انگشتر مردانه خوب و در شان شما چه ویژگی‌هایی دارد!

0

انگشتر مردانه از جمله جواهراتی است که در میان طیف وسیع آقایان طرفداران بسیاری دارد و در صورتی که با یک نگین جواهراتی خاص همراه باشد، ارزش و اعتبار والایی پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید با دانش کافی، انتخابی جذاب و منحصر به فرد داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید، زیرا نه تنها تنوع انگشتر مردانه بسیار زیاد است، بلکه بر حسب نوع نگین، مدل و طرح نقش بسته روی رکاب، بازه قیمتی متفاوتی را شامل می‌شود. در این مقاله، ما درصدد آنیم علاوه بر ارائه توضیح اجمالی درباره تاریخچه انگشتر مردانه، به معرفی مهم‌ترین نگین‌ها و طرح‌های انگشتر مردانه پرداخته و تمام فاکتورهایی که می‌تواند در خرید یک انگشتر مردانه خوب مؤثر باشد، بررسی کنیم.

انگشتر مردانه

در گذر ایام، مردان به دلایل متعددی، چون: ثروت، امتیاز و وضعیت تأهل انگشترهای مختلف به دست می‌کردند؛ انگشترهایی که به دست کردن آن در هر انگشت، نشانه‌ای خاص به همراه داشت و طبعاً  در بعضی مواقع، جهت امری خاص به کار گرفته می‌شد. برای مثال از گذشته تا کنون، انگشت کوچک مخصوص انگشترهای نشان بوده و برای مهر کردن اسناد قانونی و رسمی مورد استفاده قرار می‌گرفت، در حالی که انگشتر جای گرفته در انگشت حلقه، از دیرباز برای نمایش نشان ازدواج بوده است.

انواع نگین‌های جواهراتی انگشتر مردانه

نگین‌های جواهراتی، بیانگر جلوه‌ای از شخصیت هستند و در دست هر فرد متناسب با نوع انگشت و رنگ پوست شخص، نمایی تمام عیار از خود به نمایش می‌گذارند. در این بخش، مهم‌ترین و مرسوم‌ترین سنگ‌هایی که به عنوان نگین جواهراتی انگشتر مردانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، معرفی خواهیم کرد.

عقیق

عقیق سنگی نیمه شفاف و جذاب است که در اکثر قریب به اتفاق انگشترهای مردانه به واسطه خواص گوناگون و بسیارش از نظر علمی و روایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تا جایی که انگشتر عقیق مردانه رقیب جدی برای سایر انگشترهای مردانه محسوب می‌شود. جایگاه والای این سری از انگشترها، جدای خواص آن، به حضور طرح‌ها و رنگ‌های متنوع این سنگ طبیعی نیز بازمی‌گردد.

توپاز

توپاز یکی دیگر از نگین‌های متعارف در نگین‌های انگشتر مردانه است که در ۴ رده کلکسیونی (AAAA)، عالی (AAA)، خیلی خوب (AA) و خوب (A) دسته‌بندی می‌شود و گونه‌های متنوع آن، در بازه رنگی وسیعی از بی‌رنگ تا قهوه‌ای با سایه‌های طلایی و زرد، آبی، صورتی مایل به قرمز، بنفش با یا بدون سایه‌های قهوه‌ای و سبز به چشم می‌خورد.

همین تنوع رنگی در کنار میزان سختی مناسب و شفافیت بالای این نگین، باعث محبوبیت این گوهردر میان بسیاری از علاقه‌مندان به نگین‌های جواهراتی شده است.

یاقوت

یاقوت نیز در رده سخت‌ترین نگین‌هایی است که در ساخت جواهرات و نگین‌های انگشتر مردانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین رنگ‌های این نگین در بازار جواهرات، رنگ قرمز (خون کبوتری)، آبی کبود (آبی گل ذرتی) و زرد (زرد طلایی) است که به دلیل زیبایی‌های بصری و خواص بی‌شائبه‌اش، بالاترین قیمت‌ها را در خانواده یاقوت‌ها از آنِ خود ساخته است.

