در پی قطع شش ساعته واتساپ، تلگرام ۷۰ میلیون کاربر جدید اضافه کرد

0

شش ساعت کار نکردن فیس بوک، اینستاگرام و واتساپ در سطح جهانی، بیشتر کاربران را تحت تأثیر قرار داد، همچنین به اعتبار این سه شرکت و رسانه اجتماعی و جیب زاکربرگ آسیب رساند!

از سوی دیگر، تلگرام از این قطعی سود برد زیرا بیش از ۷۰ میلیون کاربر جدید را تنها در یک روز جذب کرد.

به گفته مدیرعامل تلگرام در کانال خود ، تلگرام «در یک روز از بیش از ۷۰ میلیون پناهنده از پلتفرم‌های دیگر جذب کرد و از آنها استقبال کرد.»

پاول دوروف از اپلیکیشن خود به جهت توانایی در «افزایش رکورد ثبت نام و فعالیت کاربران» تعریف کرد.

او نوشت:

«من به نحوه برخورد تیم ما با رشد بی‌سابقه کاربر افتخار می‌کنم. تلگرام به کار بدون نقص برای کاربران ادامه می‌دهد. با این اوصاف، ممکن است برخی از کاربران در قاره آمریکا سرعت کندتری از معمول داشته باشند زیرا میلیون‌ها کاربر از این قاره‌ها برای ثبت نام همزمان در تلگرام با شتاب اقدام گرده‌اند.»

اگرچه مردم در آمریکا iMessage را ترجیح می‌دهند، واتساپ مهمترین اپلیکیشن پیامرسان در سایر کشور‌ها مانند برزیل است. هر زمان که سرویس‌های فیس بوک قطع می‌شوند، مردم شروع به مهاجرت به تلگرام می‌کنند، اما مدتی از آخرین مهاجرت گسترده گذشته بود.

طرفداران تلگرام برخی از ویژگی‌هایی را که واتساپ برای گنجاندن آنها زمان زیادی صرف کرده، یا هنوز هم انجام نداده، مانند پشتیبانی از چند دستگاه را از مدت‌های قبل داشته‌اند و این ویژگی‌ها دیگر برایشان روتین و عادی و بدیهی شده.

با قطعی دور جدید، دیگر شمار قابل توجهی از کاربران به فکر راه حل نهایی افتادند و مهاجرت را ترجیح دادند.

مدیرعامل تلگرام نوشت:

«من از کاربران فعلی خود می‌خواهم که به دوستان تازه وارد سلام کنند، به آن‌ها کمک کنند تا بار و بنه خود را باز کنند و به آن‌ها اطلاع دهند که چه چیزی در انبار داریم. مطمئن شوید که آن‌ها به هم نزدیک شده‌اند و ببینند چرا تلگرام چند سال نوری از رقبا جلوتر است.»

فقط زمان نشان می‌دهد که آیا همه این کاربران تازه به صورت روزانه از تلگرام استفاده خواهند کرد یا نه. آیا فیس بوک در مورد پیشگیری از قطعی دیگری، اقدام جدی خواهد کرد؟!

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.