آیا شما یک گوشی اندروید خیلی قدیمی دارید؟ از کمتر از ۲ ماه دیگر، نخواهید توانست با این گوشی وارد گوگل شوید

0

گوگل به زودی پشتیبانی از اندرویدهای قدیمی را به کلی متوقف خواهد کرد. البته نگران نباشید منظورمان از قدیمی گوشی‌های اندرویدی چند سال اخیر نیست، بلکه داریم از گوشی‌های واقعا قدیمی که اندروید ۲.۳.۷ و قدیمی‌تر دارند، صحبت می‌کنیم. یعنی اندروید نان زنجبیلی Gingerbread که یک دهه پیش در دسامبر سال ۲۰۱۰ عرضه شده بود.

ما واقعا نمی‌دانیم که چه درصدی از کاربران هنوز چنین گوشی‌های قدیمی با اندروید قدیمی را حفظ کرده‌اند. اما به هر حال دقت کاربران ردیت و نویسندگان سایت انگجت در سند پشتیبانی گوگل باعث شد که پی ببرند، دیگر پشتیبانی از چنین اندرویدهای قدیمی صورت نخواهد گرفت و فرارتر از آن:

«به عنوان بخشی از تلاشمان برای محافظت از کاربران؛ گوگل دیگر اجازه نخواهد داد که با اندروید ۲.۳.۷ یا قدیمی‌تر از ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۲۱، وارد گوگل شوید.»

در صورتی که کاربری با این اندرویدهای قدیمی تلاش کند وارد شود، پیام خطای یوزر و پسورد را خواهد گرفت و نخواهد توانست وارد جی‌میل، یوتیوب یا مپس شود.

این یعنی عملا این گوشی‌های قدیمی برای بسیاری از کاربران کاملا بی‌ارزش خواهد شد. از این زمان به بعد اگر امکانش باشد گوشی را باید به اندروید ۳.۰ یا جدید‌تر باید به‌روز کنید.

کلا استفاده از وسایل بسیار قدیمی با سیستم عامل‌های قدیمی، خطرهای امنیتی خاص خودش را دارد و احتمال آلودگی با بدافزارها را افزایش می‌دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.