانید؛ چرا که هیچ چیز کمتر از آنان ندارید و تفاوت شما با آنها در برنامه ریزی عصبی و زبانی و باور تان است. پس خود را باور کنید و با تکنیک های برنامه ریزی عصبی زبانی خانم مهدوی نسب موفقیت را به سمت خود بکشانید.

سخن پایانی

ما در این مقاله دریافتیم که از پس همه کار ها بر آمده و می توانیم عادات بدی را که همیشه با ما بودند را تغییر دهیم و این تغییر نیازمند برنامه ریزی عصبی یا همان ان ال پی است. کاربرد ها و قوانین NLP را برای شما بیان کردیم و تعریف کلی از NLP چیست را آوردیم تا شما را با این علم معجزه آسا و فوق العاده آشنا کنیم.

شما می توانید برای شرکت در دوره های با تخفیف ویژه خانم مهدوی نسب زندگی خودتان و خانواده‌تان را متحول کنید و با سرعت زیادی به سمت موفقیت بروید. افراد بسیاری در این دنیا هستند که با بازاریابی و متقاعد کردن دیگران از این تکنیک ها استفاده می کنند ولی کسی متوجه آن نمی شود. این را بدانید که شما هم می توانید یکی از این افراد موفق باشید.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

درخت‌هایی که با شیواترین زبان می‌گویند: می‌خواهم زنده بمانم!

درخت‌ها از ۳۷۰ میلیون سال پیش بر روی کره زمین بوده‌اند و گرچه ما انسان‌ها با همه امکانات خود سعی در از بین بردن آنها داریم، آنها تا جایی که می‌توانند مقاومت می‌کنند. برآورد می‌شود که روی زمین علیرغم همه جفاهایی که ما به طبیعت وارد…

کسانی که توهم خاص و عجیبی دارند: ما از ستاره‌های دیگر آمده‌ایم و فرازمینی هستیم! پدیده Starseed

ممکن است خیلی احمقانه به نظر برسد. اما افرادی هستند که معتقدند از سایر سیارات به زمین آمده‌اند تا به شفای سیاره زمین کمک کنند و بشریت را به «عصر طلایی» هدایت کنند و به دوره‌ای از خوشبختی، شکوفایی و موفقیت برسانند! جستجوی اینترنتی این…

چرا بعضی‌ها وقتی پا به سن می‌گذارند جذاب می‌شوند یا دست‌کم کمتر زشت به نظر می‌رسند؟ عکس‌های قدیمی…

خب، این هم بحثی است که نمی‌دانم شما تا حالا در موردش با کسی صحبت کرده‌اید یا خیر. برخی در جوانی واقعا چهره یا قامت غیرقابل تحملی دارند. مثلا زیاد زمخت هستند، بینی یا فک یا گوش‌های بزرگ دارند. تناسب چهره ندارند. کلا جزو زیباروها به حساب…

آیا سیگار الکترونیکی ایمن‌تر و سالم‌تر از سیگار معمولی است؟

در انگلستان، هم‌زمان با مبارزه با سیگار کشیدن جوانان، سیگارهای الکترونیکی به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای کمک به مردم برای ترک سیگار تبلیغ می‌شوند. ما به اینکه چرا در مورد این دستگاه‌ها دو نظر بسیار متفاوت وجود دارد، نگاهی می‌اندازیم.…

یک عکاس از هوش مصنوعی برای تصور اینکه شخصیت‌ها و سلبریتی‌های تاریخی امروز چه شکلی می‌شدند، استفاده…

یک عکاس از هوش مصنوعی (AI) استفاده کرده است تا تصور کند شخصیت‌های تاریخی مانند آل کاپون، بنجامین فرانکلین و شارون تیت اگر امروز به دنیا می‌آمدند چه شکلی بودند. این عکاس به نام آلپر یسیلاتس که در استانبول ترکیه زندگی می‌کند، پرتره های فوق…

این عکس‌ها راهنما و ایده‌ای برای شما برای تبدیل اشیای کهنه و دورریز به چیزهای جدید هستند

صرفه جویی «واقعا» یک هنر است. خیلی وقت‌ها ما به بهانه تغییر دکوراسیون یا قدیمی شدن چیزی یا نامتناسب شدن چیزی با وسایل تازه به سادگی دورش می‌اندازیم یا باقیمتی بسیاری نازل به سمساری می‌دهیم. البته این سال‌ها به خاطر فشارهای اقتصادی -چنان…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / کاشت مو / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5