چه کرم پودری برای پوست چرب خوبه

0

رپورتاژ

کرم پودر نوعی کرم است، که با داشتن ذرات رنگی می‌تواند لک‌ها و جوش‌های پوست شما را بپوشاند. این محصولات با داشتن غلظت مناسب پیش از بقیه لوازم آرایش روی صورت شما قرار می‌گیرند. کرم پودر می‌تواند برای کسانی که پوست آسیب دیده دارند بسیار مناسب باشد. شما می‌توانید با پوشاندن نقص‌های پوستتان، آرایش بی نقصی داشته باشید.

کرم پودرها بر اساس رنگ پوست، چربی و خشکی پوست و سایر ویژگی‌های آن به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در ضمن برند کرم پودر نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و تمام کرم پودرها کیفیت مشابه ندارند. برخی از کرم پودرها باعث ایجاد جوش روی پوست شما می‌شوند، پس لازم است به بررسی این بپردازیم که چه کرم پودری برای پوست چرب خوبه.

ویژگی‌های کرم پودر خوب برای پوست چرب

یک کرم پودر مناسب برای پوست شما باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا برای پوست شما مناسب باشد. اگر انتخاب لوازم آرایش صورت برای شما مهم است، باید ویژگی‌های آن را در نظر بگیرید. انتخاب محصول پوستی درست اهمیت زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها موارد زیر هستند:

رنگ مناسب

اگر پوست شما چرب است اهمیت بسیار زیادی دارد که رنگ درستی را برای پوستتان انتخاب کنید. رنگ مناسب برای کرم پودر معمولا یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست خودتان است و در صورتی که کرم مناسب را انتخاب نکنید، آرایش شما غیرطبیعی به نظر می‌رسد. یه کرم پودر خوب واسه پوست چرب، رنگ مناسبی داره. این نکته در خرید کرم مناسب بسیار مهم است.

غلظت

غلظت کرم اهمیت بسیاری در زیبایی آن دارد. کرم پودر خیلی غلیظ روی پوست سنگین شده و بعد از چند ساعت کاملا روی صورت شما پخش می‌شود و آرایش شما را خراب می‌کند. از طرفی کرم پودر خیلی رقیق که میزان رنگ کمی داشته باشد، لک‌ها و نقص‌های صورت شما را نمی‌پوشاند و زود هم از صورت شما پاک می‌شود. این مسئله اهمیت خیلی زیادی در انتخاب کرم مناسب دارد.

میزان چربی

میزان چربی کرم پودر نیز اهمیت زیادی دارد زیرا افرادی که پوست چربی دارند نباید از کرم پودرهای چرب استفاده کنند؛ وگرنه به سرعت جوش می‌زنند و آسیب شدیدی می‌بیند. اگر پوست خشکی هم داشته باشید و کرم پودر چرب‌تری نزنید؛ نواحی خشک پوسته پوسته می‌شوند و آرایش شما خراب می‌شود. به همین دلیل است که در خرید کرم پودر صورت میزان چربی بسیار مهم است.

چه کرم پودری برای پوست چرب خوبه؟

کرم پودر خوب برای پوست چرب، کرم پودری است که رنگ تیره یا خیلی روشن نداشته باشد. کرم مناسب باید میزان مناسبی چربی داشته باشد و بیش از حد چرب نباشد. این مسئله در تهیه کرم پودر مناسب اهمیت زیادی دارد. کرم پودر مناسب برای پوست چرب نباید مقدار رنگ زیادی داشته باشد، زیرا ممکن است موجب براق شدن پوست بعد از آرایش شود. نکته مهم دیگر این است که مقدار پودر موجود در یه کرم پودر خوب واسه پوست چرب باید بیشتر باشد و در محتویات آن از مرطوب‌کننده استفاده شده باشد.

نکته های مهم پوست چرب

کرم پودرهایی که دارای انواع روغن یا چرب کننده پوست هستند، برای پوست‌های چرب مناسب نیستند. بهتر است زمان خرید حضوری حتما از فروشنده بپرسید که چه کرم پودری برای پوست چرب خوبه. اگر هم قصد خرید اینترنتی دارید، توصیه می‌شود اول از سایت تولید کننده کرم پودر تحقیق کنید که آیا محصول مورد نظرتان برای پوست چرب مناسب هست یا نه.

نکته مهم دیگر این است که علاوه بر داشتن یه کرم پودر خوب واسه پوست چرب شما باید مطمئن شوید که بعد از آن از پنکک و پودر فیکس درستی استفاده می‌کنید. درغیر این صورت ممکن است حتی با زدن کرم پودر مناسب برای پوست چرب شما همچنان بعد از آرایش پوست براقی داشته باشید یا پوستتان بعد از پاک کردن آرایش چرب و آلوده شود. به همین دلیل یه کرم پودر خوب واسه پوست چرب، هیچ نوع روغنی ندارد.

نکات مهم هنگام آرایش

برای داشتن یک آرایش خوب روی پوست چرب علاوه بر کرم پودر خوب برای پوست چرب، شما نیاز دارید که پودر فیکس مناسبی داشته باشید و قبل از زدن کرم پودر یک مرطوب‌کننده مناسب پوست و ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان بهتر از قبل باشد.

توجه کنید که استفاده به اندازه از کرم پودر هم اهمیت زیادی دارد. اگر بیش از اندازه از کرم پودر استفاده کنید ممکن است کرم پودر روی صورت شما پخش شود و ظاهر کثیف و غیرطبیعی به خود بگیرد. شما می‌توانید با رعایت این مسائل به بهترین نحو آرایش کنید و چهره زیبا و مناسبی داشته باشید.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.