با این تلسکوپ سبک و قابل حمل می‌توانید خانوادگی در فضا کاوش کرده و عکس بگیرید

کیهان‌گردی به روشی جدید و با استفاده از نرم‌افزار موبایل

0

تلسکوپ‌هایی که در ذهن ما نقش بسته‌اند و عمدتا در فیلم‌های مستند یا در رصدخانه‌ها دیدیم؛ بسیار بزرگ و سنگین هستند و کار کردن با آن‌ها برای افراد عادی دشوار است.

تلسکوپ‌های شخصی که در بالکن خانه‌ها نصب می‌شوند نیز دارای سه پایه و تجهیزات جانبی بوده و ابدا یک تلسکوپ همگانی و قابل حمل محسوب نمی‌شوند.

اما در سال ۲۰۲۱ قرار داریم و شرکت‌ها می‌دانند مردم بیش از هر چیزی به دستگاه‌های قابل حمل و سبک و جمع‌وجور علاقه دارند. پس؛ چرا نباید یک تلسکوپ سبک و قابل حمل برای عموم مردم بسازند؟

تلسکوپ Vaonis Vespera فقط ۴.۵ کیلوگرم وزن دارد و اندازه آن ۹۰ در ۲۰ در ۹ سانتی‌متر است. یعنی به راحتی در کوله جا می‌شود و قابل جابه‌جایی و انتقال از یک مکان به نقطه دیگری است.

این تلسکوپ که یک دوربین نیز محسوب می‌شود؛ روش جدید برای کشف جهان بالای سر ما پدید آورده است. شما می‌توانید در جمع‌های خانوادگی یا در میان دوستان، ستاره‌ها را ببینید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید؛ به کیهان‌گردی بپردازید و از جذابیت‌های نجومی عکس بگیرید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

تنها کاری که باید انجام دهید؛ نصب یک اپلیکیشن موبایل روی گوشی تلفن همراه و عکاسی از ماه، ستارگان، کهکشان‌ها و سحابی‌ها است. باید ابتدا سه پایه این تلسکوپ را با GPS و مختصات نقطه‌ای که می‌خواهید کاوش کنید؛ تنظیم و ثابت کرده و بعد دیگر کاری با تلسکوپ ندارید. خود برنامه به شما اجازه می‌دهد چیزی که می‌خواهید را پیدا کرده یا به او بگویید برای شما پیدا کند.

روی این تلسکوپ لنز تلسکوپی S-FPL52 نصب شده است که لرزش بسیار کمی دارد ولی قدرت زوم آن بالا است. برای عکاسی از لنز سونی Sony IMX462 سود می‌برد و تصاویر آن دقت ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل یا همان ۲ مگاپیکسل را دارند. اندازه این سنسور ۱.۲۸ اینچ است. تا ۴ ساعت شارژ باتری دارد و از استاندارد ضد آب IP43 برخوردار است. در شرایط نوری بسیار کم هم می‌تواند کار کند.

نمونه عکس گرفته شده با تلسکوپ Vaonis Vespera

قیمت تلسکوپ Vaonis Vespera نزدیک به ۱۵۰۰ دلار است. همین شرکت تلسکوپ حرفه‌ای‌تر و بزرگ‌تری به نام Stellina دارد نزدیک به ۱۱ کیلوگرم وزن داشته و برای مصارف ثابت است.

منبع thegadgetflow
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.