تحصیل در دانشگاه آزاد آری یا خیر؟

0

رپورتاژ

ممکن است خودتان و یا در اطرافیان این سوال را شنیده باشید که در یک رشته دانشگاه آزاد قبول شده اند ولی در دو واحد مختلف و مطمئن نیستند کدام واحد برای تحصیل در این رشته خاص از بار علمی بیشتری برخوردار است. سوال پرتکرار دیگر این است که کدام واحد دانشگاه آزاد برای مهاجرت بهتر است؟ آیا مدرک دانشگاه آزاد معتبر است؟  بسیار پیش آمده همین نکات در سرنوشت تحصیلی فرد بسیار تاثیر گذار بوده است. در اینجا به موضوع دانشگاه آزاد پرداخته ایم تا آگاهانه بهترین انتخاب را انجام دهید.برای اطلاعات بیشتر به سایت صدای سنجش به نشانی https://sanjeshmoshaveran.ir/ مراجعه نمایید

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

۰۲۱۶۶۸۳۷۳۵۹-۰۲۱۶۶۸۶۸۵۷۱

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱ شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید .

 

دانشگاه آزاد را انتخاب کنیم یا سراسری؟

از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها دانشگاه آزاد است که برای همه مقاطع مثل کارشناسی و کارشناسی ارشد و حتی دکتری نیز دانشجو می ‌پذیرد. اساتید بسیار زیادی با درجات علمی بالا در این دانشگاه ها تدریس می کنند. هر ساله هزاران دانشجو در دانشگاه آزاد شروع به تحصیل می کنند. تولید مقالات و پایان نامه های معتبر علمی در این دانشگاه ها دارای رتبه بالایی است و هر ساله بیشتر از قبل می شود. دانشگاه آزاد شهریه محور است و با پرداخت شهریه به صورت ترمی به دانشجویان خدمات خوبی را ارائه می کن.

 

تحصیل در دانشگاه آزاد امکانات زیادی را فراهم می‌کند مانند تحصیل در فضایی جدید با ساختمان های مدرن و پیشرفته باعث ترغیب افراد به رفتن به این دانشگاه ها شده است. ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد بسیار زیاد است به این صورت که تقریبا همه با وجود این واحد دانشگاهی می توانند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند و دیگر هیچ کس پشت کنکور نیست. بسیار اتفاق می افتد که اساتید دانشگاه آزاد با سراسری در بیشتر رشته ها یکی است پس از نظر بار علمی تفاوت چندانی وجود ندارد که حتی در بعضی رشته ها تعداد مقالات تایید شده در سطح جهانی از دانشگاه سراسری بیشتر است این مسئله به دلیل بالا بودن میزان پذیرش دانشجو است.

اساتیدی که تازه شروع به کار کرده اند نیز بیشتر جذب این دانشگاه ها می شوند اساتید جوان و با حوصله که علم به روز تری دارند می توانند دانشجو ها را بهتر پرورش دهند. دانشجویان دانشگاه آزاد در همه مسابقات علمی و حتی ورزشی مدال آور هستند. بخاطر شهریه پرداز بودن دانشگاه آزاد دانشجو ها از خدمات بیشتری برخوردار بوده اند مانند آزمایشگاه علمی و حتی باشگاه ورزشی و غذای مناسب.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد

 

تعداد مراکز و ساختمان ها در این واحد آموزشی بسیار زیاد است به طوری که در هر شهر و کلان شهر چندین ساختمان برای تحصیل راحت تر وجود دارد و لازم نیست تا شهر های دیگر رفته تا ادامه تحصیل دهید. بیشتر دانشجویان و متقاضیان کنکور دانشگاه آزاد در شهر محل زندگی خود تحصیل می کنند. این موارد می تواند برای افرادی که در هنگام تحصیل مشغول به کار هستند بسیار مفید باشد چرا که در تمامی مقاطع می توانند به راحتی تحصیل کنند تا افزایش رتبه را در کار خود به دست آورند.

