علت ترشح چرکی از مجرای ادراری مردان – درمان سوزاک و تراخم

0

اورتریت در مردان به صورت ترشح پیشابراه، سوزش ادرار یا هردو و معمولا بدون تکرر ادرار رخ می‌دهد.

دو علت اصلی اورتریت در مردان عبارتند از: ١- نایسریا گنوره ٢- کلامیدیا تراکوماتیس

درمان:

درمان اولیه در اورتریت در مردان شامل رژیم زیر است، که همزمان باید شریک جنسی نیز آن را مصرف نماید , سفتریاکسون ۲۵۰mg عضلانی Single dose (جهت درمان عفونت گنوکوکی). به همراه آزیترومایسین یک گرم خوراکی یکجا (جهت درمان عفونت کلامیدیایی)

شرکای جنسی باید از نظر عفونت گنوره و کلامیدیا بررسی شوند و بدون در نظر گرفتن اینکه کشت شده‌اند یا نه تحت همان رژیمی که به بیمار داده می‌شود قرار گیرند.

عود

١- بیمارانی که پس از درمان، دچار اورتریت راجعه می‌شوند، اگردرمان اولیه را اجرا نکرده‌اند یا مجددا با یک شریک جنسی درمان نشده تماس داشته‌اند، باید مجددا با رژیم اولیه درمان شوند. با وجود این، نمونه داخل مجرایی با سواب و نمونه ادراری باید از جهت تریکومونا واژینالیس تست شوند.

۲- در صورتی که بیمار رژیم اولیه را اجرا کرده است و تماس مجدد جنسی نیز Rule out شود، عفونت با تریکوموناس واژینالیس، مایکوپلاسما ژنیتالیوم یا اورآ پلاسما مطرح می‌باشد. درمان در این موارد با آزیترومایسین یا مترونیدازول یا هردو می‌باشد.

شایعترین علت اورتریت پایدار، مایکوپلاسما ژنیتالیوم است. این ارگانیسم را می‌توان با آزیترومایسین یا موکسیفلوکساسین درمان نمود. توجه: اگر عامل اورتریت، تریکوموناس واژینالیس باشد، می‌توان آن را با مترونیدازول یا تینیدازول (۲ گرم خوراکی Single dose) درمان نمود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.