زندگی مشترک «از راه دور» در ژاپن به شدت در حال محبوب شدن است!

0

بعد از اینکه یک شوی تلویزیونی در ژاپن، گزارشی از یک زوج پخش کرد که در آن زوجی دور از هم و با شادی و خرمی می‌زیستند و فقط از طریق تماس ویدئویی با هم تماس برقرار می‌کردند، روند جدید زندگی مشترک از راه دور در ژاپن در حال محبوب شدن است.

این برنامه تلویزیونی در تاریخ ۲۱ جولای منتشر شد. نام این برنامه شوی صبحگاهی هاتوری شینیچی بود.

در این برنامه یک زوج جوان ژاپنی نشان داده شده بود که ترجیح می‌دادند جدا از هم زندگی کنند. آنها صرفا از طریق لاین یا اسکایپ با هم تماس ویدئویی برقرار می‌کردند. البته تماس‌های ویدئویی آنها طولانی بود و در تمام ساعاتی که هر دو در خانه‌هاشان بودن، تماس ویدئویی را باز نگه می‌داشتند و تنها در ساعات کار تماسشان را قطع می‌کردند. حتی آنها شب وقتی می‌خوابیدند هم تماس را قطع نمی‌کردند تا صبح به اصطلاح با هم بیدار شوند.

یکی از این زوج‌ها در توکیو و دیگری در ایالت ایباراکی زندگی می‌کند.

زندگی مشترک از راه دور این دو محتاج گفتگوی زیادی هم نیست. این دو وقتی با هم تماس ویدئویی دارند، کار خودشان را می‌کنند، دیگری فقط صدای فعالیت دیگری مانند صدای ظرف شستن و خشک کردن مو و تلویزیون تماشا کردن را می‌نشود.

یکی از فواید چنین شیوه زندگی، استقلال هر یک زوجین است. هیچ کدام اجباری برای تبعیت از روتین‌های دیگری ندارند، حتی مجبور نیستند فیلم مورد علاقه دیگری را که خودشان نمی‌پسندند، تحمل کنند. در واقع آنها یک شرکت نامرئی مشترک را با هم می‌سازند و از راه دور از هم پشتیبانی می‌کنند.

این نوع زندگی هم حالا به فرهنگ عجیب ژاپن به خصوص در دوران کرونا اضافه شده است، یک نوع ترجمان عبارت «دوری و دوستی» خودمان!

چنین شیوه زندگی‌ای شاید از نظر ما مضحک و یا مختص فرهنگ ژاپن به نظر برسد، اما در جامعه خودمان هم اگر نگاه کنیم بسیاری از روج‌ها زندگی جسمانی نزدیک و ارواح بسیار دور از هم دارند، یا متاسفانه یکی یا هر دو در پی سوء استفاده مالی یا روحی از هم هستند و خیلی وقت‌های یک آزار مزمن تمام‌نشدنی را بر هم وارد می‌کنند.

جوامع مدرن خوب یا بد، به جایی رسیده‌اند که آدم‌ها به جای روابط قدیمی، بیشتر گوشی برای درد دل و اشتراک مشترکات لازم دارند. در این زمینه حرف و سخن بسیار است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.