هزینه رفتن و آمد به شهر دور هزینه خوابگاه و محل زندگی دوری از خانواده خطرات رفت و آمد همه مواردی است که با شهریه دانشگاه آزاد برابر است پس بسیاری از این جهت دانشگاه آزاد را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

شهریه دانشگاه آزاد به چه صورت پرداخت می شود؟

برای ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی حتما باید یک شهریه ثابت که هر ساله مشخص می شود را پرداخت کنید این شهریه برای تمام طول تحصیل تا پایان سنوات به صورت ثابت در هر ترم پرداخت می شود. شهریه متغیر بستگی به میزان تعداد واحد درسی که در هر ترم انتخاب می کنید دارد. واحد های غیر عملی نصب به واحد های تئوری هزینه بیشتری را نیاز دارد. برای اطلاع از شهریه ها در هر نیم سال کافیست تا در سایت دانشگاه وارد شوید تا از میزان شهریه مطلع شوید. دانشجویان ورودی با کنکور و بدون کنکور شهریه یک سان پرداخت می کنند.

 

انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد

 

ساختمان ها و اساتید دانشگاه آزاد بسیار در این سال ها افزایش داشته اند سعی کنید قبل از ورود به دانشگاه راجعب رشته و اساتید آن محل از دیگر دانشجو ها سوال کنید تا با فضای دانشگاه آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای محل تحصیل مناسب با شرایط خودتان بیابید چرا که این شما هستید که می خواهید در این رشته و دانشگاه تحصیل کنید. محیط دانشگاه باید با تفکر شما هم خوانی داشته باشد.

در آخر به این موضوع اشاره می کنیم که هنوز در بین افراد این تفکر هست که دانشگاه سراسری مدرک دانشگاهی معتبر تری ارائه می کند. و برای کسانی که نمی توانند شهریه پرداخت کنند مناسب تر است با این که رقابت هم برای دانشگاه سراسری بسیار زیاد است. بعضی از شرکت ها و ادارات داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه سراسری معیار است.

چگونه برای کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم؟

ثبت نام کنکور در سایت سنجش اعلام می شود کنکور دانشگاه سراسری و آزاد هم زمان انجام می گیرد. ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد هر ساله بهمن ماه آغاز می شود. حتما باید برای ثبت نام مواردی همچون داشتن دیپلم نظام جدید و یا پیش دانشگاهی نظام قدیم را داشته باشید. اگر در دانشجوی روزانه هستید باید قبل از ثبت نام انصراف دهید و سپس در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنید. اگر تعهد خدمتی دارید باید تا پایان شهریور ماه تمام شود. اگر روزانه تحصیل نمی کنید نیازی به انصراف قبل از کنکور دانشگاه آزاد نیست. آقایان باید شرایط نظام وظیفه را برای ثبت نام در نظر بگیرند. برای پاسخ به این سوالات حتما با مشاورین ما در ارتباط باشید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

درنهایت این شما هستید که بسته به شرایط فردی، موقعیت مالی، حتی علاقه به رشته ای خاص تصمیم می گیرد که آیا دانشگاه آزاد بهترین انتخاب است یا دانشگاه سراسری. همان طور که می دانید بسیار افراد موفقی از دانشگاه آزاد فارغ ‌التحصیل شده ‌اند و در خیلی از موقعیت های شغلی مشغول به کار هستند. تحصیلات برتر بستگی به میزان تلاش خود دانشجو دارد و لزوما قبولی در دانشگاه سراسری تضمینی برای موفقیت نیست. برای انتخاب بهتر و دقیق تر جهت رفتن به دانشگاه آزاد و تحصیل در مقاطع مختلف این واحد دانشگاهی با مشاورین ما در تماس باشید.

تماس با واحد پاسخگویی صدای سنجش از طریق تلفن ثابت با شماره

۰۲۱۶۶۸۳۷۳۵۹-۰۲۱۶۶۸۶۸۵۷۱

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱ شب

کاربر گرامی ،  در صورت شلوغی خطوط مجدد تماس برقرار نمایید


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.