صدها پهپاد‌ نورانی، منظره زیبا و باشکوه امواج را در اطراف ساختمان الب‌فیل‌هارمونی هامبورگ ایجاد خواهند کرد

0

اِلب‌فیل‌هارمونی Elbphilharmonie، یک فرهنگسرا و تالار کنسرت در شهر هامبورگ، آلمان است. این بنا در سال ۲۰۱۷ میلادی، توسط شرکت معماری هرتزوگ و دمویرون طراحی و بر روی یک انبار قدیمی شکلات و چای ساخته‌شد. طراحی دراماتیک و تکنیکی بالا و از دیگرسو منطقه ای اِلب‌فیل‌هارمونی، تحسین فراوان صاحب‌نظران معماری را در پی داشت.

ساختمان اِلب‌فیل‌هارمونی در منطقهٔ هافن سیتی قرار دارد. این منطقه قدیمی سابقاً باراندازی دریایی بود اما دیگر کاربری کشتی‌رانی برای کشتی های بزرگ ندارد ولی کشتی های کوچک تفریحی و شخصی کاربرد دارد.

این ساختمان امسال پنجمین سالگرد خود را به سبکی با نصب نور خیره‌کننده جشن می‌گیرد. به همین مناسبت، استودیوی DRIFT با استفاده از از صد‌ها پهپاد نورانی می‌خواهد منظره امواج نوری شناور در اطراف سازه ایجاد کند.

رالف نائوتا، یکی از بنیانگذاران Studio DRIFT می‌گوید: «هنر باید تا حد امکان برای افراد زیادی قابل دسترسی باشد. به همین دلیل است که ما چیدمان خود را برای فضای عمومی طراحی کردیم. وقتی کار با اِلب‌فیل‌هارمونی را شروع کردیم، هر دو فوراً توافق کردیم که باید آنچه را که در داخل اتفاق می‌افتد، در بیرون هم جلوه داشته باشد، جایی که مردم بتوانند آن را ببینند. »

امواج پویای چیدمان نوری هم از بندری که ساختمان را احاطه کرده است و هم الگوی حرکت آب در پیرامون ساختمان الهام گرفته‌اند.

پهپاد‌ها با موومان دوم کنسرتو «توماس آدس»، هماهنگ می‌شوند و به صورت متناسب به حرکت درخواهند آمد.

از ۲۸ آوریل این منظره و چیدمان باشکوه به نمایش گذاشته می‌شود.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.