بهترین سریال های ۲۰۲۱ که حسابی سرگرمتان می‌کنند

1

خب، رسیدیم به سال ۲۰۲۱ و باز به رسم سابق در حالی که کلی فیلم و سریال دیده نشده داریم و دیدن همان‌ها چند عمر کامل می‌خواهد، باز دنبال فیلم و سریال‌های جدید هستیم!

گریزی از این عادت نیست! سریال‌هایی که اینجا تحت عنوان سریال‌های تازه ۲۰۲۱ معرفی شده‌اند با سلیقه شخصی خود من انتخاب شده‌اند.

توجه بفرمایید که هدف در این پست معرفی بهترین سریال‌ها به صورت کلی نبوده و تنها تازه‌های سریالی در برش کوتاهی از آغاز سال ۲۰۲۱ مد نظرم بوده و من سلیقه شخصی خودم را هم در انتخاب دخالت داده‌ام.

بعضی از این سریال‌ها کاملا تازه هستند و پخش آنها تازه شروع شده. اما بعضی‌هایشان هم تازه تمام شده‌اند یا اینکه مدتی از پخششان در سال ۲۰۲۰ می‌گذرد، اما تازه لینک دانلود و یا زیرنویشان آمده و تازه در حال محبوب شدن در بین بینندگان ایرانی هستند.

۱- سریال A Perfect Planet

سریال A Perfect Planet

یک سریال مستند پنج قسمتی واقعا دیدنی از بی بی سی. مجری ارائه دهنده این مستند دیوید اتنبورو است که با آن سابقه و آن صدای گیرا می‌خواهد بار دیگر ما را سفر دور دنیا ببرد.

فیلمبرداری این مستند ۴ سال طول کشیده و برای ساخت آن عوامل سازنده به ۳۱ کشور دنیا سفر کرده‌اند. آنها با خطراتی مثل دمای بسیار بالا و مشکلات روتین مناطق دورافتاده دست و پنجه نرم کردند. تدوین سریال هم همزمان شد با همه‌گیری بیماری کرونا و کار را دشوار کرد.

هر قسمت از این سریال موضوعی دارد: آتشفشان‌ها، خورشید، آب و هوا، اقیانوس‌ها و قسمت آخر هم تمرکز دارد بر اثر انسان بر آب و هوا.

هر قسمت از این سریال ۶۰ دقیقه دارد. نمره IMDB آن فعلا ۹.۳ است و شاید هم وقتی که همه کاربران آن را دیدند بالاتر هم برود و تبدیل بشود به یکی از بهترین مستندهای تاریخ.

پس در انتخاب این مستند درنگ نکنید! اما شاید هم بهتر باشد منتظر باشید و نسخه باکیفیت ۱۰۸۰P به بالایش را دانلود کنید. ترجیح من ۴K است. اگر سرعت اینترنت بگذارد!

۲- سریال Pretend It’s a City

باز یک مستند دیگر. این بار  فرن لبوویتز و مارتین اسکورسیزی در جای جای شهر نیویورک پرسه می‌زنند تا حاصلش بشود یک مستند خاص برای دوست‌داران این شهر.

نمره IMDB این سریال ۸.۱ است.

۳- سریال The Serpent

یک سریال جنابی خوش‌ساخت از بی بی سی یک و نت‌فلیکس. داستان در مورد دستگیری یک قانل زنجیره‌ای به نام چارلز سوبراج  در دهه ۱۹۷۰ است.

چارلز سوبراج یکی از معروف ترین قاتل های سریالی آسیاست که به دلیل به قتل رساندن توریست ها شهرتی جهانی پیدا کرد. او بین سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۷ میلادی، به عنوان راهنما به استخدام توریستها در می‌آمد و آنها را به قتل می رساند و در این مدت دست به ۱۲ جنایت زد و در نهایت توسط پلیس دستگیر شد.

این سریال را بی بی ساخته و سریال کاملا قابل اعتنایی است و شاید بیشتر از نمره ۶.۹ در IMDB‌ لیاقتش باشد!

۴- سریال Lupin

یک سریال ماجراجویانه و فانتزی و کمدی که پخش آن تازه از نت‌لفیکس شروع شده و ۱۰ قسمتی است.

در این سریال عمر سای، نقش آسان دیوپ را بازی می‌کند، شخصی که با الهام از آرسن لوپن افسانه‌ای، هدفش را دنبال می‌کند.

