طرح آزمایشی علاقه‌مندی‌ها یا Favorites اینستاگرام که اگر اجرایی شود، از آشفتگی نمایش فید اینستاگرام شما می‌کاهد

0

ما در اینستاگرام صفحات بسیار فراوانی را دنبال می‌کنیم و از انجا که عملا مرور همه مطالب روزانه برای هیچ کس ممکن نیست، الگوریتم‌های اینستاگرام ابداع شدند تا آن چیزهایی که تشخیص می‌دهند برای شما مهم‌تر و جالب‌تر هستند به شما نشان بدهند.

اما خیلی‌ها هم از عملکرد این الگوریتم‌های راضی نیستند. مثلا ممکن است مطالب صفحات برخی نشریات یا اشخاص برای شما مهم باشند و دوست داشته باشید که هیچ مطلبی از آنها را از دست ندهید. اما اگر چند وقتی به هر دلیل به مطالب آنها بی‌توجهی نشان دهید و در قالب لایک و سیو کردن یا حتی تماشای کامل ویدئوهای آنها تعامل نکنید، الگوریتم‌ها تشخیص می‌دهند که به آنها بی‌علاقه شده‌اید.

درست است که می‌توانید ترتیبی دهید که با نوتیفیکیشن در جریان پست‌های تازه آنها قرار بگیرید، اما عملا خیلی‌ها مثل من متوجه ناکارامدی نوتیفیکیشن‌ها و مزاحمت آنها شده‌اند.

حالا اینستاگرام به این فکر افتاده که در یک برنامه آزمایشی این مشکل را حل کند. بر اساس خبری یک توسعه‌دهنده موبایل به نام الساندرو پالوزی در توییتر خود منتشر کرده، اینستاگرام در حال کار روی ویژگی Favorites است. این طوری شما می‌توانید مهم‌ترین اکانت‌های اینستاگرام را مشخص کنید و مطمئن باشید که مطالب آنها در صدر دیگر مطالب در اینستاگرام شما به نمایش درخواهد آمد.

اگر این کار عملی شود، ما کنترل بیشتری روی مطالب اینستاگرام خواهیم داشت و مثلا نگران نخواهیم بود که با لایک کردن‌های تکانه‌ای و موسمی مطالب سرگرمی، عملا کاری می‌کنیم که مطالب جدی‌تر برای ما نمایش داده نشود.

منبع: سایت the verge

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.