گوشی‌های هواوی اوایل ژانویه ۲۰۲۱ نسخه بتای سیستم‌عامل هارمونی ۲ را دریافت می‌کنند

0

یک گزارش منتشر شده درباره سیستم‌عامل موبایل HarmonyOS 2.0 هواوی می‌گوید نسخه بتای عمومی آن به‌زودی و در دسامبر ۲۰۲۰ عرضه می‌شود.

برخی از دستگاه‌های هواوی مانند صفحه‌نمایش‌های هوشمند در همین زمان به نسخه جدید سیستم‌عامل اختصاصی هواوی ارتقا پیدا می‌کنند ولی اسمارت‌فون‌های این شرکت در ماه‌های ژانویه و فوریه ۲۰۲۱ کوچ خواهند کرد.

وانگ چنگلو (Wang Chenglu)، رئیس مرکز توسعه نرم‌افزار Huawei Consumer BG در یک گفت‌وگو با وب‌سایت Tencent Deep گفته است این شرکت قصد دارد نسخه بتای HarmonyOS 2.0 را در ماه دسامبر به طور اختصاصی برای توسعه‌دهنده‌ها منتشر کند.

این مدیر هواوی تایید می‌کند که پس از آزمایش‌های اولیه این نسخه، هارمونی او اس ۲ بتا برای چندین اسمارت‌فون در فوریه ۲۰۲۱ آماده می‌شود.

با این اظهارنظر مدیر هواوی می‌توان این‌طور استنباط کرد که گوشی‌های هوشمند این شرکت در فصل اول سال ۲۰۲۱ می‌توانند به سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت ارتقا پیدا کنند و دیگر مبتنی بر نسخه آزادی از اندروید نباشند.

ابتدا صفحه‌نمایش‌های هوشمند و بعد اسمارت‌فون‌ها

هواوی آزمایش‌ها روی سیستم‌عامل بومی خودش را ادامه خواهد داد و احتمالا چندین ماه زمان می‌برد تا نسخه رسمی هارمونی او اس منتشر شود.

گمانه‌زنی‌ها می‌گویند گوشی پرچم‌دار سری P بعدی هواوی با این سیستم‌عامل وارد بازار خواهد شد. البته، هنوز این خبر کاملا تایید نشده است.

چشم‌انداز شرکت هواوی توسعه هارمونی او اس در فاز نخست برای دستگاه‌های هوشمند غیر اسمارت‌فون مانند تلویزیون‌های هوشمند، اینترنت اشیا و گجت‌های خانگی است.

براین اساس، ژی هائو مدیر بخش Consumer Business IoT هواوی اعلام کرده است که صفحه‌نمایش‌های هوشمند اولین محصولاتی خواهند بود که به سیستم‌عامل هارمونی او اس ۲ کوچ می‌کنند.

هواوی سال گذشته تلویزیون Huawei Vision خود را با این سیستم‌عامل برای اولین بار عرضه کرد. قرار است سری جدیدی از این تلویزیون هوشمند تا پیش از پایان سال معرفی و وارد بازار شود.

وانگ دلیل عدم عرضه زودتر این سیستم‌عامل برای گوشی‌های هوشمند، علی‌رغم آماده بوده گوشی‌ها برای دریافت HarmonyOS را اکوسیستم این شرکت و متعهد مانده به همکاری با گوگل عنوان کرده است.

البته، گوگل به خاطر تحریم‌های ایالات متحده برضد شرکت هواوی، پیشتیبانی از سیستم GMS خود را برای گوشی‌های این شرکت قطع کرده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.