او پسر یک مهاجر سنگالی است. پدرش برای رسیدن به یک زندگی بهتر به فرانسه آمده بود. اما پدرش در فرانسه متهم به دزدی می‌شود و از شرم خودش را می‌کشد و به این ترتیب او یتیم می‌شود …

نمره IMDB این سریال ۷.۳ است.

۵- سریال Barbarians

سریال Barbarians یا بربرها، یک سریال تاریخی آلمانی است. سریال به صورت تخیلی حوادث اشغال ژرمانیای باستان (کل قسمت شمالی مرکزی اروپای امروزی) توسط امپراتوری روم را به صتویر کشیده است. تجاوزی که منجر به شورش قبیله‌های آن منطقه به رهبری آرمینیوس می‌شود.

آرمینیوسیک شخصیت تاریخی واقعی است. او بین قبیله‌هیا ژرمن اتحاد و پیوند ایجاد کرد و در این سریال داستان نبرد جنگل توتبورگ را با هم می‌بینیم.

داستان رهبران محلی که در مقابل متجازوان مشهور تاریخ، قیام کردند، اما بعد از مدتی شجاعت و گوشمالی دادن دشمن، از صحنه محو شده‌اند، هنوز بکر است. از آنجا که شواهد تاریخی بعد از سرکوب قیام‌های آنها محو شده و تاریخ ممزوج با بدگویی‌هایی دشمنان آنها می‌شود، داستان سرراستی از زندگی آنها وجود ندارد.

از این نظر تاریخ ایران بسی غنی است و این برعهده نویسندگان و درام‌سازانی در آینده است که این صفحات تاریخ را با ترکیب واقعیات و تکنیک‌های داستانی، برای ما روشن کنند.


این نوشته را هم بخوانید:

معرفی ۲۶ سریال تلویزیونی محبوب و تازه سال ۲۰۱۹ بر اساس آرای IMDB

توجه: در فهرست تلاش کرده‌ام، بهترین و محبوب‌ترین سریال‌های تازه که پخش آنها در سال ۲۰۱۹ شروع شده است را گردآوری کنم. بنابراین در این فهرست سریال‌های قدیمی که پخش آنها متوقف شده؛ یا سریال‌هایی که از سال ۲۰۱۸ و پیش از آن پخش می‌شده‌اند و…

۶- سریال ۳۰ Coins

یک سریال اسپانیایی در ژانر وحشت و اسرارآمیز که توسط HBO بخش اروپا ساخته شده است. در این سریال شخصیت اصلی، پدر وارگارا است که جن‌گیری است که به کلیسای کوچکی در روستای دورافتاده پدرازا تبعید شده و امید دارد که دشمنان، فراموشش کرده باشند.

نمره IMDB این سریال ۷.۲ است.

۷- سریال هندی Panchayat

این هم برای کسانی که سریال‌های نزدیک‌تر به فرهنگ شرقی می‌خواهند!

این سریال کمدی- درام هندی از آمازون پخش می‌شود و داستان یک فارغ التحصیل مهندسی به نام پانچایات است که بعد مدتی تلاش برای یافتن کار،  در یک دهکده دور افتاده در اوتار پرادش هند، مشاور دهداری می‌شود.

۸- سریال Bridgerton

اگر آثار جین آستین را با یک کتاب جنایی ترکیب کنید، می‌رسید به سریال بریجرتون. این سریال اقتباسی است از اثر جولیا کویین که کتاب‌هایش به فارسی هم ترجمه شده‌اند. داستان سریال در ابتدای قرن نوزدهم روایت می‌شود و داستان پسرها و دخترهای پرشمار خانواده بریجرتون را برایمان تعریف می‌کند.

اگر محیط آثار جین آستینی را با کمی ادویه شور و تند دوست داریدف شاید بریجرتون برایتان بد نباشد.

۹- سریال The Flight Attendant

یک سریال سرگرم کننده از HBO. در این سریال شما کالی کوکو (همان پنی سریال بیگ بنگ تئوری) را می‌بینید که یک میهماندار خطوط هوایی کمی سر به هواست که بعد یک شب بدمستی با جسدی در اتاق خود روبرو می‌شود و خودش هم درمی‌ماند که آیا قاتل است یا نه.

۱۰- سریال Someone Has to Die

این یک سریال مکزیکی – اسپانیایی است و نمره‌اش در IMDB فقط ۶.۳ است. اما برای شب‌هایی که دنبال سریالی با ضرب‌آهنگ پایین هستید، سریال بدی نیست.

