معدن‌کاوی یا ماینینگ رمزارز با لپ‌تاپ؟!

0

در حالت عادی ما تصور می‌کنیم که برای معدن‌کاوی یا ماینینگ بیت کوین باید از پردازشگرها و کارت‌های گرافیکی دسکتاپ های اند استفاده شود.

این تصور ناخودآگاه در مغزمان شکل گرفته است، چون عموما لپ‌تاپ‌هایی که ما استفاده می‌کنیم، لپ‌تاپ‌های خیلی با پرفورمانس بالا و مناسب گیم نیستند و ما همیشه وقتی یاد عملیات نیازمند پردازش بالا می‌افتیم، یادمان می‌افتد که چقدر حتی لپ‌تاپ‌های خوبمان زجرمان می‌داده‌اند و چقدر نگران گرم شدن آنها بوده‌ایم.

خیلی‌ها هنوز به صورت سنتی، موقع گیمینگ به صورت جدی یا رندر ویدئو به چیزی جز سیستم دسکتاپ‌های خوب فکر نمی‌کنند.

اما بر اساس عکس‌هایی که در توییتر انجام شده و از مزارع بیت کوین در چین گرفته شده‌اند، مدتی است که استفاده از لپ‌تاپ‌های گیمینگ برای استخراج بیت کوین معمول شده است.

خیلی جالب است که ما در عکس‌ها لپ‌تاپ‌هایی با کارت گرافیکی Nvidia RTX 30 می‌بینیم که به طرز خاصی در اتاق‌هایی کنار هم چیده شده‌اند.

این لپ‌تاپ‌ها عموما از شرکت سازنده لپ تاپ Hasse  تهیه شده‌اند.

در نزد عاشقان گیمینگ دیدن این لپ‌تاپ‌های توانمند، شاید دردناک باشد. به خصوص که بدانند که بسیاری از آنها دستکاری شده‌اند و برخی از قطعاتشان برداشته شده‌اند تا بهتر خنک شوند و جی پی یوی آنها بتواند پردازش بالای اطلاعات را تاب بیاورد!

نتیچه این امر کمیابی و گران شدن برخی قطعات و لپ تاپ‌ها برای گیمرهاست. این امر تاکید می‌کند که بایستی تعادل و توازنی برای خروج قطعات به مقصد گیم و اهداف علمی و استخراج رمزارزها وجود داشته باشد و حتی نظارتی.

قیمت لپ تاپ‌های مناسب برای معدن‌کاوی از ۹۹۹ دلار شروع می‌شود و به دو هزار دلار هم می‌رسد.

شرکت Nvidia  به تازگی اعلام کرده که تولید جی پی یوهای مناسب برای استراج رمزارزها را از سر می‌گیرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.