آلمان می‌خواهد عمر مفید اسمارت‌فون شما را برای دریافت وصله‌های امنیتی به ۷ سال برساند

پیشنهادی که مشخص نیست یک شعار تبلیغاتی است یا سیاستی به نفع کاربران و محیط زیست

0

وقتی صحبت از گوشی‌های هوشمند می‌شود؛ همه ما آرزو داریم که اسمارت‌فون ما به‌روزرسانی‌های سریع‌تر و برای بازه زمانی طولانی‌مدت‌تری دریافت کند. به زبان ساده، سال‌های بیشتری از نظر نرم‌افزاری و وصله‌های امنیتی مورد پشتیبانی شرکت سازنده قرار بگیرد.

اگر عملکرد یک گوشی هوشمند هر سال بهبود پیدا کند؛ دیگر نیازی نیست هر دو الی سه سال یک بار، برای خرید گوشی جدید هزینه کنیم. این یک نگرانی زیست محیطی هم هست؛ چون آثار و ضایعات ناشی از تعویض مدام گوشی‌ها را کاهش می‌دهد.

حالا، دولت آلمان می‌خواهد سیاست جدیدی در پیش بگیرد و طول عمر و قابلیت تعمیر گوشی‌های تلفن همراه شما را برای سال‌های آینده افزایش دهد.

در حالی‌که اتحادیه اروپا در حال بررسی ۵ سال به‌روزرسانی امنیتی برای اسمارت‌فون‌ها است؛ اخیرا دولت فدرال آلمان درخواست ایجاد یک دوره اجباری ۷ ساله برای ارائه وصله‌های امنیتی را کرده است.

این قانون شامل همه سیستم‌عامل‌های جدید نمی‌شود؛ برای مثال گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۱ شما قرار نیست اندروید ۱۸ را هم دریافت کند. این قانون بیشتر برای نسخه‌های قبلی است تا امکان جایگزینی مقرون به صرفه‌تری داشته باشند و باعث کاهش زباله‌ها و ضایعات دیجیتالی شوند.

گروه حامی فناوری DigitalEurope از اتحادیه اروپا درخواست کرده است که الزام ۳ سال به‌روزرسانی امنیتی برای اسمارت‌فون‌ها تعیین گردد تا عملا سیاست‌های شرکت‌های بزرگ سازنده گوشی مانند سامسونگ، گوگل، اپل و حتی وان‌پلاس برآورده شود.

یک شعار تبلیغاتی یا حمایت از کاربران و محیط زیست؟

پیشنهاد آلمان اساسی در صنعت تلفن همراه قابل پذیرش نیست و شرکت‌ها تا کنون چنین سیاستی را نداشتند. در دنیای کامپیوترهای رومیزی می‌توان از ۷ الی ۸ سال پشتیبانی نرم‌افزاری و امنیتی صحبت کرد؛ به عنوان مثال ویندوز ۸ در سال ۲۰۱۲ جانشین ویندوز ۷ شد و تا سال ۲۰۲۰، یعنی تقریبا نزدیک به ۸ سال، وصله‌های امنیتی و به‌روزرسانی‌های مهم را دریافت می‌کرد.

اگرچه ممکن است داشتن اسمارت‌فون‌هایی در آینده با طول عمر طولانی ۷ سال هیجان‌انگیز به نظر برسد اما بهتر است بخشی از هیجان خود را کنترل کنید؛ چون همان‌طور که یک کاربر سایت رددیت اشاره می‌کند؛ آلمان در میانه یک کارزار انتخاباتی است و این سیاست فقط می‌تواند یک شعار انتخاباتی برای افزایش رای‌ها باشد.

می‌توانیم امیدوار باشیم اگر پیشنهاد ۷ سال پشتیبانی نرم‌افزاری آلمان به سرانجام نرسد؛ اتحادیه اروپا روی قانون ۵ سال به‌روزرسانی وصله‌های امنیتی خود اصرار کند و تا سال ۲۰۲۳ به تصویب برسد.

منبع androidpolice
بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.