فیروزه

فیروزه سنگی زنده است که باور ثروت و وفاداری در آن نهفته است. این نگین که فاکتورهای گوناگون چون: رنگ، ناخالصی‌های موجود در بافت سنگ، معدن و همین طور بهسازی در میزان قیمت آن اهمیت بسیاری دارد، چاکراها را متعادل ساخته و باعث ایجاد ثبات در نوسانات خلقی می‌شود. بر اساس همین دلایل می‌توان گفت فیروزه از جمله نگین‌های جذابی است که بسیاری از آقایان را علاقه‌مند خود ساخته و به عنوان یک سنگ کلکسیونی می‌تواند همراه آقایان باشد.

زمرد

زمرد نیز از جذاب‌ترین نگین‌های جواهراتی رنگی انگشتر مردانه است که بهترین رنگ آن، سبز مایل به آبی تا سبز خالص با اشباع رنگی قوی است؛ رنگی که محصول حضور مقادیر کم کروم و وانادیوم در ترکیب شیمیایی سنگ است و رنگ، شفافیت، میزان و طرح ناخالصی‌ها، درز و شکاف‌ها و …، از فاکتورهای مهم ارزشگذاری آن محسوب می‌شود.

انواع رکاب انگشتر مردانه

جنس رکاب انگشتر مردانه در انتخاب انگشتری مناسب بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی آلیاژهای مختلفی برای ساخت رکاب انگشتر مردانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، از پلاتین گرفته تا نقره. اما بهترین آلیاژ برای ساخت رکاب انگشتر مردانه، آلیاژ نقره است که حداقل ۴۵۰۰ سال از به‌کارگیری آن در ساخت انگشتر می‌گذرد.

بهترین نقره‌ای که طی سال‌های متمادی در ساخت رکاب انگشترها مورد استفاده قرار گرفته است، نقره با عیار ۹۵ درصد است که به میزان قابل توجهی نسبت به طلا ارزان‌تر است و در عین حال علاوه بر داشتن رنگ و درخششی مانند طلای سفید، قابلیت چکش خواری مناسبی هم دارد و می‌تواند در رده فلزات قوی جای گیرد.

در ساخت انگشتر مردانه، مدل‌ها و طرح‌های متنوعی وجود دارد که رکاب‌سازان برای خلق هر یک از آنها شیوه‌های مختلفی را به کار می‌گیرند. انواع مدل‌هایی که در ساخت انگشتر مردانه مورد استفاده رکاب‌سازان قرار می‌گیرد، ۵ مدل فیلی، صفوی، شیرازی، حلقه و چنگ است که هر یک در شکل و شیوه‌ای خاص طراحی می‌شوند.

از میان این مدل‌ها دو مدل صفوی و فیلی حدود ۸۰ درصد از انواع رکاب‌ها را از آنِ خود ساخته‌ است، در حالی که مدل‌های چنگ و شیرازی فقط ۲۰ درصد از سری مدل‌های انگشتر مردانه را به خود اختصاص داده‌اند.

انتخاب هر یک از این مدل‌ها برای نمایش جلوه یک انگشتر، وابسته به شکل و بلندای انگشتان دست آقایان است. برای مثال بسیاری از آقایان علاقه‌مند به پوشیدن مدل‌های فیلی هستند، چرا که دستان آنها بزرگ است و انگشترهای پهن نمای جذاب‌تری به دستان آنها می‌بخشد یا اینکه انگشت‌های بلندی دارند که انگشترهای پهن می‌تواند مکمل خوبی برای انگشتان آنها باشد.

البته در این میان، برخی افراد نیز علاقه‌مند به رکاب‌های صفوی با نگین‌های درشت هستند، زیرا بندهای انگشتانشان درشت است و علاقه‌مندند با نگین‌های بزرگ و گرد، بندهای پهن انگشت خود را  بپوشانند.

علاوه بر مدل، طرح‌ پیاده شده روی رکاب‌ها همراه با تزییناتی چون مخراجکاری و آبکاری نیز در خرید یک انگشتر مردانه خوب بسیار حائز اهمیت است. برای مثال طرح‌های بسیاری وجود دارد که متناسب با نوع نگین و نوع مدل روی رکاب‌های مختلف پیاده می‌شود؛ طرح‌هایی که هر یک به نوبه خود نشانگر جاذبه‌ای از معماری‌های کهن این سرزمین هستند و جلوه‌ای خاص به جواهرات می‌بخشند.

