هفت درس بزرگ زندگی که باعث شدند در مورد زندگی‌ام تجدید نظر کنم

0

نوجوان و جوان که باشید تصور می‌کنید که وقتی دیگران صحبت از تجربه می‌کنند از چیزهایی انتزاعی صحبت می‌کنند. اما وقتی به تجربه‌ها بی‌اعتنایی می‌کنید و خودتان می‌خواهید در زندگی و کار با آزمون و خطا مسیر را پیدا کنید به نقطه می‌رسید که ایمان می‌آورید اگر در پیرامون شما کسی بود که نکات کلیدی را به شما گوشزد می‌کرد، اینقدر اذیت نمی‌شدید و آزار نمی‌دید.

در این پست 7 تجربه مهم را که برای همه کاربرد دارند، با هم مرور می‌کنیم:

1- آن گام کلیدی را که می‌دانید درست است بردارید و منتظر فرصت مناسب نباشید:

یکی از خطاهای بزرگ این است که می‌دانید که زندگی‌تان نیاز به یک تغییر دارد. مثلا کار فعلی‌تان شما را به جایی نمی‌رساند و سودی به جز افسردگی ندارد. مایه‌های کوچک کردن به یک کار جدید را دارید، اما منتظرید تا «وقتش برسد.»

«بگذارید این وسیله را بخرم و فلان سفر را بروم، بعد سر فرصت، اقدام می‌کنم.» یک بار چشم بر هم می‌گذارید و می‌بینید در یک کار یا زندگی بیهوده، سال‌ها دارید دست و پا می‌زنید!

2- خوشبختی و شادی را در چیزهای کوچک جستجو کنید

جامعه تعاریف و قرارهای پیچیده‌ای از خوشبختی دارد. مثلا آشکار یا در لفافه به شما می‌گوید که در صورتی که از طریق فلان کار به مقدار معینی پول برسید یا ازدواج کنید با بچه داشته باشید، خوشبخت هستید و خارج اینها شما خیلی با خوشبختی فاصله دارید.

بنابراین بسیار پیش می‌آید که شما در درون خوشحال هستید و هدفدار حرکت می‌کنید، منتها چون می‌بینید که اطراف پیرامون شما با ایما و اشاره به نگون‌بختی شما می‌کنند و مرتب شما را با افراد دیگری که چه بسا واقعا خوشبخت نیستند، مقایسه می‌کنند، افسرده و پر از تشویش می‌شوید.

خوشبختی می‌تواند به سادگی یک سفر کوتاه، یک خرید کوچک، تماشای یک فیلم بدون دغدغه، یک جلسه ورزش با دوستان و سرانجام رساندن یک ایده بکر باشد.

3- دو صد گفته، چون نیم‌ کردار نیست!

رؤیاپردازی و خود را در قله تصور کردن و توانایی تجسم خلاق چیز خوبی است. اما همه اینها چه سودی دارند، اگر شما اصلا نجنبید و حرکتی به خود ندهید؟

4- ارزش شما در دشواری‌ها محک می‌خورد

مسیر هموار را که هر کسی می‌تواند طی کند. اگر بیوگرافی‌ آدم‌های بزرگ را بخوانید می‌بینید که مثلا هیچ مؤسس شرکت بزرگ فناورانه‌ای نبوده که بدون سال‌ها رنج برای زایش یک ایده، بدون اینکه سال‌ها مورد استهزا قرار بگیرد و بدون شکست‌های ابتدایی، آبدیده و باتجربه شده باشد. در انتها اگر موفق شوید؛ از دوران دشوار کنونی با افتخار یاد خواهید کرد.

5- خودتان باشید، هیچ کس با تقلید خام از دیگران به جایی نرسیده

شمار کسانی که در یک زمینه از دانش یا کسب و کار می‌خواهند تبدیل به یک مثلا گوگل دوم، سایت پربازدید ایکس دوم و غیره شوند، زیاد است. آنها سعی می‌کنند با خواندن کتاب‌های زیادی در مورد اشخاص مؤثر و آن کسب و کار و تبعیت مو به مو از آنها، راز موفقیت آنها را کشف کنند.

اما جالب است بدانید که از دل همایش‌های موفقیت و بساط «منتور» بازی و کتاب‌های رنگارنگ، آدم‌های موفق کمی بیرون می‌آیند. نمی‌گویم که پیروی از الگوها و تجربه‌ها اشتباه است، اما خیلی وقت‌ها ما استعدادها و گوهرهای درونی داریم که که نسبت به آنها بی‌تفاوت هستیم. ما آنها را پرورش نمی‌دهیم و در عوض مدام به دنبال روتین‌ها می‌افتیم و آخرش آدم متوسطی می‌شویم. در صورتی که شمار قابل توجهی ما استعدادهایی داریم که می‌توانند ما را به آدم‌های یکتا تبدیل کنند.

