عوامل موثر بر روی ماندگاری تزریق چربی

0

رپورتاژ

روش‌های زیادی برای جوان‌سازی بخش‌های مختلف بدن وجود دارد که یکی از کارآمدترین آنها بکارگیری تزریق چربی است. استفاده از این روش به خصوص برای قسمت‌های سینه و باسن طرفداران زیادی پیدا کرده و با توجه به اینکه اثربخشی آن قابل قبول بوده است، افراد بیشتری را برای در نظر گرفتن این روش به جهت حجم‌دهی بدن وسوسه کرده است.

اما نکته‌ی قابل توجه و شاید بهتر است عنوان کنیم، دغدغه‌ی افرادی که قصد دارند از این روش برای حجم‌دهی بخش‌های مختلف بدن استفاده کنند، مدت ماندگاری تزریق است. در واقع معمولاً از اولین سوال‌هایی که از پزشک متخصص در این خصوص پرسیده می‌شود این است که حداقل تا چند سال به عدم تجدید تزریق نیاز خواهد بود. به همین جهت ما در این مقاله علاوه بر ارائه توضیحات در خصوص تزریق چربی به عوامل موثر بر روی ماندگاری آن نیز خواهیم پرداخت.

حجم‌دهی بدن به روش تزریق سلول‌های چربی

قبل از اینکه به عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی اشاره کنیم، باید مواردی را به جهت آشنایی بیشتر با این روش ارائه دهیم. در واقع برای حجم‌دهی بهتر به بخش‌های مختلف بدن، چربی‌های اضافی از بدن متقاضی خارج شده و به قسمت‌های مورد نیاز اضافه می‌شود. گفتنی است که سلول‌های چربی ممکن است از نواحی داخل ران‌ها، پهلو یا شکم برداشته و با استفاده از روش‌های ایده‌ال و دستگاه‌های پیشرفته به محل‌های مدنظر منتقل شوند. این روش برای همه‌ی افراد در هر سن و سالی قابل انجام است اما برای متقاضیان با سن کمتر، توصیه به مشورت با پزشک معالج داریم تا بدون ایجاد کمترین مشکل، تزریق چربی در نظر گرفته شود.

ماندگاری تزریق سلول چربی

طبق آمارها و بر اساس تجربه‌ی پزشکان، ماندگاری این نوع تزریق از 2 الی 5 سال متغییر است. به طور کلی پر واضح است که میزان ماندگاری تزریق در افراد مختلف یکسان نخواهد بود و این موضوع می‌تواند به موارد زیادی بستگی داشته باشد که از جمله مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 • نوع پوست: این مورد اولین عاملی است که در افزایش یا کاهش ماندگاری تزریق چربی دخیل است. در واقع چرب یا خشک بودن پوست و مواردی از این دست به طور مستقیم بر ماندگاری تزریق اثرگذار خواهد بود.
 • سن: پر واضح است که تزریق سلول چربی در سنین بالا ممکن است اثربخشی تزریق در سنین پایین‌تر را نداشته باشد چرا که به هر حال با افزایش سن، پاسخ به درمان تزریق کاهش می‌یابد.
 • ناحیه تحت درمان: اینکه تزریق سلول چربی برای کدام ناحیه از بدن در نظر گرفته می‌شود نیز دارای اهمیت است. این در حالی است که نواحی یکسان در افراد نیز ممکن است پاسخ‌های مختلفی از تزریق چربی دریافت کنند.
 • واکنش به چربی تزریق شده: ژنتیک بدن هر متقاضی متفاوت است و این موضوع می‌تواند پاسخ به دریافت چربی را متفاوت در نظر بگیرید. حتی احتمال دریافت پاسخ غیر یکسان برای تزریق سلول چربی به باسن یا سینه یک فرد نیز وجود دارد و این موضوع نشان می‌دهد واکنش بدن به چربی‌های دریافت شده، حتی برای یک متقاضی نیز متفاوت خواهد بود.

اما به طور حتم می‌توان تزریق چربی به بخش‌های مختلف بدن را با ماندگاری بیشتری روبرو کرد که البته به شرط آنکه موارد زیر به طور کامل در نظر گرفته شوند.

