اتوبوسی که تبدیل به یک خانه کوچک و راحت شد!

0

فن و هنر تبدیل ساختمان‌ها، خانه‌ها و اماکن اداری به جاهایی با کاربری متفاوت و معماری داخلی زیبا، یک مهارت بسیار دلپذیر است و حتی برنامه‌های تلویزیونی که سوژه‌شان همین است، بسیار محبوب از آب درمی‌آیند.

اما تبدیل یک وسیله نقلیه به محل زندگی باید دشوارتر باشد. تصور کنید که یک اتوبوس قدیمی را بخرید و آن را تبدیل به یک خانه کوچک کنید.

این کاری است که فارغ التحصیل رشته معماری به نام کالب براکنی از ایالت تنسی آمریکا انجام داد و توانسته با بودجه‌ای محدود آن را با موفقیت به پایان برساند.

او وقتی کار را شروع کرد مسلما همه مهارت‌ها را نداشت و در طی انجام پروژه به تدریج خیلی چیزها را یاد گرفت. چیزهایی مانند لوله‌کشی، برق‌کشی و نجاری را. تازه باید همه اینها را همگام با آموختن مهارت‌های انجام می‌داد.

کل بودجه‌ای که او داشت ده هزار دلار بود و با این بودجه بایستی یک اتوبوس مدرسه قدیمی را به یک خانه کوچک تبدیل می‌کرد!

او شش ماه تمام بعد از اتمام کلاس‌هایش تلاش می‌کرد تا این محوطه کوچک ۳۰ متر مربعی را به چیزی دیگر تبدیل کند.

او باید جای لازم برای گنجاندن سازهای موسیقی و کیبورد موسیقی پشبینی می‌کرد و ترتیبی می‌داد تا بتواند گیتارش را در جای مناسبی به دیوار بیاویزد.

او باید ترتیبی می‌داد که وسایل این خانه کوچک چندمنظوره و چند کاره شوند و مثلا بتواند تختخوابش با تا زدن تبدیل به پیشخوان آشپزخانه بشود.

او به زیبایی لوله‌های پی وی سی را تبدیل به تزئین سقف و مجل برای آویختن لامپ‌های روشنایی کرد.

خانه او اجاق و یک یخچال کوچک و حتی مایکرویو هم دارد و مجهز به صفحه‌های خورشیدی برای تولید انرژی هم است.

با اینکه او با اتوبوس- خانه‌اش می‌تواند هر زمان که اراده کرد به دل طبیعت برود؛ با این همه در پشت خانه‌اش یک باغچه ابتکاری کوچک هم دارد!

 

منبع euronews
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.