حتی با دیدن این عکس‌ها که قبل و بعد از تمیز کردن اشیا و خانه‌ها را نشان می‌دهد، حس خوبی پیدا می‌کنید!

2

کسی نیست که پاکیزگی را دوست نداشته باشد. بسته به اینکه چقدر منظم هستیم و یا چقدر وقت آزاد داریم و چه عادت‌هایی از دوران کودکی کسب کرده باشیم، میزان تعهدمان به تمیز کردن خانه و اشیایی که با آنها سر و کار داریم، متفاوت است.

برخی از ماها، هر روز مشغول تمیزکاری هستیم. ظرف نشسته‌ای باقی نمی‌گذاریم، قالی‌های خانه‌مان تمیز است، سطح میز کارمان عاری از خاک و اشیایی اضافه است، مرتب گردگیری می‌کنیم.

برخی از ماها هم سیکل‌های مرتب کردن و پاکیزگی داریم. یعنی مثلا یک بار در ماه خانه را به شرایط آرمانی می‌رسانیم و بعد دست به سیاه و سفید نمی‌زنیم، تا نوبت پاکیزگی بعد برسد.

کدام دسته بیشتر از پاکیزه و پاک کردن لذت می‌برند؟!

به گمان من دسته دوم!

کلا ما انسان‌ها، تغییرات دراماتیک از شرایط خیلی بد، به خیلی خوب را دوست داریم. این داستان در مورد قضیه پاکیزگی هم صحیح است.

عکس‌های زیر تا حدی این نظر من را اثبات می‌کنند. حتی نگاه کردن به آنها هم حس خوبی در ما ایجاد می‌کنند!

این عکس‌ها، قبل و بعد تمیزکاری‌ها را نشان می‌دهند، البته در بعضی‌ها، یک نیمه از جایی تمیز شده و نیمه دیگر تمیزنشده باقی گذاشته شده، تا در یک نما، هنگام گرفتن عکس، تفاوت مشخص شود.


 
2 نظرات
  1. رضائی می گوید

    کاش مینوشتین از چه روش یا ماده ای برای این تمیزکاریها خصوصا سنگ و آجرو نمای ساختمان استفاده میشه

  2. مینا می گوید

    دستگاهی بنام پاور واشر هست که با فشار خیلی زیاد آب را می پاشد و جرم سنگ و آسفالت و غیره را از بین میبرد . اینجا در آمریکا از آن خیلی استفاده میکنند و واقعا تمیز میکند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.