اپل نه؛ سامسونگ اسمارت‌تگی برای ردیابی و یافتن اشیای گمشده معرفی کرد

با قیمت ۳۰ دلار و از ۲۵ ژانویه وارد بازار می‌شود

0

سامسونگ در مراسم آنپکد امشب علاوه بر معرفی گوشی‌های گلکسی اس ۲۱ و هدفون بی‌سیم گلکسی بادز پرو، از یک ردیاب کوچک بلوتوثی به نام Galaxy SmartTag نیز رونمایی کرد.

شما با این اسمارت‌تگ می‌توانید اشیا یا ابزارهای گمشده خود را ردیابی و پیدا کنید. گلکسی اسمارت‌تگ از ۲۹ ژانویه با قیمت ۳۰ دلار وارد بازار می‌شود. گفته می‌شود شاید افرادی که گوشی‌های گلکسی اس ۲۱ را پیش‌خرید کرده باشند؛ یک اسمارت‌تگ هم هدیه بگیرند.

سامسونگ Galaxy SmartTag تقریبا مشابه ردیاب Tile است. یک دانگل بلوتوثی کم مصرف که به دسته کلید، قلاده حیوان خانگی و اشیای دیگر اضافه می‌شود و از طریق اپلیکیشن SmartThings با گوشی جفت شده و می‌تواند مکان آن شی را روی نقشه نشان بدهد. هنگامی که به شی نزدیک می‌شوید؛ براساس سیگنال‌های BLE می‌تواند صدایی تولید کند تا راحت‌تر پیدا شود.

سامسونگ در تصمیمی عجیب، اعلام کرده است که گلکسی اسمارت‌تگ فقط با دستگاه‌های گلکسی این شرکت کار می‌کند و از دیگر گوشی‌های اندرویدی یا آیفون پشتیبانی نخواهد کرد.

مشکل دیگر Galaxy SmartTag این است که از فناوری Ultra Wideband پشتیبانی نمی‌کند. فناوری UWB کمک می‌کند خود اسمارت‌تگ‌ها در یک محیط به یافتن و ردیابی یکدیگر کمک کنند. گفته می‌شود محصول AirTags اپل این فناوری را دارد و انتظار می‌رفت در اسمارت‌تگ سامسونگ هم آن را مشاهده کنیم. سامسونگ فناوری UWB را در گوشی‌های خود قرار داده و عجیب است که از این قابلیت در Galaxy SmartTag بهره نبرده است.

البته سامسونگ اعلام کرده است یک نسخه از گلکسی اسمارت‌تک را با پشتیبانی از فناوری UWB به نام +Tag تا اواخر امسال معرفی می‌کند. قیمت این محصول جدید هم ۳۹ دلار اعلام شده است.

محدود شدن ردیاب گلکسی اسمارت‌تگ به محصولات خودش و همین‌طور احتمالا AirTags اپل به آیفون و آیپد؛ باید منتظر معرفی اسمارت‌تگ‌هایی از سوی دیگر شرکت‌ها باشیم.

گلکسی اسمارت‌تگ از ۲۹ ژانویه و با قیمت ۳۰ دلار وارد بازار می‌شود.


منبع ورج
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.