خودروهای جیپ واگونیر، سرشار از فناوری‌ها و صفحه‌‌های نمایش‌ لمسی

سازگاری با سیستم‌های سرگرمی اندروید و اپل به همراه استریم ویدئو آمازون فایر

1

چند روز پیش، شرکت جیپ به انتظار طرفداران خود پایان داد و از دو مدل شاسی بلند واگونیر به نام‌های «واگونیر ۲۰۲۲» و «واگونیز گراند ۲۰۲۲» رونمایی کرد.

آخرین خودروی جیپ واگونیز به سال ۱۹۹۳ برمی‌گردد و حالا این خودروی شاسی بلند قدیمی و پر آوازه دوباره سر زبان‌ها افتاده است و تا دلتان بخواهد فناوری و نمایشگر در آن به کار رفته است.

شاسی بلند کلاسیک و لوکس شرکت جیپ که از خودروی Canyonero خانواده سیمپسون‌ها الهام گرفته شده است؛ دارای چندین نمایشگر لمسی در کابین داخل است و از هر دو سیستم سرگرمی اندروید و اپل به همراه سرویس ویدئو استریم آمازون Fire TV پشتیبانی می‌کند.

مدل واگونیز گراند بیش از ۴ صفحه‌نمایش لمسی در داشبورد جلو و صندلی‌ها دارد تا فاصله زیاد میان سرنشینان را پر کند. این نمایشگرها شامل یک داشبورد ۱۲.۳ اینچی لمسی دیجیتالی به همراه یک سیستم سرگرمی ۱۲ اینچی است. روی نمایشگر دوم آخرین سیستم سرگرمی Chrysler/Jeep’s Uconnect 5 نصب شده است که از Android Auto و Apple CarPlay پشتیبانی می‌کند.

دقیقا در زیر آن یک نمایشگر ۱۰.۳ اینچی دیگر نصب شده است که به شما اجازه می‌دهد آب و هوا و صندلی‌ها را کنترل کنید. در مدل واگونیر معمولی به ترتیب دو نمایشگر ۱۰.۳ و ۱۰.۱ اینچی برای داشبورد دیجیتالی و سیستم سرگرمی قرار دارد.

این نمایشگرهای گفته شده در بالا فقط برای راننده هستند. سرنشینان جلو از صفحه‌نمایش لمسی ۱۰.۳ اینچی (اختیاری) برخوردار هستند که به آن‌ها امکان تماشای فیلم، نظارت بر برخی پارامترهای خودرو و غیره را می‌دهد. سرنشینان عقب یک جفت نمایشگر ۱۰.۱ اینچی مشابه دارند.

یک شاسی بلند کاملا لوکس امریکایی

این نمایشگرها هم اختیاری هستند و خریدار می‌تواند از آن‌ها صرف‌نظر کند. این نمایشگرها هم به مسافران قابلیت‌های ناوبری، سرگرمی و رسانه می‌دهند. همین‌طور، می‌توان در این نمایشگرها دوربین‌های بیرونی خودرو را کنترل کرد؛ یا به محتوای اندروید اتو و اپل کارپلی یا Uconnect دسترسی پیدا کنند.

مسافران می‌توانند با استفاده از دستیار صوتی آمازون الکسا سرویس ویدئو استریم Fire TV را برای اندروید اتو جفت و به کتابخانه بزرگ فیلم و سریال‌های Prime Video دست پیدا کنند. همین‌طور، می‌توان به بازی‌های ویدئویی روی سرویس‌های آمازون فایر دسترسی پیدا کرد.

سایر بخش‌های داخلی این شاسی بلند، همان‌طور که انتظار می‌رود بسیار لوکس و پیشرفته هستند؛ آن‌طور که یک شهروند امریکایی دوست دارد. در کل، کابین داخلی با چوب، آلومینیوم و چرم ساخته شده است. مدل واگونیز گراند دارای صندلی‌های برقی قابل تنظیم ۲۴ طرفه است و از حافظه و تنظیمات مربوط به کمر برخوردار هستند.

خودروهای واگونیر و واگونیز گراند به ترتیب ۹۴.۲ و ۱۱۶.۷ فوت مکعب فضای بارگیری و ذخیره وسایل دارند. قیمت آن‌ها از ۶۰ هزار دلار شروع می‌شود ولی برای به دست آوردن همه آپشن‌ها و امکانات قیمت تا ۱۰۶ هزار دلار در مدل Grand Wagoneer Series III افزایش خواهد یافت.

منبع انگجت
 
1 نظر
  1. علی می گوید

    بازگشت پادشاه …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.