ادعای جدید: آیا ماموران بازنشسته FBI موفق شده‌اند هویت زودیاک قاتل را مشخص کنند؟

1

یک کارگروه پرونده‌های مختومه و نافرجام پلیسی به سرپرستی ماموران سابق FBI و مقامات بازنشسته پلیس ادعا می‌کند که آن‌ها سرانجام هویت قاتل زودیاک مرموز را پیدا کرده‌اند!

این جنایتکار مشهور در اواخر دهه ۱۹۶۰ در یک سری قتل‌های شهروندان که به تصادف انتخاب می‌کرد، شمال کالیفرنیا را دچار همه‌گیری وحشت کرد. اما این شاید بیشتر یادداشت‌های مرموز او به مقامات و رسانه‌ها، بود که مشهورش کردند. او هرگز توسط مقامات شناسایی نشد و تازه بعد این همه مدت، چند وقت پیش یکی از نامه‌هایش رمزنگاری شده.

این یک نسخه از نامه رمزی ارسال شده به سان فرانسیسکو کرونیکل در ۱۱ نوامبر ۱۹۶۹ توسط قاتل زودیاک است.

بازرسان گروه ویژه موسوم به Case Breakers به فاکس نیوز گفته‌اند که قاتل سریالی بدنام کسی نیست جز «گری فرانسیس پست» که در سال ۲۰۱۸ درگذشته است.

قاتل زودیاک با پنج قتل در سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۶۹ در منطقه سان فرانسیسکو ارتباط داشت. گروه کارآگاهی همچنین پست را به ششمین قتل در کالیفرنیای جنوبی مرتبط کرده‌اند.

قاتل زودیاک سالهاست الهام بخش فرهنگ عامه در کتاب‌ها، موسیقی، تلویزیون و فیلم‌های غربی بوده.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

در فیلم‌هایی مانند هری کثیف از کلینت ایستوود در سال ۱۹۷۱ و مجموعه تلویزیونی داستان ترسناک آمریکایی از این شخصیت به عنوان شخصیت پایه‌ای برای داستان‌های تخیلی استفاده شده و البته ما که فیلم زودیاک در سال ۲۰۰۷ را به کارگردانی فینچر فراموش نمی‌نیم.

حرکت کلیدی زودیاک، ارسال مجموعه‌ای از نامه‌ها به روزنامه‌های محلی کالیفرنیای شمالی بود که در صورت چاپ نشدن پیام‌ها تهدید کرده بود جنایت‌های بیشتری کند. او هرگز شناسایی نشده و چندین نظریه در مورد اینکه قاتل کیست در طول این سال‌ها مطرح شده.

ادعای جدید گروه Case Breakers در مورد هویت قاتل زودیاک از شواهد پزشکی قانونی جدید در پرونده نشأت می‌گیرد. عکس‌های گرفته شده از نشان می‌دهد جای زخم یا جوشگاه‌هایی روی پیشانی او وجود داشته که ظاهراً با زخم‌های روی طرح زودیاک مطابقت دارد.

علاوه بر این، گروه ادعا می‌کند رمزگشایی نامه‌های رمزگذاری شده توسط زودیاک، نام پست را به عنوان قاتل نشان می‌دهد. وی در نامه‌ها مدعی شد که ۳۷ نفر را کشته . Case Breakers همچنین ادعا کرد که یک پیام متناوب بر اساس نام کامل او (پست Poste) کشف کرده است.

جن بوشولتز، مامور سابق ضد جاسوسی ارتش به فاکس گفته: «بنابراین شما باید نام کامل‌ گری را برای رمزگشایی این آناگرام بدانید.»

FBI در مورد ادعا‌های Case Breakers اظهار نظری نکرده و معتقد است که پرونده قاتل زودیاک  هنوز باز است. پلیس سان فرانسیسکو  همنظر مشابهی را صادر کرده.

منبع: deadline

   
1 نظر
  1. مهدی می گوید

    سال هاست منتظرم تا هویت این زودیاک مرموز فاش بشه که فغط بدونم کی بوده چرا این کارارو میکردع و جچوری همه رو گیج کرده که تا الان هویتش نامعلوم مانده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.