فاکتورهای ارزش‌گذاری انگشتر مردانه

عوامل متعددی برای ارزش‌گذاری یک انگشتر مردانه حائز اهمیت است؛ عواملی چون: نوع نگین، اصالت نگین، رنگ نگین، ابعاد نگین، معدن نگین، جنس رکاب، مدل رکاب، طرح رکاب و… که هر یک به نوعی می‌تواند در میزان قیمت انگشتر مردانه مؤثر باشد.

نگین

همان‌طور که گفته شد نگین‌های متنوعی در بازار جواهرات وجود دارند از زمرد گرفته تا عقیق که میزان قیمت هر یک از آنها بر  حسب کیفیت نگین، اصالت آن، رنگ طبیعی، ابعاد آن و معدنی که نگین از آن استخراج شده است، جایگاه و اعتبار متفاوتی به خود می‌گیرد.

برای مثال نگین زمرد کلمبیا که رنگ سبز طبیعی داشته باشد و ابعاد آن به نسبت بزرگ باشد، ارزش زیادی دارد. درست همانند نگین‌های یاقوت که در صورت اصالت و طبیعی بودن، جایگاه و ارزش والایی دارند و انگشترهای مزین شده به آنها را را می‌توان در رده انگشترهای خاص برشمرد.

رکاب

جنس رکاب نیز در میزان قیمت‌گذاری انگشتر بسیار حائز اهمیت است. برای مثال رکابی که آلیاژ آن طلا باشد، به طبع پربهاتر از آلیاژ نقره و دیگر فلزات است. اما از آنجا که دین مبین اسلام، استفاده از زیورآلات طلا را برای آقایان حرام اعلام نموده، نمی‌توان این فرض را در میزان ارزشگذاری انگشتر مردانه احتساب نمود.

در مقابل، اصالت نقره و درصد عیار آن، می‌تواند عاملی اصلی در میزان قیمت‌گذاری انگشتر مردانه باشد. گذشته از آن، طرح پیاده شده روی رکاب انگشتر و تزییناتی چون مخراجکاری و آبکاری هم در تعیین قیمت یک انگشتر خوب بسیار حائز اهمیت است، بخصوص زمانی که مخراجکاری‌های خاص با نگین‌های الماس درشت یا یاقوت و … روی بدنه رکاب انجام ‌گیرد.

سخن آخر

همان‌طور که اشاره شد در خرید انگشتر مردانه خوب و با کیفیت لازم است به فاکتورها و عوامل متعددی توجه شود؛ فاکتورهایی چون نگین و رکاب که هر یک در تعیین قیمت و ارزانی یا گرانی انگشتر مردانه مؤثر هستند. پس بهتر است برای خرید انگشتر مردانه، به فروشگاهی مراجعه نمایید که علاوه بر مشاوره کافی و لازم در انتخاب نگین و رکاب مناسب، اطلاعات کافی و کارآمدی را در حوزه پاکسازی نگین‌ها، نگین‌های کلکسیونی، انواع نگین‌ها و… در اختیار شما بگذارد و آثار و محصولاتش را با ضمانت و شناسنامه معتبر در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

فروشگاه اینترنتی تراث TORATH، فروشگاهی معتبر در بستر مجازی است که به واسطه آشنایی با سلایق مشتریان و دارا بودن نمادهای معتبر الکترونیک، به عرضه با کیفیت‌ترین جواهرات و انواع انگشترهای مردانه با نگین‌های مختلف، چون: انگشتر فیروزه، انگشتر عقیق مردانه و…، با ایده‌آل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت پرداخته است و آثار خود را با ضمانت و با بسته‌بندی فاخر در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

شما می‌توانید برای دسترسی به برجسته‌ترین آثار انگشتر مردانه، انگشتر مردانه تراث را گوگل کنید و با پهنه‌ جذابی از نگین‌های مات تا شفاف با مدل رکاب‌های متنوع و جذاب روبه‌رو شوید؛ آثاری که هر یک معمایی را از دل تاریخ یا فرهنگ این مرز و بوم می‌گشاید و بدین‌سان، نه تنها اثری چشم‌نواز را در اختیار شما می‌گذارد، بلکه شما را همسفر تاریخ می‌سازد؛ تاریخی که در فراز و نشیبی سخت ماندگار شده و چون میراثی کهن برای ما به یادگار مانده است.

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.