طراحی مرموز این خودروی پورشه سه سرنشین شبیه به Apple Car است

0

انبار مخفی شرکت پورشه در نزدیکی اشتوتگارت آلمان، پر از خودروهای جالب و عجیب است. خودروهایی که یک نمونه از آن‌ها ساخته شده یا قرار بوده زمانی تولید تجاری شوند ولی به دلایلی این اتفاق نیفتاده است یا در شرف معرفی و رونمایی هستند.

مثلا، در این انبار یکی از غیرمعمول‌ترین اتومبیل‌های طراحی شده در استویو طراحی  این شرکت آلمانی را می‌بینیم. خودرویی سه سرنشینه با طراحی کاملا متفاوت که شبیه خودروی ۹۱۱ این شرکت و البته خودروی Apple Car است که سال‌ها فقط درباره‌اش شایعاتی منتشر می‌شود.

پورشه در یک پست شبکه‌های اجتماعی خود درباره این خودروی مرموز می‌گوید: «این یک چشم‌انداز برای آینده پورشه است.»

هنوز نام تجاری برای این خودرو در نظر گرفته نشده است و از یک بدنه یکپارچه و یک تکه بهره می‌برد. به این معنی که احتمالا از یک طراحی monobox شبیه به Smart ForTwo برخوردار است و یک رانندگی کاملا خودران و مستقل از راننده دارد.

معمولا پورشه طراحی‌های مفهومی و اسرارآمیز خود برای خودروهای مسابقه‌ای یا شهری را به صورت رازآلود خبررسانی می‌کند و امکان مشاهده کامل و همراه با جزئیات طراحی‌های آن‌ها نیست.

یک خودروی شهری برقی خودران

درباره خودروس سه سرنشینه جدید این شرکت هم فقط بخشی از خودرو از زیر سایه و تاریکی بیرون زده است. در همین عکس، می‌توانیم چراغ‌های فوق‌العاده نازک و علامت تجاری نقره‌ای پورشه را ببینیم که در وسط کاپوت جلویی قرار گرفته است.

اگرچه هنوز عکس دقیقی از فضای داخلی خودرو منتشر نشده است ولی به نظر می‌رسد صندلی راننده در جلو و مرکز خودرو قرار گرفته و در پشت دو صندلی در هر دو طرف آن قرار گرفتند.

این سبک طراحی بیشتر شبیه خودروی مک‌لارن F1 است ولی همه خودروسازان در مقاطعی این طراحی را آزمایش کردند. خودروسازی BMW در سال ۱۹۹۳ یک خودروی شهری به نام Z13 با این چنین طرحی زده بود.

ما هنوز هیچ اطلاعاتی از این خودروش شهری پورشه نداریم. مشخص نیست چند اسب بخار نیرو دارد ولی کاملا منطقی است که یک خودران برقی باشد. هیچ نشانه‌ای نداریم که ثابت کند یک موتور شش سیلندر عادی در محور پشتی این خودرو نصب شده است.

احتمالا پورشه در هفته‌های آینده، جزئیات بیشتری درباره این خودروی شهری مرموز خود منتشر می‌کند و همچنان به انتشار عکس‌هایی از طراحی خودروهای آینده خود در شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌دهد.


منبع autoblog
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.