موزه نوستالژی صداهای در معرض خطر

0

آیا به دنبال نوستالژی‌های فناورانه هستید؟ مودم، صداهای ویندوز و یا برخی برنامه‌های محبوب؟

موزه نوستالژی صداهای در معرض خطر شما را به گذشته باز می‌گرداند. این سایت، تلاش یک نفره برندان چیلکات برای حفظ صدا‌های امضا شده فناوری‌های قدیمی است.

موزه صدا‌های در معرض خطر توسط برندن چیلکات تاسیس شده در ژانویه سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد تا راهی برای حفظ صدا‌هایی باشد که توسط فناوری‌های قدیمی و تجهیزات الکترونیکی مورد علاقه‌اش ایجاد شده‌اند و الان در حال زدوده شدن از خاطره‌های هستند.

به عنوان مثال صدای یک نوار VHS که در داخل دستگاه پخش صوتی تصویری ۱۹۸۳ JVC HR-7100 می‌رفت. اما الان ما مدت‌هاست که این صداها یا صدای برگشت نوار کاست یا VHS، صدای برفک تلویزیون یا صدای ایستگاه رادیوی موج کوتاه، وقتی صدای جانبی ایستگاه مجاور هم روی آن می‌افتاد، فراموش کرده‌ایم!

ورود فناوری‌های جدید باعث فراموش شدن، فناوری‌های قدیمی می‌شوند، اما دنیایی را تصور کنید که دیگر هرگز نشود در آن صدای راه‌اندازی سمفونیک دستگاه ویندوز ۹۵ شنید. نسل‌های کودکان را تصور کنید که صداهای ویندوز و کنسول‌های گیم قدیمی که سهل است، صدای تایپ با  صفحه کلید QWERTY را نشنیده باشند، چون دیگر همه با صفحات لمسی تایپ می‌کنند!

این دغدغه‌ها باعث شد که برندان چیلکات موزه اصوات در معرض خطر را درست کند.

سایت او طراحی خیلی قدیمی دارد و مشخص است که تلاش تک‌نفره‌اش را توسعه نداده، ولی دیدن سایت او شاید به شما ایده بدهد که سایت مشابهی را متناسب با خاطرات مشترک خودمان طراحی کنید.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.