طراحی مفهومی عجیب این کامیون با نام Faraday Future: خودران و بسیار هوشمند!

0

کامیون Faraday Future که توسط دنیل پوکورنی طراحی مفهومی شده، چشم‌اندازی از فردا است.

این کامیون دارای مجموعه‌ای از سخت‌افزارهای نوین و همچنین هوش مصنوعی ارتقایافته است.

کامیون‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد، دارای سطح خودمختاری ۵ هستند و نیازی به رانندگی یا کنترل عملکرد ندارند

با این حال، در دنیای تخیلی پورکورنی، وسیله نقلیه هوشمند، هوشمندی‌اش را فقط برای رانندگی استفاده نمی‌کند، بلکه از آن برای ارتباط با مردم/ وسایل نقلیه در جاده هم استفاده می‌کند.

شاید جذاب‌ترین قسمت کامیون فارادی فیوچر، پنل جلویی آن باشد که دارای یک صفحه نمایش پویا است که یا با لوگوی فارادی فیوچر روشن می‌شود یا می‌تواند به تابلوی تبلیغاتی تبدیل شود. پنل جلویی همچنین به کامیون اجازه می‌دهد تا با وسایل و آدم‌های پیرامون خود ارتباط برقرار کند و آن‌ها را از قصد کامیون، از جمله کاهش سرعت، چرخش و غیره آگاه می‌کند.

این کامیون قادر به انجام کار‌های بسیار بیشتر از حمل و نقل و حمل بار است، می‌تواند با تغییر مسیر تردد، نمایش پیام‌ها، سفر به مکان‌های خاص با محموله‌های خاص (مانند آمبولانس یا وسایل آتش نشانی) و ارائه خدمات عمومی شهری به ما کمک کند.

هوش مصنوعی کامیون به چندین کامیون اجازه می‌دهد تا برای کارایی بهتر با هم همکاری کنند. این ویژگی به راحتی به چندین کامیون اجازه می‌دهد تا در محل بارگیری با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در کنار یکدیگر کار کنند، همچنین به کامیون‌ها اجازه می‌دهد تا با ایجاد یک حلقه زنجیره‌ای از چند کامیون، با یک کامیون در جلو و بقیه در عقب همکاری کنند. این کار به طور چشمگیری مصرف انرژی را کمتر می‌کند.

در حالی که کامیون فارادی فیوچر در حال حاضر فقط یک طراحی مفهومی است، آینده‌ای بسیار جالب و خلاقانه را برای شهر‌ها، شهروندان، مشاغل و صنعت خودرو پیشنهاد می‌کند.

منبع: yanko design


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.