افزایش میزان ماندگاری تزریق سلول‌های چربی

استفاده از راه‌کارهای زیر می‌تواند به ماندگاری بیشتر تزریق سلول چربی به بخش‌های مختلف بدن کمک کند. البته قبل از هر چیزی توصیه می‌کنیم که از یک کلینیک و پزشک متخصص استفاده کنید.

 • روش برداشت درست چربی : روش‌ برداشتن چربی از نواحی بدن به ماندگاری تزریق آن کمک بسیاری خواهد کرد. پر واضح است که اگر سلول‌ها به درستی خارج نشوند احتمال آسیب رسیدن‌شان افزایش می‌یابد و پس از تزریق به بدن، ممکن است به خوبی با دیگر سلول‌ها جفت‌وجور نشوند. ضمناً گفتنی است که برداشت درست چربی با استفاده از دستگاه‌های باکیفیت امکان‌پذیر است و البته دقت پزشک معالج را نیز می‌طلبد.
 •  در نظر گرفتن مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق چربی : معمولاً پزشکان معالج که قصد استخراج چربی و تزریق آن را دارند به متقاضیان توصیه می‌کنند که حتماً مراقبت‌های قبل از تزریق را جدی بگیرند. به عنوان مثال عدم مصرف دخانیات یا رقیق کننده‌های خون و حتی مصرف بعضی از غذاها که ممکن است در روال تزریق سلول چربی اختلال ایجاد کنند، دارای اهمیت خواهد بود. در عین حال مراقبت‌های بعد از تزریق نیز دارای اهمیت است چرا که ناحیه عمل شده با حساسیت بالا مواجه است و هر گونه حرکت اشتباه ممکن است تأثیر تزریق چربی را کاهش دهد. انجام فعالیت‌های شدید ورزشی و یا استفاده از سونا و مواردی از این دست به طور کامل باید از طرف متقاضی رعایت شود.
 • ثابت نگه داشتن وزن : اگر قصد افزایش ماندگاری تزریق سلول چربی به نواحی بدن‌تان را دارید، حتماً باید توجه کنید که کاهش یا افزایش وزن پس از تزریق می‌تواند اثر منفی در پروسه ماندگاری داشته باشد. در واقع اگر بعد از تزریق سلول چربی اقدام به کاهش وزن کنید، پر واضح است که چربی‌های اضافه شده نیز آب می‌شوند و نتیجه‌ی دلخواهی که دریافت کرده بودید نیز از بین خواهد کرد. به طور کلی نه تنها برای کاهش وزن، بلکه برای افزایش وزن پس از تزریق چربی نیز باید برنامه‌ی درست داشته باشید.
 •  مهارت‌های پزشک معالج : انتخاب یک پزشک باتجربه و بادانش می‌تواند نتایج تزریق را بهبود ببخشد. استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و دقت در استخراج چربی و همچنین تزریق دقیق آن، شانس دریافت نتایج فوق العاده را افزایش می‌دهد. به طور کلی هر چه سلول‌های چربی سالم‌تر خارج شوند، ماندگاری تزریق را نیز افزایش خواهند داد. بنابراین توصیه اکید داریم که برای تزریق هر قسمت از بدن، حتماً به پزشک متبحر مراجعه کنید تا با کمترین دغدغه بتوانید به نتایج دلخواه دست یابید.

آیا به طور کلی نتایج تزریق چربی دائمی است

این سوال از جمله دغدغه‌های افراد خصوصاً خانم‌هایی است که به زیبایی بیشتر اهمیت می‌دهند. اما همانطور که احتمالاً متوجه شده‌اید، تأثیر تزریق سلول چربی در هر فرد بنا به ویژگی‌هایی که دارد متفاوت خواهد بود. به طور کلی به هیچ عنوان نمی‌توان گفت که تزریق سلول‌های چربی به بخش‌های مختلف بدن متقاضی، تا چه حد می‌تواند دوام داشته باشد چرا که این موضوع به سبک زندگی بیمار بستگی دارد. در واقع پزشک معالج فقط می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های خاص و دستگاه‌های پیشرفته، انجام تزریق چربی را به بهترین نحو ممکن انجام دهد تا حداقل بازدهی آن که معمولاً 2 سال است در بیمار تثبیت شود.

