تست کرونا در محل، روشی برای کاهش ابتلا به ویروس

0

رپورتاژ

همه شمایی که این مقاله را می‌خوانید، حتی بچه‌های خردسال نیز دیگر، با ویروس موذی و خطرناک کووید ۱۹ (COVID-19)، آشنایید و همزمان که این مقاله را می‌خوانید بیش از ۵۰ میلیون نفر در دنیا به این ویروس آلوده شده‌اند. با چنین احتمالی دور از احتمال نیست که من و شما هم دیر یا زود در دسته این آمار قرار بگیریم. در چنین وضعیتی، علاوه بر در کمتر از یک سال گذشته، بیش از ۵۰ میلیون نفر در دنیا به ویروس خطرناک کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و انتظار می‌رود با شرایط شیوع گسترده این ویروس شیوع ویروس سمج، موذی و البته خطرناک کووید ۱۹ در سرتاسر دنیا می‌گذرد و در همین مدت بیش از ۵۰ میلیون انسان به این ویروس آلوده شده‌اند. با این احتساب و با وجود سرعت فزاینده شیوع کرونا، متاسفانه احتمال اینکه نفر بعدی من و یا شما باشیم، کم نیست! در چنین شرایطی علاوه بر پیشگیری‌های لازم برای جلوگیری از ابتلا، آمادگی داشتن برای استفاده از روش‌های تشخیصی مانند تست کرونا در منزل ضروری به نظر می‌رسد تا سرعت انتشار آن را کاهش دهیم. اما بسیاری از افراد با این خدمت آشنایی ندارند و ما تلاش کرده‌ایم به سوالاتی مانند نحوه انجام تست کرونا در محل، هزینه‌های احتمالی آن، مدت پاسخ‌دهی و سایر خدمات مربوطه را با استناد به منابع معتبر پاسخ دهیم.

علائم کرونا (کووید ۱۹)

بر حسب اطلاعات به روز شده سازمان بهداشت جهانی (who)، علائم ابتلا به ویروس کرونا در افراد به شکل‌های مختلفی بروز می‌کند و آگاهی از این علائم به میزان زیادی در کاهش سرعت انتقال ویروس موثر خواهد بود:

علائم با درجه شیوع بالا علائم با میزان شیوع کم علائم جدی در ابتلا
تب

سرفه خشک

خستگی

درد عضلات بدن

گلودرد

اسهال

سردرد

از دست دادن مزه بو و چشایی

تظاهرات پوستی در بخش‌های مختلف بدن مانند اگزما

تغییر رنگ انگشتان دست و پا

سختی در تنفس و یا تنگی نفس

درد یا فشار در قفسه سینه

از دست دادن حرکت و یا گفتار

این علائم در حالت معمول، حدود ۴ تا ۵ روز پس از ورود ویروس به بدن، ظاهر می‌شوند و در برخی موارد دوره نهفتگی و یا همان کمون بیماری، بیش از ۱۴ روز طول می‌کشد.

به خاطر داشته باشید اگر علائم به صورت جدی ظاهر ‌شوند، در اسرع وقت باید به مراکز درمانی مراجعه شود تا مراحل بستری و درمان در اسرع وقت انجام شود.

تست کرونا با دقت بالا

در حال حاضر، دو روش بررسی ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد که با انجام همزمان هر دو، دقت پاسخ تست بسیار بالاتر می‌رود: روش اول، که به تست تشخیصی عفونی و یا تست کرونا  PCR معروف است، به سراغ نمونه گیری از مخاط حلق و یا بینی می‌رود. با یک گوش پاک کن یا در اصطلاح علمی، سواب، از مخاط بینی و یا حلق نمونه گرفته می‌شود و در عرض چند روز نتیجه تست مشخص خواهد شد. این تست دقت بالایی دارد و عفونت فعال در اثر ویروس کرونا را نشان می‌دهد.

در روش دوم تست کرونا، با نام تست آنتی بادی و انجام نمونه‌گیری خونی، شمارش آنتی بادی‌ها، یا همان پادتن‌ها (سلول‌های فعال ایمنی در مقابل ویروس‌ها و عوامل خارجی) انجام می‌شود تا میزان احتمال به بیماری ویروسی بررسی شود. پاسخ این تست بین ۲ تا سه روز مشخص می‌شود و دقت صحت نتیجه آن هم بالاست، اما لازم است گاهی آزمایش تکرار شود.

تست کرونا در محل، خدمت ضروری این روزها

به جز ظهور نشانه‌های جدی ابتلا به ویروس کرونا که معمولا در افراد دارای بیماری زمینه‌ای دیده می‌شود، مرز باریکی بین تشخیص علائم ابتلا به ویروس کرونا، آنفلونزا و حتی سرماخوردگی وجود دارد و در صورت ظهور این علائم، ممکن است چندان بیماری را جدی نگیریم.

روش نمونه گیری در محل سه مزیت اصلی دارد: اگر به ویروس کرونا مبتلا شده باشید،  از انتقال آن به سایر افراد، از جمله کادر درمان جلوگیری می‌شود و در صورت عدم ابتلا، با مراجعه حضوری به مراکز آزمایشگاهی، احتمال ابتلا به بیماری افزایش پیدا می‌کند.  علاوه بر آن، از اتلاف وقت و انرژی در حین رفت و آمد به محل آزمایشگاه‌ها هم جلوگیری کرده‌ایم.

از تست کرونا در محل چه انتظاری می‌رود؟

برای انجام تست کرونا در محل، مرکز معتبر آزمایش آنلاین خدمات مختلفی ارائه می‌دهد در حال حاضر، آزمایش آنلاین مرکز معتبری است که در زمینه انجام انواع آزمایش‌ها در محل و البته تست کرونا در محل فعالیت می‌کند و فقط کافی است، درخواست استفاده از تست را در این سامانه‌ (به صورت آنلاین در وب سایت و یا اپلیکیشن و یا حتی تلفنی) ثبت کنید. در این حالت، متخصصین نمونه‌گیری به صورت رایگان در کمترین زمان ممکن به محل اعزام می‌شوند و نمونه گیری را برای هر دو تست کرونا انجام می‌دهند. جواب آزمایش کرونا هم در کمتر از ۴۸ ساعت آماده شده و برای افراد از طریق آنلاین ارسال می‌شود. اگر جواب آزمایش کرونا، مثبت باشد، امکان استفاده از خدمت مراقبت از بیمار کرونایی هم ارائه می‌شود.

دنیای آنلاین را حتی در تست کرونا جدی بگیریم

سخن پایانی آنکه، در حال حاضر همگی ما به مزایای استفاده از فضای آنلاین آگاهی داریم و در موقعیت دشوار کنونی که شیوع کرونا به خطری جدی برای سلامت و وضعیت اقتصادی انسان‌ها تبدیل شده، امکاناتی که فضای مجازی فراهم می‌کند، از جمله تست کرونا ، مراقبت از بیماران کرونایی و حتی انجام سایر آزمایش‌های ضروری در محل می‌تواند دنیا را جای بهتری برای زندگی کند.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.