درمان کمردرد بدون جراحی

0

رپورتاژ

معمولا درمان کمردرد بدون جراحی بیماران مبتلا با روش های درمان غیر جراحی مانند عمل دیسک کمر با لیزر درمان می شوند و در صورت نیاز ممکن است جراحی بسته ستون فقرات برای درمان آن ها در نظر گرفته شود.پزشک بهترین درمان دیسک کمر را برای بیماران انتخاب می کند  و در ابتدا روش های بدون جراحی را با توجه به نوع و علائم بیماری دیسک کمرتان در نظر می گیرد و بعد از آن در صورت نیاز جراحی بسته یا باز پیشنهاد می کند.پس از روش های درمان غیر جراحی دیسک کمر اگر بیمار همچنان علائم دیسک کمر را داشت و زندگی روزمره بیمار دچار اختلال شد پزشک روش های جراحی دیسک کمر را آغاز می کند.

درمان بدون جراحی دیسک کمر با استراحت

بعضی اوقات درد دیسک کمر به قدری شدید است که بیمار مبتلا به دیسک کمر نمی تواند فعالیت های روزانه خود را به صورت عادی انجام دهید و باید حتما از ضددردها و آرام بخش ها و همچنین بستن کمربند های مخصوص درد دیسک کمر را تحمل کرده و فعالیت های روزمره را انجام دهد.

مدت زمان لازم برای استراحت در درمان بدون جراحی دیسک کمر

طبق بررسی های به عمل آمده مشخص شده است که حداکثر زمان لازم و مناسب برای استراحت دو تا سه روز است و استراحت بیش از این می تواند برای بیمار مبتلا به دیسک کمر تصورات غلطی را در مورد بیماریش به وجود آورد

درمان بدون جراحی دیسک کمر با تراکشن (کشش ستون فقرات)

مدت زمان زیادی است که از کشش برای درمان دیسک کمر و همچنین درمان کمر درد بدون جراحی استفاده می شود.برخی دیگر از افراد اعتقاد دارند که جدا کردن ستون فقرات موجب جا افتادن دیسک برجسته می شود!!!کشش ها انواع متفاوتی دارند کشش دائمی در بیمارستان و کشش نوع متناوب در فیزیوتراپی اتوتراکشن (تحت کنترل بیمار)،و تراکشن های جاذبه ای.

برخی از روش های درمان بدون جراحی دیسک کمر عبارتند از:

درمان بدون جراحی با دارو

درمان بدون جراحی دیسک کمر با شل کننده های عضلانی

درمان دیسک کمر با سرما

درمان کمردرد بدون جراحی کمر با گرما

درمان دیسک کمر با فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر با ورزش های فلکسیونی ویلیامز

درمان کمردرد بدون جراحی با ورزش های اکتسانسیونی مکنزی

درمان دیسک کمر با تزریق

درمان کمردرد بدون جراحی  با لیزر

کم کردن فشار دیسک با سوراخ کردن آن و ایجاد یک حفره در وسط آن توسط اشعه لیزر

تزریق در داخل مفاصل ستون مهره ها یا فضای اپیدورال

راهکارهای پیشگیری از بیرون زدگی دیسک کمر

انجام حرکت های ورزشی، حرکت های ورزشی تقویت عضلات کمر می تواند در درمان کمردرد بدون جراحی بدون جراحی به تثبیت و حمایت از ستون فقرات کمک موثر نماید.قرار دادن بدن در وضعیت صحیح. قرار گرفتن در وضعیت صحیح می تواند باعث کاهش فشار وارد شده به ستون فقرات و دیسک های بین مهره ها شود. در این حالت لازم است کمر صاف و در راستای بدن نگه داشته شود و انجام این کار به خصوص در زمانی که برای مدت طولانی در حالت نشسته قرار دارید، لازم و ضروری است.