6- سلامت را در اولویت قرار بدهید

شما فقط در صورتی می‌توانید جاده موفقیت را طی کنید که سلامت بدنی و ذهنی خود را سال‌ها و دهه‌ها جفظ کنید.

اگر شما سلامت روانی و بدنی مناسبی نداشته باشید، در رقابت‌های فرساینده کم می‌آورید و رفته رفته خلاقیت‌هایتان هم نقصان پیدا می‌کنند.

بله! می‌شود چند ماهی به سلامتی توجهی نکرد. کار چند سال را در چند ماه انجام داد و تن و ذهن را فرسود، اما بعد از آن چه؟ شما ناخواسته بعد از این مدت وارد یک مسیر نزولی می‌شوید که شاید درآمدن از آن ساده هم نباشد.

چیزهایی مانند «بلاک نویسندگی»، افسردگی‌ها، اضطراب‌ها، بیماری‌‌های متابولیک و قلبی از دل همین دوره‌های بی‌منطق بی‌توجهی به سلامت بیرون می‌آیند.

7- نظم و دیسیپلین و پشتکار داشته باشید

همیشه در آغاز سال نو، وقتی همه چیز نو می‌شود ما برنامه‌هایی در ذهن برای سال بعد می‌ریزیم، اما کمی که می‌گذرد به همه آن برنامه‌ها بی‌توجهی می‌کنیم.

برنامه‌های «شدنی» و گام به گام و همراه با «زنگ‌های تفریح» برای خود بریزید. توانایی خود را زیاد دست بالا نگیرید. از برون‌سپاری به صورت منطقی استفاده کنید. مهارت‌های کلیدی جدید یاد بگیرید، بازارهای نوظهور را بشناسید و به موقع به هدف بزنید.

از امروز شروع کنید!


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

تصاویر و لطایفی در مورد زندگی در اروپای شرقی

اروپای شرقی هنوز سنت‌های خاص خود را دارد و هنوز به اندازه بخش غربی مدرن نشده است و فرهنگ خاص خود را داراست.به همین خاطر ممکن است ما برخی از روندهای آنجا احساس نزدیکی کنیم.به تصاویر زیر بنگرید:آکوامن بعد از 2 هفته در بلغارستان…

اگر قرار بود ابرقهرمان‌ها، لباس‌های قرن نوزدهمی می‌پوشیدند

ما عادت کرده‌ایم ابرقهرمان‌ها را در لباس‌های امروز ببینیم و فیلم‌های زیادی هم که بر مبنای کامیک‌بوک‌ها ساخته شده، این تصور را در ذهن ما تشدید کرده‌اند.اما اگر قرار بود همین ابرقهرمان‌ها لباس‌های قرن نوزذهمی می‌پوشیدند، چه می‌شد؟…

10 عکس بسیار زیبا از درخت – انتخاب شده از عکاسان خلاق

درخت‌ها زندگی‌بخش زمین و مایه زیبایی آن هستند. انسان‌ها هزاران سال است که آنها بهره می‌برند و تا توانسته‌اند پهنه زمین برخوردار از زیبایی‌شان را کمتر و کمتر کرده‌اند. درختان متنوع با شکل و آرایش متفاوت ریشه، تنه، شاخه‌ها و برگ‌ها، چشم‌نواز…

چگونه با بدشانسی کنار بیاییم + گالری عکس از انواع بدشانسی‌ها!

کنار آمدن با بدشانسی یا شرایط ناگوار می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما چندین استراتژی وجود دارد که می‌تواند به ما برای کنار آمدن با این شرایط کمک کند:احساسات بعد رخداد را بپذیرید: طبیعی است که هنگام مواجهه با بدشانسی احساس ناامیدی،…

اگر این سلبریتی‌ها به همان سبک و سیاق و بزرگسالی کوچک می‌شدند

البته سلبریتی‌ها مسلما عکس‌های اصلی دوران کودکی دارند. هر چند در مورد برخی ممکن است این عکس‌های کودکی اندک یا کم‌کیفیت باشند.اما تصور کنید برای بازتاب دادن وجود همان عوالم بزرگسالانه در دنیای کودکی یا همان اجزای مهم چهره، چهره بزرگسالان…

۱۰ واقعیت جذاب درباره جی رابرت اوپنهایمر -پدر بمب اتمی و سوژه فیلم جدید کریستوفر نولان

جولیوس رابرت اوپنهایمر بیشتر به عنوان فیزیکدانی شناخته می‌شود که به ساخت اولین بمب اتمی کمک کرد. اما سنگ‌ها و کانی‌ها عشق اول او بودند و او همچنین شاعرمسلک بود.اوپنهایمر آزمایشگاهی را رهبری کرد که اولین بمب اتمی را ساخت و با موفقیت…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5