آیفون ۱۳ پرو، شکاف بالا (ناچ) کوچکتری خواهد داشت، دست‌کم ماکت آن چنین چیزی را نشان می‌دهد

0

از زمانی که اپل، آی‌فون X را رونمایی کدر، بخش شکاف بالا یا «ناچ» آن هدف انتقادهای قراوان بوده. البته بقیه گوشی‌سازها هم از زمان روتین شدن صفحات نمایش لبه تا لبه، راه حلی اساسی برای این امر نداشته‌اند. راه‌حل‌هایی هم که بوده، نوعی پاک کردن صورت مسئله بوده.

حالا که دیگر شش ماه تا زمان رونمایی از آی‌فو ۱۳ باقی مانده، تنور شایعات داغ شده و همه منتظرند که ببینند که اپل چه خلاقیت‌هایی نشان خواهد داد.

ناچ‌ها یک چیز آزاردهنده و در عین حال ضروری برای آیفون هستند. با این همه فناوری که اپل در آنجا گنجانده، مثلا فناوری فیس آی دی، حذف آنها که غیرممکن به نظر می‌رسد، اما شاید بالاخره اپل دست جنبانده که ناچ را کوچک‌تر کند.

خوره‌ها و علاقه‌مندان اپل در سایت MacOtakara به تازگی با فناوری چاپ سه‌بعدی، ماکت یک آی‌فون ۱۳ را نشان داده‌اند. ماکت آنها تخیلی نیست و آنها اطلاعات لازم را از شرکت‌های سازنده وسایل جانبی آی‌فون که به نوبه خود منابع اطلاعاتی قوی داخل اپل دارند، به دست آورده‌اند.

این شرکت‌های تولید وسایل جانبی برای اینکه از ماه‌ها قبل بتوانند کیس‌ها و محافظ‌های صفحه متناسب بسازند و طراحی کنند، همیشه اطلاعاتی جالب دارند.

در این میان بررسی کیس آی‌فون ۱۳ پرو نشان داد که اندازه ناچ آن نسبت به آی‌فون ۱۲ فرق خواهد کرد. اندازه ناچ در آی‌فون فعلی ۵.۳۵ در ۳۴.۸۳ میلیمتر است که در آی‌فون بعدی به ۵.۳۵ در ۲۶.۸ میلیمتر خواهد رسید. به عبارت ساده‌تر عرض ناچ ۸ میلیمتر کمتر خواهد شد.

این کاهش اندازه به یاری تغییر مجل اسپیکر گوشی به لبه و حاشیه گوشی رخ خواهد داد. همچنین دوربین جلوی آی‌فون هم مقداری تغییر خواهد کرد تا با اندازه جدید، سازگار شود.

باید به آن دسته طرفدارانی که آرزوی یک تغییر اساسی در آی‌فون ۱۳ را داشتند، بگویم که به جز این هیچ تغییر واضح ظاهری در کار نخواهد بود. طبق معمول البته در درون یک سری قطعات و ریزپردازنده‌ها و سنسورها، اختمالا ارتقا پیدا خواهند کرد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.