گجت‌هایی که اول خواستنی و رؤیایی به نظر می‌رسیدند، اما بعد خرید، از تهیه‌شان پشیمان شدید!

0

در تصویر شما یک گجت عجیب می‌بینید که خب من هم تا امروز ندیده بودم. این وسیله Microsoft Sidewinder Strategic Commander نام دارد. ظاهرا شبیه یک ماوس بزرگ می‌ماند، اما در واقع عملکرد یک جوی استیک را با کلی دکمه دارد.

سایت pcgamer این گجت را جزو فهرست گجت‌هایی طبقه‌بندی کرده که خریداران از خریدش پشیمان شده‌اند.

اما به عقب که برمی‌گردم می‌بینم که کلی گجت و وسیله خریده‌ام که از خریدشان راضی نبوده‌ام و در واقع با خرید آنها پول آتش زده‌ام.

اما بیایید طبقه‌بندی کنیم که در چه صورتی از خرید چیزی پشیمان می‌شویم:

۱- در صدر چیزهای که منجر به پشیمانی می‌شوند، خریدهای تکانه‌ای و بدون فکر و تحقیق است. دستمان تنگ باشد و بعد ببینیم واقعا آن وسیله را لازم نداشته‌‌ایم و در زندگی پول را برای چیزهای ضروری‌تر لازم داشته‌ایم، اما تبلیغات قدرت تصمیم‌گیری ما را محدود و اراده‌مان را سلب کرده باشند.

۲- به جای اینکه صبر کنیم و جنس اصل بخریم و از برند معتبر خرید کنیم، به ظاهرا برای صرفه‌جویی از برندهای غیرمعتبر خرید کرده‌ایم و یا جنس اصلا فیک بوده. برای مثال تا ۶۰ درصد قیمت برند معتبر، هزینه کرده‌ایم، عملا چیزی که دستمان مانده اصلا کارایی و دوام و زیبایی نداشته است.

۳-به اندازه کافی تحقیق نکرده‌ایم و یک جنبه از مشخصات جنس، بدجوری توی ذوق می‌زند. مثلا از نظر رنگ و ظاهر، یا یک عملکرد، کالا کلا برایمان غیراقبل تحمل است.

۴-دیر اقدام به خرید کرده‌ایم و با فاصله دو سه ماه نسخه جدید گجت تقریبا با همان قیمت ما آمده و ما مدام افسوس می‌خوریم که کاش کمی صبر می‌کردیم.

۵- الان به ندرت اتفاق می‌افتد! اما چه بسا کالایی را خریده باشیم و بعد از مدت کمی قیمت کالا به هر دلیل خیلی پایین آمده باشد.

۶- خودمان از کالا خوشمان می‌آید، اما هیچ کس دیگری در اطرافمان آن را تایید نمی‌کند.

۷- در ابتدا کالا به نظر خیلی کارراه‌انداز می‌آمده، اما بعدا متوجه می‌شوید که با یک ترفند و کلک ریز می‌توانستید، از گجت دیگر یا قدیمی، همان کار را بکشید یا توجه می‌شوید که گجت قبلی با بهای کمی قابل تعمیر اساسی بوده!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.