صفحه آبی مرگ در ویندوز ۱۱ تبدیل به صفحه مشکی مرگ می‌شود!

چهره‌ای مشابه صفحه مشکی ورود به ویندوز ۱۱ یا صفحه خاموش کردن آن

0

مایکروسافت در ویندوز ۱۱، صفحه آبی مرگ (Blue Screen of Death یا BSOD) مشهور خود را به مشکی تغییر رنگ داده است.

این غول نرم‌افزار، از ابتدای این هفته تست‌های مربوط به تغییرات طراحی جدید خود در پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ را آغاز کرده است؛ اما هنوز صفحه سیاه مرگ به طور کامل فعال نشده است.

سایت ورج و بسیاری از سایت‌های دیگر گزارش دادند که صفحه آبی مرگ مایکروسافت در ویندوز ۱۰ و نسخه‌های قبل‌تر آن به صفحه مشکی تغییر کرده است؛ چیزی مشابه صفحه سیاه جدید لاگین و و خاموش به ویندوز ۱۱.

این اولین تغییر اساسی در BSOD از هنگامی است که مایکروسافت این صفحه را در ویندوز ۸ از سال ۲۰۱۲ اضافه کرد و پس از آن کیو آر کد را به آن در سال ۲۰۱۶ افزود.

مایکروسافت برای اولین بار BSOD را در ویندوز ۳.۰ معرفی کرد؛ راهی برای متخصصان فناوری اطلاعات و پرسنل پشتیبانی برای تشخیص سخت‌افزار و خطاهای حافظه. BSOD خطای هسته ویندوز یا بررسی باگ‌های رخ داده است و معمولا شامل داده‌های مختلفی است که می‌تواند به مدیران سیستم برای تجزیه و تحلیل خطای سیستم و یافتن عیب رخ داده کمک کند.

این‌طور که گزارش شده است؛ صفحه مشکی مرگ در ویندوز ۱۱ مشابه همان صفحه مشکب لاگین و خاموش کردن این ویندوز است ولی اطلاعات و اجزای آن مشابه صفحه آبی مرگ است. همچنان، شاهد چهره غم‌انگیز، کد توقف و کرش و کد کیو آر کد هستیم.

پیش‌نمایش کنونی ویندوز ۱۱ شامل یک صفحه BSOD سبز رنگ است؛ همان رنگی که مایکروسافت در بیلدهای Windows Insider سال ۲۰۱۶ به کار گرفت.

ما هنوز مطمئن نیستیم چرا مایکروسافت رنگ آبی BSOD را به سیاه تغییر داده است. خود مایکروسافت هم هنوز توضیحی دراین‌باره ارائه نکرده است اما چند نظریه مطرح است:

مایکروسافت به دنبال استفاده از یک رابط کاربری یکپارچه و هماهنگ در سراسر ویندوز است که به تبع آن باید صفحه آبی مرگ هم مشکی رنگ شود.

مایکروسافت، بسیاری از بخش‌های اساسی ویندوز ۱۱ مانند منوها، آیکون‌ها، نوار وظیفه، رنگ‌ها، چندوظیفه‌گی، File Explorer و غیره را تغییر داده است؛ پس طبیعی است که به دنبال تغییراتی در BSOD هم برود.

منبع bbc theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.