سریال بزرگ‌شده توسط گرگ‌ها، ساخته ریدلی اسکات، نوید تماشای یک سریال خوب را به ما می‌دهد

1

سال ۲۰۲۰ ما با کمبود سریال تازه خوب مواجه شده‌ایم. آخرین سریال خوبی که من تازه نیمی از قسمت‌های آن را دیده‌ام، سریال دفاع از جیکوب بوده که از آن خیلی راضی‌ام و احتمالا بعد از اتمام این سریال، نظر کلی‌ام را در موردش بنویسیم.

اما خبر خوبی که دو سه روز پیش خواندم و قطعا سریال‌بین‌های حرفه‌ای را هیجان زده خواهد کرد، سریالی است که به زودی پخش آن از شبکه HBO Max شروع خواهد شد.

کافی است برایتان بگویم که کارگردان این سریال ریدلی اسکات، یغنی خالق سری بیگانه‌ها و تیغ‌نورد Blade Runner بوده است.

احساس شخصی من نسبت به ریدلی اسکات، دوگانه است. همیشه در هنگام دیدن آثارش، فیلم‌هایش تا مرز رضایت پیش می‌روم، اما در یک جایی حس سرخوردگی به من دست می‌دهد.

مثلا وقتی فیلم پرومتئوس Prometheus او را دیدم، بسیار به هیجان آمدم و کلی فلسفه‌بافی کردم و مدام با خودم می‌گفتم یعنی در قسمت بعدی به پاسخ سؤال‌هایم می‌رسم؟! اما وقتی قسمت بعد آمد، متوجه شدم آن فلسفه‌ای که انتظار داشتم را نباید در آثار او جستجو کنم و کلا سبک فیلم‌سازی او همیشه نوک زدن سرسری به این مضامین و بعد شلوغ کردن فیلم با یک سری مسائل پوسته‌ای است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اینها را دارم با عرض پوزش از دوست‌داران احتمالی ریدلی اسکات می‌نویسم و یک نوع اعتراف برای منی است که دوست‌دار ژانر علمی تخیلی و اندکی هم فانتزی هستم.

بگذریم!

سریال جدید نام جالبی دارد: بزرگ‌شده یا پرورش‌یافته توسط گرگ‌ها Raised by Wolves.

همین نام سریال آدم را یاد همه آن روایت‌های تاریخی می‌اندازد که در آنها ادعا می‌شود انسان‌هایی بوده‌اند که توسط حیوانات بزرگ شده‌اند و همچنین یاد یک سری فیلم و افسانه‌های قدیمی می‌افتیم.

سریال جدید هم همین مضمون را در قالبی مدرن معرفی می‌کند. این بار ما شاهد دنیایی هستیم که متعاقب یک جنگ گسترده و فراگیر نابود شده. دو ربات اندروید یا شبه‌انسان به این سیاره اسرارآمیز می‌آیند و تلاش می‌کنند کودکان جان به در برده از جنگ را بزرگ گنند.

اما به زودی این روبات‌ها متوجه می‌شوند که کار با توجه به باورهای مذهبی و اعتقادات متفاوت کلونی‌های انسانی، دشوارتر از چیزی است که تصور می‌کردند.

تریلر سریال را اگر ببینید، متوجه می‌شوید که از نظر جلوه‌های ظاهری و بصری، سریال در رده سریال‌های رده نخست است، موضوع سریال هم جالب است. اما برای قضاوت قطعی در مورد سریال باید منتظر بمانیم.

پخش این سریال ۱۰ قسمتی از سوم سپتامبر شروع خواهد شد.

   

پستهای اخیر

معرفی کتاب: همه ماجرا‌های ریچارد فاینمن

من ریچارد فاینمن را با مجله دانشمند شناختم. مخصوصا آن زمان که فاجعه شاتل چلنجر رخ داده بود و فاینمن در نقش یک قهرمان و دانشمند -کارآگاه سرپرستی تیمی را به عهده داشت که متوجه علت بروز فاجعه شده بود. یک سری مقالات از او خواندم و در ذهنم تبدیل…

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…
1 نظر
  1. پوری یا می گوید

    سلام
    <>
    آخ اینو من گفتم یا شما دکتر؟ عین نظرم در مورد کارای اسکات بود.
    و حقیقا در نمونه ای کوچکتر هیاهویی ک دوروبر کارای نولانه رو همین از این عنصر میدونم، نه به این مقدار ولی به هرحال از این دست!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.