این نقشه پرفروش‌ترین خودروهای هر کشور را نشان می‌دهد – لابد می‌دانید خودروی پرفروش ایران چیست؟!

1

اینکه بدانیم در هر کشور پرفروش‌ترین خودرو چیست، چیز جالبی به نظر می‌رسد.

مدها و «ترندها» هر سال ممکن است دگرگون شوند، فناوری‌های جدید می‌آیند و استفاده از خودروهای الکتریکی و خودران و ایمن‌تر در حال جا افتادن است.

در برخی از کشورهای با رشد اقتصادی خیره‌کننده هم به موازات افزایش درآمد سرانه مردم، خودروهای پرفروش، از نوع گران‌تر و برند معتبرتری می‌شوند. برخی از کشورها هم به هر دلیل بیشتر از تولیدهای پرکیفیت خود استفاده می‌کنند. مدل ایران اما شاید در دنیا یگانه باشد!

به تازگی سایت Budget Direct با استفاده از اطلاعات وبلاگی به نام BestSellingCarsBlog یک نقشه و اینفوگراف جالب درست کرده که به سادگی نشان می‌دهد تا پایان سال ۲۰۱۹، کدام خودروها در هر کشور، پرفروش‌ترین بوده‌اند.

همان طور که در نقشه می‌بینید، تویوتای کورولا واقعا در جهان محبوب است. سال‌های متعددی است که این خودرو در شمار خودروهای پرفروش دنیا قرار گرفته است و در سال ۲۰۱۹ حدود ۱.۴۸ میلیون دستگاه از آن به فروش رسیده است که با وجود این همه رقابت در دنیای خودرو، واقعا فروش فوق‌العاده‌ای از یک مدل تنها است. تویوتا کلا در ۴۱ کشور دنیا برند شماره نخست خودرو است.

اما در آمریکا فورد و مدل فورد F-150 محبوب است. در کانادا هم سری F فورد محبوب است. مکزیکی‌ها اما نیسان ورسا را بیشتر می‌خرند. مدل هیلوکس تویوتا در آرژانتین و پرو و مدل فورتونا در ونزوئلا پرفورش است.

اما در برزیل و پاراگوئه شورولت اونیکس محبوب است.

نقشه اروپا هم بسی جالب است و نشان از پایبندی بسیاری از آنها به تولیدها سنتی خودشان دارد. البته آنهایی که خودشان خودروساز هستند.

بر این اساس در روسیه لادای گرانتا محبوب است. در فرانسه پژو ۲۰۰۱ و در آلمان فولکس واگن گولف. کیا اسپورتیج در اوکراین به نحو شگفت‌انگیزی فروش بیشتری داشته. (البته در منبع دیگری دیدم که احتمالا پرفروش‌ترین خودروی اوکراین تویوتای راو است و پرفروش‌ترین خودروی فرانسه رنوی کلیو)

در سوئد هم می‌شد انتظار داشت که ولوو محبوب باشد.

در چین وولینگ مینی تراک محبوب است که خب تا امروز اسمش را هم نشنیده بودم راستش! در هند هم ماروتی -سوزوکی آلتو.

این هم نقشه آفریقا:

نقشه خاورمیانه را نگاه کنید. پراید شرکت ساپیا را در کنار پرفروش‌های همسایه: تویوتای کمری – فیات ایگا- هیوندای اکسنت – لند کروز در امارات و قطر و عمان و حتی یمن و لبنان!

   
1 نظر
  1. ف می گوید

    دیگه شده دیگه، چیکار میشه کرد؟!
    طبق این آمار، تویوتا بازار رو به نوعی قبضه کرده. جالبه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.