تنظیمات جدید جی‌میل اجازه کنترل بیشتری روی داده‌های شخصی شما می‌دهند

می‌توانید برای افزایش حریم خصوصی خود، ویژگی‌های پیشرفته جی‌میل را خاموش کنید!

0

در سال‌های اخیر، گوگل توجه بیشتری به حریم خصوصی و داده‌های شخصی کاربران داشته و همین امر منجر به معرفی ابزارها و ویژگی‌های جدیدی شده است که اجازه می‌دهند کاربران در سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف، امکان حذف خودکار تاریخچه مکانی و فعالیت‌های وب خود را داشته باشند.

آخرین تلاش گوگل برای فراهم کردن زمینه کنترل داده‌های شخصی توسط خود کاربر، به صورت تنظیمات جدیدی در جی‌میل ظاهر شده است.

اولین گزینه از دو ویژگی جدیدی که به تنظیمات جی‌میل افزوده شده است؛ به کاربران این امکان را می‌دهد ویژگی‌های هوشمندی در جی‌میل، Chat و Meet را برای محافظت از داده‌های خود، خاموش کند. این ویژگی‌های هوشمند از داده‌های کاربر برای برخی کارها استفاده می‌کنند.

به طور واضح، کاربران می‌توانند فیلترسازی خودکار ایمیل‌ها، نوشتن هوشمند، خلاصه اطلاعات کارت بانکی و جزئیات افزوده شده به تقویم را غیرفعال کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

پیش‌تر، امکان غیرفعال کردن برخی از این ویژگی‌ها وجود داشت ولی با تنظیم جدید جی‌میل، کاربران به طور شفافی می‌توانند درباره استفاده از داده‌های شخصی خود در ویژگی‌های هوشمند محصولات گوگل تصمیم‌گیری کنند. غیرفعال کردن این ویژگی‌ها باعث می‌شود گوگل ایمیل‌های کاربران را برای مصارف شخصی‌سازی کارها اسکن نکند.

قطع دسترسی سرویس‌های گوگل به داده‌های شخصی جی‌میل

گزینه دوم به کاربران اجازه می‌دهد مانع از استفاده داده‌های شخصی سرویس‌های جی‌میل، چت و میت در دیگر سرویس‌ها و محصولات گوگل شوند.

به طور معمول، دستیار اسیستنت گوگل می‌تواند یک سری یادآوری‌ها و اطلاعات را به شما بدهد که از درون ایمیل‌های شخصی خود دریافته است. گوگل مپس می‌تواند اطلاعاتی مانند مکان‌های رزرو شده را از درون ایمیل‌های شما بیرون بکشد و به شما نشان دهد.

این سرویس‌ها بسیار خوب هستند و باعث راحت‌تر و هوشمندتر شدن زندگی ما می‌شوند ولی احتمالا غیرقانونی بوده و حریم خصوصی ما را تهدید کنند.

اکنون، گوگل اجازه داده است استفاده از داده‌های شخصی درون ایمیل‌ها برای این سرویس‌ها را غیرفعال کنید. البته، این سرویس‌ها محدود هستند و شامل همه سرویس‌های گوگل نمی‌شوند. قطعا گوگل سرویس‌ها و محصولات دیگری دارد که باز به داده‌های جی‌میل دسترسی دارند.

گوگل در تلاش است این نکته را مانند همیشه یادآوری کند که همه این ویژگی‌ها به طور خودکار انجام شده و هیچ دخالت انسانی یا بررسی داده‌ای در روند آن‌ها انجام نمی‌شود.

تبلیغات جی‌میل کماکان براساس داده‌های شما نمایش داده نمی‌شوند و البته گزینه‌ای برای حذف و مسدودسازی آن‌ها فعلا وجود ندارد. گوگل وعده داده است در هفته‌های آینده یک گزینه برای مدیریت و کنترل بر تبلیغات جی‌میل نیز فعال کند.

به هر حال، این تنظیمات جدید باز راهی روشن‌تر درباره کنترل داده‌های شخصی درون جی‌میل پیش‌روی کاربران قرار می‌دهند.

منبع اندروید پلیس
   

پستهای اخیر

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

فهرست برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۲۱ اعلام شد: به رخ کشیدن شکوه روزنامه‌نگاری و رسانه‌های منتقد در برابر…

دنبال کردن اخبار مربوط به جایزه پولیتزر را همیشه دوست داشته‌ام. چون نگاهی به فهرست برندگان این جایزه معتبر روزنامه‌نگاری در هر سال، به ما خاطرنشان می‌کنند که روزنامه‌نگاری و کار رسانه وقاعی تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد و با کارهای…

یک اردک ناتوان به نام وادلز به لطف فناوری چاپ سه بعدی، صاحب پای مصنوعی شد

فقط انسان‌ها نیستند که از پروتزها یا اندام‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. ما در سال‌های اخیر، خبرهای متعددی در مورد تولید اعضای مصنوعی مثلا برای گربه‌ها و سگ‌ها و فیل‌ها شنیده بودیم. اما این نخستین بار است که یک اردک هم صاحب پای مصنوعی می‌شود.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.