تنظیمات جدید جی‌میل اجازه کنترل بیشتری روی داده‌های شخصی شما می‌دهند

می‌توانید برای افزایش حریم خصوصی خود، ویژگی‌های پیشرفته جی‌میل را خاموش کنید!

0

در سال‌های اخیر، گوگل توجه بیشتری به حریم خصوصی و داده‌های شخصی کاربران داشته و همین امر منجر به معرفی ابزارها و ویژگی‌های جدیدی شده است که اجازه می‌دهند کاربران در سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف، امکان حذف خودکار تاریخچه مکانی و فعالیت‌های وب خود را داشته باشند.

آخرین تلاش گوگل برای فراهم کردن زمینه کنترل داده‌های شخصی توسط خود کاربر، به صورت تنظیمات جدیدی در جی‌میل ظاهر شده است.

اولین گزینه از دو ویژگی جدیدی که به تنظیمات جی‌میل افزوده شده است؛ به کاربران این امکان را می‌دهد ویژگی‌های هوشمندی در جی‌میل، Chat و Meet را برای محافظت از داده‌های خود، خاموش کند. این ویژگی‌های هوشمند از داده‌های کاربر برای برخی کارها استفاده می‌کنند.

به طور واضح، کاربران می‌توانند فیلترسازی خودکار ایمیل‌ها، نوشتن هوشمند، خلاصه اطلاعات کارت بانکی و جزئیات افزوده شده به تقویم را غیرفعال کنند.

پیش‌تر، امکان غیرفعال کردن برخی از این ویژگی‌ها وجود داشت ولی با تنظیم جدید جی‌میل، کاربران به طور شفافی می‌توانند درباره استفاده از داده‌های شخصی خود در ویژگی‌های هوشمند محصولات گوگل تصمیم‌گیری کنند. غیرفعال کردن این ویژگی‌ها باعث می‌شود گوگل ایمیل‌های کاربران را برای مصارف شخصی‌سازی کارها اسکن نکند.

قطع دسترسی سرویس‌های گوگل به داده‌های شخصی جی‌میل

گزینه دوم به کاربران اجازه می‌دهد مانع از استفاده داده‌های شخصی سرویس‌های جی‌میل، چت و میت در دیگر سرویس‌ها و محصولات گوگل شوند.

به طور معمول، دستیار اسیستنت گوگل می‌تواند یک سری یادآوری‌ها و اطلاعات را به شما بدهد که از درون ایمیل‌های شخصی خود دریافته است. گوگل مپس می‌تواند اطلاعاتی مانند مکان‌های رزرو شده را از درون ایمیل‌های شما بیرون بکشد و به شما نشان دهد.

این سرویس‌ها بسیار خوب هستند و باعث راحت‌تر و هوشمندتر شدن زندگی ما می‌شوند ولی احتمالا غیرقانونی بوده و حریم خصوصی ما را تهدید کنند.

اکنون، گوگل اجازه داده است استفاده از داده‌های شخصی درون ایمیل‌ها برای این سرویس‌ها را غیرفعال کنید. البته، این سرویس‌ها محدود هستند و شامل همه سرویس‌های گوگل نمی‌شوند. قطعا گوگل سرویس‌ها و محصولات دیگری دارد که باز به داده‌های جی‌میل دسترسی دارند.

گوگل در تلاش است این نکته را مانند همیشه یادآوری کند که همه این ویژگی‌ها به طور خودکار انجام شده و هیچ دخالت انسانی یا بررسی داده‌ای در روند آن‌ها انجام نمی‌شود.

تبلیغات جی‌میل کماکان براساس داده‌های شما نمایش داده نمی‌شوند و البته گزینه‌ای برای حذف و مسدودسازی آن‌ها فعلا وجود ندارد. گوگل وعده داده است در هفته‌های آینده یک گزینه برای مدیریت و کنترل بر تبلیغات جی‌میل نیز فعال کند.

به هر حال، این تنظیمات جدید باز راهی روشن‌تر درباره کنترل داده‌های شخصی درون جی‌میل پیش‌روی کاربران قرار می‌دهند.

منبع اندروید پلیس
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.