گرفتن ویزای کار استرالیا واقعا چقدر سخت است؟

0

رپورتاژ

همونطور که توی دور و اطراف خودمون میبینیم و میشنویم خیلی از دوستان و آشناها حرف از رفتن و گرفتن ویزای استرالیا میزنن. رفتن به استرالیا مثل اغلب کشورها نیاز به یکی از چند نوع  ویزا داره : ویزای تحصیلی ، ویزای کاری ، ویزای سرمایه گذاری ، ویزای خانوادگی و …

بین همه ی اینا « ویزای کار» استرالیا متداول ترینشونه ؛ ویزای کاری استرالیا انواع گوناگونی داره که با در نظر گرفتن شرایط می تونید برای اخذ هر یک از اونها اقدام کنید ، سیستم گزینشی متقاضیان مهاجرت به استرالیا برمبنای امتیازه و برای سه نوع ویزای اصلی کار استرالیا ( ۱۸۹،۱۹۰و۴۹۱)، متقاضی نیاز به داشتن حداقل ۶۵ امتیاز داره ؛ بد نیست مختصری درمورد نحوه ی امتیاز بندی این ویزا بدونیم.

طبق گفته یکی از معروف ترین سازمان‌های مهاجرتی استرالیا به نشانی  https://selectvisa.com/، دولت استرالیا با برنامه‌ریزی دقیق و سیستم مکانیزه‌ای که برای ویزای کار استرالیا در نظر گرفته است به دنبال جذب نیروی کار ماهر است که با استعداد و توانایی‌هایش بتواند باعث رونق و پیشرفت اقتصادی استرالیا شود. اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا ، یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا در بین ایرانیان است.

چطور برای گرفتن ویزا کار استرالیا اقدام کنیم؟

گرفتن ویزا به همین آسونیا نیست. این از اون کاراییه که قطعا خسته کنندست! توی پروسه تحقیق تا گرفتن ویزا حتما نیاز به کمک و استفاده از نجربه افرادی دارن که قبل از شما برای ۱۰۰۰ نفر ویزا گرفتن! البته هزینه هم این وسط واقعا مهمه. برای همین پیشنهاد ما ویزای کار استرالیا سلکت ویزا ست که بتونه در کنار هزینه معقول، به کمک تیم حرفه ای و خبره خودش همه انتظاراتو براورده کنه.

مراحل اقدام برای مهاجرت کاری به استرالیا

۱- اولین مرحله برای اقدام برای ویزای مهارت استرالیا ، ارزیابی شغلی متقاضی با سازمان تخصصی ارزیابی کننده ی مربوطه به اونه . این مرحله ممکنه تا ۳ ماه طول بکشه و خوبه اینم بدونید که اکثر سازمان های ارزیابی مهارتی ، نیازی به ارایه ی مدرک تسلط زبان ندارن.

۲- دومین مرجله ، ابراز تمایل برای درخواست ویزاست. در این مرحله ، متقاضی ، اطلاعات امتیاز خودش رو به اداره مهاجرت استرالیا ارایه میده و سیستم اتوماتیک اداره مهاجرت استرالیا ، با توجه به امتیاز متقاضی و در صورت داشتن امتیاز لازم ، براش دعوت نامه ای برای اقدام برای ویزای استرالیا صادر میشه.

اخذ اسپانسرشیپ ایالتی هم در همین مرحله انجام میشه . این مرجله به حداقل چند هفته زمان نیاز داره  و در صورتیکه امتیاز متقاضی به مقدار لازم نرسه ، اطلاعات اون شخص تا ۲ سال تو سیستم ذخیره میشه.

۳- مرحله آخر ، درخواست ویزاست که در اون اداره مهاجرت استرالیا  تمامی مدارک متقاضی و وابستگانش رو دریافت میکنه و در صورت تطابق مدارک ارایه شده با اطلاعات داده شده توسط متقاضی، ویزای متقاضی رو صادر میکنه ، زمان لازم برای این مرحله متغیره ولی به طور متوسط حدود ۹ ماه طول میکشه .

حواستون باشه که سری هم به شغل هایی که استرالیا بیشتر بهش نیاز داره توی سایت STSOL بندازید. اگر شما مهارت لازم و سابقه کاری کافی در این زمینه های شغلی داشته باشید، شانس بیشتری برای گرفتن سریع تر و کم دردسر تر ویزای کاری استرالیا دارد.

خلاصه ویزای کار استرالیا از روش امتیاز شماری بدون کارفرما :

این دسته از ویزای کار شامل ویزای ۱۸۹ استرالیا ، ویزای ۱۹۰ استرالیا و ویزای ۴۹۱ استرالیا میشه . برای دریافت این ویزا ها شما نیاز به داشتن کارفرما ندارین . برای هر سه مدل ویزای مهارتی باید از طریق مشخصی اقدام کنین . یعنی به طور خلاصه ، ابتدا یک رشته از لیست رشته های مورد نیاز استرالیا انتخاب می کنین . بعد بر اساس همون رشته انتخاب شده ، معادل سازی یا ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی رو دریافت می کنین . بعد از معادل سازی به سراغ دریافت نمره زبان می رین . (اگر از قبل نمره دارین که چه بهتر ). سپس ثبت امتیاز در سیستم امتیاز بندی استرالیا رو انجام می دین . و در مرحله بعدی به دنبال دریافت دعوت نامه بر اساس نوع ویزا های ۱۸۹ ، ۱۹۰ و ۴۹۱ می رین. بعد از اینکه دعوت نامه را دریافت کردین ، پرونده رو ثبت می کنین و منتظر دریافت ویزا می شین ؛ در نهایت ویزا رو دریافت می کنین . اگر ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ دریافت کنین ، اقامت دائم دارین . اگر ۴۹۱ دریافت کنین باید سه سال از پنج سال آینده رو تو استرالیا کار کنید تا اون رو تبدیل به اقامت دائم کنین .

سایر مزایای زندگی در استرالیا:

هیچکس نمیتونه منکر زیبایی ها و طبیعیت حیرت انگیز استرالیا بشه. اگه از همون کسی که استرالیا رو کشف کرد هم بپرسید، میگه ممکنه هنوز کلی جای زیبای ناشناخته داشته باشه! از دوچرخه سواری کوالاها و شیرین بازی کانگروها گرفته تا خزه ها و گونه های گیاهی عجیب غریب!

استرالیا یه تجربه خیلی خوب برای هر کسی میتونه باشه. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار باعث میشه که یه شغل هم داشته باشی و دخل و خرجت باهم متناب باشن و اینجوری بهتر بتونی از زندگی تو اون محیط لذت ببری!

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.