مزایای درمان بیرون زدگی دیسک کمر با پی آر پی چیست؟

مزایای PRP برای فتق دیسک عبارتند از:

  • رهایی از درد
  • بازسازی مجدد رباط‌ها، تاندون‌ها، غضروف و بافت همبندی
  • استفاده از فاکتورهای رشد طبیعی
  • درمان موثر و ایمن
  • زمان بهبودی سریع و کم
  • روشی بدن نیاز به جراحی
  • غیر تهاجمی

  درمان کمر درد با دستگاه

عملکرد موثر و درمانی دستگاه تراکشن ستون فقرات سبب ایجاد فاصله ی بین مهره ای و آزادسازی دیسک آسیب دیده و تحت فشار مهره ها که این امر بطور معجزه آسایی باعث خونرسانی و آبرسانی به دیسک می شود و در مدت زمان کوتاه دیسک آسیب دیده و تحت فشار بازسازی و ترمیم خواهد شد.

مزایای درمان کمر درد با دستگاه :

۱-هزینه خرید مناسب در مقابل هزینه های فیزیوتراپی در کلینیک

۲- وزن و سایز مناسب برای استفاده در منزل و اشغال فضای کم

۳- صرفه جویی در زمان با توجه به نیاز مراجعه مکرر شخص بیمار برای انجام حرکات فیزیوتراپی در کلینیک

۴- دستگاه کشش خانگی ستون فقرات (تراکشن ) درتسریع درمان و مراحل فیزیوتراپی در منزل میتواند موثر واقع شود و در کاهش استرس فرد بیمار برای مراجعه در زمان های مختلف به کلینیک کمک بکند

۵- افزایش فاصله مفاصل بین مهره ای

۶- پیشگیری از چسبندگی غلاف دورال

۷- کاهش فشار دیسک های بین مهره ای

۸- کاهش التهب روی ریشه های عصبی

۹- کاهش درد، التهاب و اسپاسم عضلانی

۱۰- بهبود گردش خون در کانال های عصبی

دستگاه کشش ستون فقرات چیست؟

تراکشن ستون فقرات نوعی از درمان به کمک برداشتن فشار از روی ستوف فقرات است فشار روی آن را کاهش می‌دهد.تراکشن را می‌توان به دو صورت دستی و یا مکانیکی انجام داد. کشش ستون فقرات برای درمان دیسک‌های داری فتق، سیاتیک، بیماری دژنراتیو دیسک، فشردگی اعصاب و سایر عارضه‌های مربوط به کمر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برداشتن فشار از روی نخاع بصورت غیرجراحی نوعی کشش موتوریزه شده است که می‌تواند به کاهش درد کمر کمک کند.

در برداشتن فشار از روی ستون فقرات به آرامی ستوان فقرات فرد کشش می‌آید و باعث تغییر نیرو و موقعیت ستون فقرات می‌شود. این تغییر با ایجاد فشار منفی در دیسک، باعث کاهش فشار روی دیسک‌های ستون فقرات می‌شود که همچون کوسن‌های ژل مانندی بین استخوان‌های ستون فقرات فرد قرار دارند. در نتیجه ممکن است که دیسک‌های برآمده یا فتق دار عقب‌نشینی کنند و فشار را از روی عصب‌ها و سایر ساختارهای ستون فقرات فرد بردارند. برداشته شدن فشار از روی اعصاب به بهبودی حرکت آب، اکسیژن و مایعات غنی از مواد مغذی به داخل دیسک‌ها کمک می‌کند و باعث درمان آنها می‌شود.

تراکشن کمر باعث کششیدن ستون فقرات جهت برداشتن فشار از روی دیسک‌های فشرده می‌شود.

دستگاه تراکشن کمر

معمولا دوره درمانی دستگاه ۶۰ روز برای بیمارانی که عارضه ی دو دیسک آسیب دیده دارند و استفاده روزانه از دستگاه ۳ بار ۳ دقیقه ای می باشد.

برای اشخاصی که بیماری حادتر و تنگی کانال نخاع دارند مدت زمان درمان بیشتر خواهد بود

فروش دستگاه تراکشن کمر

فروش دستگاه کشش ستون فقرات در فروشگاه درمان دیسک به صورت اینترنتی می باشد

تهران، خیابان ستارخان، جنب پارک ستارخان، خیابان افسر؛ خیابان دیهیم، پلاک ۱، طبقه همکف

همراه : ۰۹۱۲۳۴۴۳۸۸۰
تلفن : ۰۲۱۶۶۵۱۸۸۵۰

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.