در یک مزرعه استخراج رمزارز در اوکراین، ۳۸۰۰ پلی استیشن ۴ کشف شد!

0

پنج‌شنبه هفته پیش، سرویس امنیتی اوکراین موسوم به SSU گزارش داد که یک مزرعه استخراج رمزارز را در شهری به نام وینیتسیا کشف کرده و در آن تجهیزاتی مانند ۵۰۰ دستگاه پردازشگر گرافیکی GPU و ۵۰ پردازشگر روتین و «تعدادی» پلی استیشن پیدا کرده. موضوع عجیب تعداد پلی استیشن کشف شده است: ۳۸۰۰ دستگاه!

به نظر می‌رسد برخی از استخراج‌کنندگان رمزارز به سمت استفاده از سخت‌افزارهای قدرتمند تازه‌ترین کنسول‌های بازار متمایل شده‌اند.

از عکس‌های منتشر شده توسط سرویس امنیتی اوکراین مشخص است که پلی استیشن‌ها ضخامت کمی دارند و از نوع جدید و به احتمال زیاد مدل ۲۰۱۶ یعنی PS4 Slim هستند.

حالا مشخص نیست که چطور این استخراج‌کننده‌ها به این تعداد انبوه می‌توانند کنسول بخرند.

تخمین میزان کارایی پلی استیشن‌ها برای استخراج رمزارز کار ساده‌ای نیست ولی پردازشگر گرافیکی آن نوع کم‌توان‌تری از پردازنده RX 480 شرکت AMD است. معلوم شده که نسخه با فرکانس پردازشی بیشتر آن یعنی RX 580 در زمینه استخراج اتریوم کارا است.

یک نکته جانبی است که معدن‌کاوی اتریوم خیلی وابسته به پهنای حافظه، نسبت به پرفورمانس کلی کامپیوتر است. این عدد در پلی استیشن ۴ نسخه پایه و هم نسخه اسلیم آن ۱۷۶ گیگابیت در ثانیه است که نسبت به مدل دسکتاپ پایین‌تر است.

به صورت کلی می‌شود گفت که استخراج‌کنندگان رمزارز پلی استیشن ۴ را به خاطر قیمت و موجود بودنش استفاده می‌کنند و نه بهینگی آن در کارشان. و نکته آخر هم این است که مزرعه کشف و توقیف شده، انرژی برق را به صورت غیرقانونی از شبکه می‌دزدید و بنابراین فاکتور قیمت انرژی، چندان برایشان مهم نبود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.