مراحل تزریق سلول چربی در زمان تمدید

سوال مهمی که ممکن است ذهن بسیاری از متقاضیان دریافت چربی را مشغول کرده باشد، مربوط به مراحل تزریق دوباره چربی است که آیا باز هم به برداشت چربی از نواحی مختلف بدن نیاز است یا پزشک می‌تواند از راه‌کارهای دیگر نیز استفاده کند. در پاسخ به این سوال اگر چه نمی‌توان به یک جمع‌بندی دقیق رسید باید عنوان کنیم که بسیاری از پزشکان در همان بار اول تزریق چربی، اقدام به استخراج چربی‌های بیشتر می‌کنند تا در مواقع لزوم بتوانند از آن استفاده کنند. با این حال به دلیل اینکه نگهداری از چربی‌ها هزینه‌بر است، این احتمال وجود دارد که برای تمدید تزریق سلول چربی مجبور به خارج کردن دیگر چربی‌ها از نواحی مختلف بدن باشد. در این مورد بخصوص باید نظر پزشک معالج‌تان را جویا شوید.

زمان مناسب برای تمدید تزریق سلول چربی

همانطور که متوجه شده‌اید، ماندگاری تزریق سلول‌های چربی دائمی نخواهد بود و برای اینکه همیشه فرم مدنظرتان را داشته باشید، نیاز به تمدید تزریق خواهید داشت. حال اینکه چه زمانی را برای این منظور انتخاب کنید، بسته به چین و چروک‌هایی دارد که دوباره به بدن‌تان بازگشته‌اند و یا اینکه نواحی مدنظرتان حجم دلخواه را از دست داده‌اند. به طور کلی کافی است که برای تشخیص تمدید تزریق، توسط پزشک معالج معاینه شوید تا با توجه به شرایط موجود، بهترین تصمیم گرفته شود.

آیا حتماً باید برای تمدید تزریق چربی اقدام کرد

در پاسخ به این سوال باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. اینکه در چه سن و سالی قصد تزریق سلول چربی را دارید دارای اهمیت است. ضمناً پاسخ مناسب بدن به تزریق نیز دارای اهمیت است و این احتمال وجود دارد که بدن در یکسری از شرایط چربی‌های تزریق شده را پس بزند. بنابراین اگر چه تمدید تزریق سلول چربی کاملاً دلخواه است اما قبل از هرگونه اقدام باید به خوبی جوانب مختلف را مورد بررسی قرار داد. برای این منظور حتی مشورت با پزشک معالج نیز می‌تواند کمک کننده باشد.

کلینیک رویان سلامت، بهترین مرکز تزریق چربی

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله، اگر قصد استفاده از خدمات تزریق سلول چربی را دارید، کافی است که از یک مرکز معتبر استفاده کنید. پیشنهاد ما برای این منظور بکارگیری از مجموعه کلینیک رویان سلامت است که با دارا بودن متخصصان امر و همچنین تجهیزات پیشرفته، شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن در خصوص تزریق چربی کمک خواهد کرد. از مزیت‌های استفاده از کلینیک رویان سلامت می‌توان به ماندگاری تزریق و همچنین هزینه‌های معقول اشاره کرد که در کمتر مرکز زیبایی در نظر گرفته می‌شود. حال برای اینکه بتوانید از کلیه‌ی خدمات این کلینیک بهره ببرید، کافی است که با استفاده از راه‌های ارتباطی قرار داده شده در انتهای مطلب با مشاوران این گروه تخصصی در ارتباط باشید.

جهت دریافت هزینه تزریق چربی خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید :

 • خط ویژه : ۴۱۹۳۶-۰۲۱
 • خط مستقیم : ۲۲۸۸۵۸۹۰ – ۰۲۱
 • مشاور زیبایی : ۰۹۰۳۵۵۴۱۹۳۶
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.