چگونه با ایرپادز و آی‌فون یا آی‌پد خود گوش بایستیم و بشنویم پشت سرمان چه می‌گویند؟!

0

تیک تاک را معمولا یک شبکه اجتماعی برای وقت‌گذرانی صرف و سرگرمی‌ می‌دانیم. اما گاهی در این شبکه اجتماعی هم چیزهایی پیدا می‌شوند که مفید یا شگفتی‌آور هستند. مثلا همین چند وقت پیش یکی از کاربران تیک تاک، ترفندی را رو کرد که با آن می‌توانید گوش بایستید و بشنوید که پشت سرتان چه می‌گویند! البته اگر یک آی‌فون یا آی‌پد و یک ایرپادز داشته باشید.

خلاصه این ترفند که شاید خیلی‌هایتان چیزی درباره آن ندانید این است:

شما می‌توانید آی‌دیوایس خود را به حالت شنیدن یا listening ببرید و بعد در شرایطی که در اتاق دیگر یا به عبارت دقیق‌تر در محدوده تماس ایرپادز با آی‌فون یا آی‌پد خود هستید، با ایرپادز گوش کنید که چه چیزهایی به میکروفن شما می‌رسد.

این ترفند شاید بیشتر جنبه سرگرمی یا به اصطلاح فان داشته باشد. چون عملا نیاز هست که شما آی‌دیوایس خود را در محل گذاشته باشید و برد عملکرد هم محدود است. اما دانستنش بد نیست. ضمن اینکه ممکن است برای خودتان کاربردی به جز شیطنت کودکانه پیدا کند. مثلا بتوانید با دوستتان که چند متر آن طرف‌تر در حال مطالعه در اتاق است، تماس برقرار کنید. در واقع اپل این ویژگی را اصلا برای همین ارتباط گنجانده.

چطور این کار را انجام بدهیم؟

اوا باید ایرپادز‌ها را بردارید و به گوش بزنید.

بعد ستنیگ گوشی را باز کنید و به مرکز کنترل یا Control Center و روی Customize Controls تپ کنید.

در زیر آن شما فهرست اپلیکیشن‌هایی که در مرکز کنترل هستند می‌بینید.

در اینجا اگر کمی اسکرول کنید، گزینه شنیدن یا Hearing را می‌بینید. روی علامت مثبت در سمت چپ آن تپ کنید تا آن را به مرکز کنترل اضافه کنید.

حالا باید مرکز کنترل آی‌فون را باز کنید. برای این کار همان طور که می‌دانید باید گوشه بالا و راست گوشی را لمس کنید و به سمت پایین سوایپ کنید.

حالا در پایین، شما یک آیکون گوش را می‌بینید.

روی این آیکون گوش کلیک کنید و می‌بینید که کادر گوش کردن زنده یا Live Listen ظاهر می‌شود. این گزینه در حالت معمول غیرفعال است و اگر رویش تپ کنید فعال می‌شود.

حالا هر صدایی که به میکروفن آی‌فون (یا آی‌پد) شما برسد به ایرپادز شما می‌رسد، البته اگر در شعاع مناسب باشید.

ویدئوی تیک تام که این ترفند را تشریح کرده تا حالا ۳.۱ میلیون لایک خورده و نزدیک به نیم میلیون بار به اشتراک گذاشته شده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.