یک تصویرسازی جالب: اگر قرار بود همه قوانین و شرایط استفاده از این ۱۴ سرویس و اپلیکیشن محبوب چاپ بشوند، با چه تومار طویلی روبرو بودیم؟

0

تا حالا پیش آمده که قسمت شرایط استفاده از یک نرم‌افزار، سرویس اینترنتی یا اپلیکیشن را دقیق بخوانید؟

متاسفانه ما هیچ وقت این کار نمی‌کنیم و به عنوان یک مرحله اضافه بی‌معنی به قسمتی که از خواسته می‌شود شرایط سرویس را تایید کنیم، نگاه می‌کنیم. ما مترصد هستیم که خیلی سریع تیک تایید را بزنیم تا شروع به کار با اپلیکیشن یا سرویس کنیم.

گاهی شرایط استفاده تغییر می‌کنند و ما باز هم بدون اینکه بدانیم شرایط استفاده چه بوده و چه تغییری کرده، باز هم تیک می‌زنیم.

شاید هم این کار ما ناگزیر باشد، چون شرایط استفاده با چنان بیان حقوقی پیچیده نوشته شده‌اند و آنقدر طولانی هستند که کاربر انتهایی عادی وقت یا توان درک همه جوانب آنها را ندارد.

بنابراین بسیار پیش می‌آید که وقتی کاربران متوجه یک محدودیت در اپ می‌شوند یا فرضا متوجه می‌شوند که از اطلاعات آنها استفاده شده یا وقتی اصلا به علتی، سرویس‌دهی به آنها قطع می‌شود، شاکی می‌شوند و پاسخ دریافت می‌کنند که آخر خودتان شرایط سرویس را تایید کردید.

چاره کار چیست؟ تشکیلات منسجم دفاع از حقوق کاربران. تشکیلاتی که توان حقوقی و مجال قرائت شرایط سرویس‌ها را داشته باشند و به کاربران آگاهی بدهند.

اما در اینجا شاید برایتان جالب باشد که به صورت یک تصویرسازی جالب، چیز جالبی را ببینید:

اگر قرار بود شرایط سرویس روی کاغذ چاپ بشود؛ چه مقدار کاغذ نیاز بود و با چه توماری روبرو بودیم و روخوانی این شرایط استفاده محتاج چه میزان زمان بود.

اعداد و ارقام واقعا جالب هستند:

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.