دستان از آنجا شروع می‌شود که در اسپانیای دچار جنگ داخلی، پسر یک خانواده متمایل به فاشیست‌ها همراه با دوست خود نزد خانواده‌اش برمی‌گردد. پدر خانواده می‌خواهد جوان را سر و سامان بدهد، اما حوادث دیگری در راه است!

۱۱- سریال Your Honor

در لحظه نگارش این پست، این سریال به قسمت ششم رسیده است. هنرپیشه اصلی این سریال برایان کرانستون است. او در این سریال نقش یک قاضی را بازی می‌کند که با تنها پسرش زندگی می‌کند. همسر او سال پیش به قتل رسیده و پرونده قتل او به جایی نرسیده است.

در سالگرد فوت همسر، حادثه‌ای برای فرزندش رخ می‌دهد که باعث می‌شود او در دوراهی قاون‌گرایی و تلاش برای نجات زندگی پسرش برآید و همین تلاش او به صورت دومینویی، زنجیره‌ای از حوادث را برمی‌انگیزد که می‌توانند کل شهر را تحت تاثیر قرار بدهند.

سریال خیلی بهتر از چیزی که فکر می‌کردم، شده و دیدنش را واقعا توصیه می‌کنم! نمره این سریال در IMDB هم نشاندهنده محبوب شدنش دارد: ۸.۳.


این تازه ابتدای سال ۲۰۲۱ است. باید ببینیم که تا انتهای سال، چه سریال‌های دیگر جلب نظر می‌کنند.


این نوشته‌ها را هم دوست خواهید داشت:

بهترین فیلم های علمی تخیلی تاریخ سینما – فهرست ۶۷ عنوان برتر

در ابتدای این پست باید بنویسم که تعریف ژانر علمی تخیلی بسیار پیچیده و مورد اختلاف است. در واقع ژانر علمی تخیلی یک طیف است و نمی‌شود مرز قاطعی برای آن متصور شد. برخی‌ها حتی هر فانتزی بی‌بنیانی را که در آینده رخ دهد، هر داستانی که در آن…

بهترین فیلم های ۲۰۲۲ | معرفی و بررسی ۲۵ فیلم برتر

سال ۲۰۲۲ هم به نیمه رسید. گرچه معمولا بهترین فیلم‌ های هر سال میلادی در ۳-۴ ماه آخر آن اکران می‌شوند، اما در این شش ماهه هم آثار خوبی را شاهد بودیم. درست است که خیلی‌ها هنوز در رویای بازتکرار کلاسیک دنیای سینما هستند، اما اگر بخواهیم عقب…

بهترین فیلم های منتشر شده در سال ۲۰۱۴ که باید دیده شوند

باید اعتراف کنیم در سال ۲۰۱۴ سالن های سینمایی در سراسر جهان شاهدِ به روی پرده رفتن اثرهای خوبی از کارگردان های به نامی بوده اند که شاید تعداد کمی ( شایدم هیچکدام ) از آنها ماندگار شوند ولی به جرات می توان گفت ارزش دیده شدن را دارند. اسم های…

بهترین فیلم های آنتونی کویین – بیوگرافی و مرور آثار برتر او

فرانک مجیدی: «یکصد و هفتمین زادروز آنتونی کوئین : تا ابد، غول» شگفت‌انگیز بودن زندگی، هم‌زمان عجیب است و دلگرم‌کننده و ترسناک، وقتی می‌اندیشی چه می‌شد اگر.... چه می‌شد اگر این پسرِ زاده‌ی شهری گمنام در مکزیک، همان‌جا می‌ماند؟! کارگر با…

بهترین فیلم های تاریخ سینما – معرفی و خلاصه ۴۰ عنوان برتر – قسمت سوم

قسمت اول و دوم بهترین فیلم های تاریخ سینما، خیلی وقت پیش در «یک پزشک» منتشر شده بود. در مجموع ۲۰۰ فیلم برتر برای شما انتخاب شده که با انتشار قسمت سوم، شمار فیلم‌های پیشنهادی و معرفی شده، به ۱۲۰ خواهد رسید. مشاهده قسمت اول نوشته بهترین فیلم…
 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /
1 نظر
  1. فراز گرگین می گوید

    دکتر به این لیست سریال into the night رو اضافه کن. فصل اولش بینظیر بود. محیط لاست رو برام تداعی میکرد یجورایی. امسال فصل دومش قراره بیاد. نتفلیکس ساخته و بلژیکیه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.