فیلم لاراکرافت: مهاجم مقبره – معرفی و بررسی – Lara Croft: Tomb Raider 2001

0

کارگردان: سایمون وست/نویسنده فیلمنامه: پاتریک مارست و کالین ویلسون/بازیگران: آنجلینا جولی (لارا کرافت)، جان وویت (لرد کرافت)، نوا تایلور (برایس)، یان گلن (مانفرد پاول)، دانیل گریگ (آلکس وست)، کریستوفر باری (هیلاری).

محصول ۲۰۰۱ آمریکا، آلمان، انگلستان و ژاپن

انگلستان، زمان حال، دختری ماجراجو به نام لاراکرافت، در خانهٔ مجلل و اعیانی خود مشغول نبرد با روبات آموزشی خود است. در ونیز، گروهی مرموز و پلید به نام ایلومیناتی وضعیتی را بررسی می‌کنند که توسط آن امکان بازگشت به زمان گذشته و کنترل وقایع تاریخی به وجود می‌آید. این وضعیت در صورتی فراهم می‌شود که دو نیمهٔ «مثلث نور» که یک شئ باستانی است، به‌طور مناسب و درست، به هم متصل شود. مانفرد پاول، نماینده جامعه ایلومیناتی، به همه اطمینان می‌دهد که دو قطعه جدا شده مثلث نور را پیدا کند. سارا در اتاقی مرموز (که کلید مخفی‌گاه دو نیمه مثلث در آن قرار دارد) ساعتی عجیب را پیدا می‌کند و بلافاصله با یک متخصص اشیاء عتیقه تماس می‌گیرد و ساعت را به او نشان می‌دهد. عتیقه‌فروش به وی خیانت می‌کند و همه قضایا را برای پاول بازگو می‌کند. آدمهای پاول به خانهٔ لارا یورش می‌برند و ساعت را از آنجا می‌دزدند. یک نامه‌رسان، از طرف پدر لارا که مرده است، نامه‌ای برای لارا می‌آورد که در آن دربارهٔ کلید و محل اختفای دو نیمه مثلث نوشته شده است.

لارا در مقبرهٔ نور رقصنده در کامبوج، یکی از نیمه‌های مثلث را به دست می‌آورد. در ونیز، پاول به لارا می‌گوید که پدر لارا معلم او بوده است و به وی پیشنهاد می‌کند تا به همراه هم به دنبال نیمه دوم مثلث بگردند. در معبد ده هزار سایه در سیبری، پاول به کم لارا نیمه دوم مثلث را پیدا می‌کند. پاول، دوست لارا، آلکس وست را به ضرب چاقو به قتل می‌رساند و لارا پس از این اتفاق، نیمه مثلثی را که در اختیار دارد به اجبار به پاول تحویل می‌دهد. پاول دو نیمه مثلث را به هم متصل می‌کند. در همان حال لارا ضربه سختی به پاول وارد می‌کند و با ورود به دروازه زمان، به زمانی برمی‌گردد که پدرش در قید حیات است و به او می‌گوید که باید مثلث را از بین ببرد. لارا درست پس از آن‌که پاول چاقو را از خود دور کرده، به زمان حال بازمی‌گردد و با همان چاقو وی را از پای در می‌آورد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.