لالیگای اسپانیا می‌خواهد غم بی‌تماشاگری اجباری را با تماشاگران و صدای مجازی استادیوم، تسکین بدهد

0

بعد از تحمل هفته‌های طولانی بدون فوتبال از سوی دوستداران ورزش، لیگ‌های اروپایی یکی یکی شروع شده‌اند. در شرایطی که ما جام باشگاه‌های اروپا و جام ملت‌های اروپا را از دست داده‌ایم، لیگ‌های اروپایی می‌توانند تسکینی بر دردهای فوتبال‌دوستان شوند.

اما واقعا تماشای فوتبال از تلویزیون وقتی هیچ تماشاگری وجود ندارد و به جز صدای بازیکن‌ها و صدای ضربه‌شان به توپ، صدای دیگری به گوش نمی‌رسد، کسل‌کننده است.

دقیقا به همین خاطر هم لیگ‌های فوتبال اروپا و هم NBA آمریکا در صدد برآمده‌اند، مشکل را با کمک فناوری حل کنند.

لالیگا با همکاری EA Sports صدای مجازی را به پخش تلویزیونی اضافه کرده است و از سوی دیگر با همکاری شرکت فناور نروژی Vizrt سکوها را پر از تماشاگر مجازی، نشان می‌دهد.

منتها به گمان خیلی‌ها، نوع انجام این کار مقدار مصنوعی شده. تماشاگرهای مجازی لالیگا ما را یاد شکل ظاهر تماشاگرها در نسخه‌های قدیمی گیم فیفا می‌اندازند، انگار که روی صندلی‌ها در سکوها، تصویر دوبعدی تماشاگران چسبانده شده باشد.

ضمن اینکه تماشاگران، فقط هنگامی که بازی با دوربین اصلی پخش می‌شود، نمایش داده می‌شوند و وقتی با دوربین‌های پایین‌تر روی یک بازیکن زوم می‌شود، در پشت سرش، سکوهای خالی را می‌توانیم ببنیم. همین مطلب در هنگام نمایش نماهای هوایی از استادیوم، تکرار می‌شود.

از صدای استادیوم هم توقعی بیشتر از یک صدای مصنوعی حتی در حد پایین‌تر از گیم‌های فوتبال نداشته باشید. البته ما ایرانی‌ها که پخش‌های زنده تلویزیون عجیب و غریب فراوان دیده‌ایم، به صداهای مجازی در هنگام پخش عادت داریم. آن هم صداهایی که با آنچه در زمین بازی رخ می‌داد، اصلا هماهنگ نبودند!

باید ببینیم اگر در فصل بعدی فوتبال هم قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی لازم باشد، فناوری پخش فوتبال چه میزان پیشرفت خواهد کرد.

منبع: ورج

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.