ال جی که زمانی یکی از پیشگامان موبایل‌سازی بود، تجارت گوشی هوشمند خود را تعطیل می‌کند

0

ال جی با اینکه زمانی خود یکی از پیشگامان موبایل‌ساز دنیا بوده، مجبور شده که بخش موبایل‌سازی خود را تعطیل کند.

ظاهرا ال جی این کار را برای تمرکز بیشتر بر فناوری‌های آینده مثل خودروهای الکتریکی انجام داده است.

تاریخ تعطیل شدن بخش موبایل‌سازی ال جی، ۳۱ جولای اعلام شده و از این پس این شرکت بر خودروهای الکتریکی، خانه‌های هوشمند، روباتیک و هوش مصنوعی تمرکز خواهد کرد.

کلا ۸.۲ درصد از فروش ال جی را گوشی‌های هوشمند تا سال پیش تشکیل می‌دادند و مسلما این شرکت در کوتاه‌مدت از سود این بخش محروم خواهد شد، اما این شرکت انتظار دارد که در طولانی‌مدت سود بخش‌های دیگر این نقص را پوشش دهند.

البته تعطیلی بخش موبایل به معنی توقف کامل ال جی در زمینه فناوری‌های ارتباطی نخواهد بود و این شرکت همچنان روی فناوری‌های کلیدی مثل اینترنت نسل ششم و دوربین‌ها کار خواهد کرد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

جالب است که بازار سهام عکس‌العمل منفی نشان نداده و تازه سهام ال جی ۴.۱ درصد هم رشد کرده است. حتی در بخش نمایشگرها، سهام الی جی ۶.۳ درصد رشد نشان داده است.

ال جی زمانی پیشگام استفاده از سیستم عامل اندروید در گوشی‌های موبایل بود و با همکاری گوگل، گوشی‌های نکسوس را تولید می‌کرد و به علاوه دوربین‌های و نمایشگرهای موبایل این شرکت بسیار معتبر بودند.

در امریکا ال جی در گذشته، بعد اپل و سامسونگ، بیشترین فروش گوشی موبایل را داشت. اما دیگر سال‌هاست که بخش موبایل ال جی تحت فشار قرار گرفته و شرکت‌های چینی مثلا با وان پلاس خلاقانه‌تر و محبوب‌تر ظاهر شده‌اند و ال جی دیگر نتوانست بازار رقابتی را تاب بیاورد.

حتی تا آغاز سال میلادی جدید، خبری از تعطیلی و توقف کار نبود. تا ژانویه قرار بود که ال جی تنها راهبرد خود را درموبایل تغییر بدهد و حتی ابتدای ماه میلادی جاری صحبت از گوشی‌های رول‌شونده ال جی بود.

یکی از دلایلی که باعث شده بازار سهام عکس‌العمل منفی در قبال تعطیلی بخشی موبایل ال جی نشان ندهد، این حدس و گمان است که این تعطیلی مقدمه همکاری گسترده الی جی با اپل برای ساختن خودروهای الکتریکی هوشمند است. حتی انتظار می‌رود برخی فناوری‌های ال جی مثل پیشبینی قصد کاربر، میزان خواب‌آلودگی‌ یا تعامل با اشاره، وارد خودروهای احتمالی اپل شود.

آیا اصلا ال جی یک تامین‌کننده فناوری و قطعات برای شرکت‌های سازنده خودروهای الکتریکی خودران خواهد شد؟

یا اینکه ال جی به طمع قبضه کردن یک فناوری در آینده، خود را از یکی بخش‌های زمانی درخشان خود برای همیشه محروم کرده است؟

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.