دانلود «بخشی» از اطلاعاتی که اینستاگرام در مورد شما می‌داند

2

به خاطر بدنامی فیس‌بوک در گردآوری اطلاعات کاربرانش، ممکن است دیگر کاربر فعال آن نباشید یا اصلا اکانت خود را حذف کرده باشید. اما مگر می‌شود به همین سادگی از دست مارک زاکربرگ فرار کنید؟!

پس با اینستاگرام چه می‌کنید؟ اینستاگرامی که به همین سادگی نمی‌شود از خیرش گذشت و عطایش را لقایش ترجیح داد!

خبر جدید این است که اینستاگرام تحت فشار GDPR یا قوانین محافظت عمومی از اطلاعات کاربران مجبور شده که ویژگی جدید را فعال کند و به کاربران امکان بدهد که دیتایی که اینستاگرام در موردشان را دارد، دانلود کنند.

این ویژگی همین هفته فعال شده است. شما کافی است به این لینک بروید، وارد حساب اینستاگرام خود شوید و آدرس ایمیلی را وارد کنید.

ظرف ۴۸ ساعت، فایلی شامل عکس‌ها، کامنتت‌ها و اطلاعات پروفایل و خیلی چیزهای دیگر به شما داده می‌شود.

توجه داشته باشید که اینستاگرام محافظه‌کارانه می‌گوید که این فایل همان چیزی است که خودتان به اشتراک گذاشته‌اید و از زیر بار اعتراف به اینکه خیلی چیزهای دیگر را نامحسوس رصد می‌کند، در می‌رود.

اما مرور همین اطلاعات هم ممکن است برخی را متقاعد کند که یا رفتاری با احتیاط بیشتر در پیش بگیرند یا اینکه کلا از خیر اینستاگرام بگذرند.

در این فایل چیز جالب وجود عکس‌هایی است که کاربر مدت زیادی است، حذف کرده است. حتی تنظیمات اکانت هم در این فایل وجود دارد.

در مقابل چیزهایی هم در این فایل نیست، اما احتمال گردآوری آنها توسط اینستاگرام زیاد است. مثلا رکورد همه وسایلی که با آنها وارد اینستاگرام خود شده‌اید، زمان‌های ورود و متادیتاها.

اگر کلا دوست ندارید اینستاگرام اطلاعات زیادی در مورد شما بداند، شاید بهتر باشد که اکانت خود را حذف کنید!

 
2 نظرات
 1. سامان می گوید

  جناب علیرضا مجیدی
  باتوجه به مسائل و اتفاقاتی که در خصوص انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا در حال رخ دادن است ، بسیاری از باورهای به ظاهر صحیح ما متأسفانه غلط از آب درآمد
  ما فکر میکریم جف بروز بیل گیتس مارک زاگربرگ استیو جابز ایلان ماسک و بقیه این افراد آدم های خاصی هستند . درصورتیکه الان متوجه شدیم که این افراد فقط مزدور و نوکر گلوبالیسم هستند و بر خلاف اخبار و تبلیغات هیچگونه نبوغ خارق العاده ای هم ندارند زیرا اختراعات اکتشافات و تکنولوژی که به شخص این افراد نسبت داده می شود حاصل دسترنج و تلاش انسانهایی است که تحت امر اینها کار میکنند و گمنام هستند و هیچ نامی از آنها برده نمیشود

  بزودی خبر متلاشی شدن همه این اشخاص را خواهید شنید

  زمانی بسیار قدیم بُت های سنگی را خدا می انگاشتند و اکنون و در این زمان گلوبالیسم افراد خاص و گزینش شده خود را جهت استثمار انسانهای امروزی ، بُت می انگارند

  هیچ چیزی با زمان بسیار قدیم فرق نکرده

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   فعلا در جامعه ایران تفاسیر پر از رادیکالیسم و غیرمتوازن هستند. تفسیر منطقی هیچ کدام از اینها نیست. اما مجالی برای بسط نیست و من در سایت عمدا وارد سیاست نمی‌شوم. شاید سالها بعد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.